Spalio 24-tą dieną Užupio pagrindinėje mokykloje vyko praktinis seminaras rajono pradinių klasių mokytojoms „Molio plastinių savybių pažinimas ir praktinis panaudojimas pradinių klasių technologijų pamokose“.
Seminarą vedė mokyklos keramikos būrelio vadovė, mokytoja metodininkė Deimantė Masevičienė. Jai talkininkavo vyresniosios mokytojos Lena Makavičienė ir Sonata Terekienė. Seminaro metu buvo kalbama apie unikalią molio terapiją, kuri ramina, harmonizuoja ir išlaisvina kūrybines galias. Kad iš beformės molio masės užgimtų realus gaminys, vaikų vadinamas „molio stebuklėliu“, prie jo reikia prisiliesti ne tik rankomis, bet visa savo jausmų ir nuotaikų palete. Keramika yra pati natūraliausia ir prieinamiausia meno sritis, ugdanti vaiko saviraišką bei estetinį suvokimą. Susipažįstama su formomis, lavinami lytėjimo ir regėjimo pojūčiai, įvaldomas darbas pirštų galiukais.
Būrelio vadovė Deimantė Masevičienė yra įsitikinusi, kad kiekvienas žmogus yra sutvertas kurti, o pati kūryba gali būti „įvilkta į skirtingus rūbus“. Mokytoja siekia, kad nuo ankstyvos vaikystės vaikai suvoktų ir pajustų savo kūrybinę ugnelę.
Prieš praktinę seminaro dalį, mokytoja Lena Makavičienė supažindino visus su plastinėmis molio savybėmis, keramikos raida Lietuvoje, jos rūšimis. Teorines žinias seminaro dalyviai pritaikė savarankiškai lipdydami. Visi turėjo galimybę prisiliesti prie gyvo, natūralaus molio, pajusti jo plastiškumą ir suteikti jam sumanytą formą.
Erdviose meno dirbtuvėse seminaro dalyviai entuziastingai mokėsi keramikos subtilybių, kad vėliau visa tai galėtų perteikti savo mokiniams. Mokytoja D. Masevičienė pasidžiaugė modernia degimo krosnele ir jos privalumais. Šiandien kiekvienas mokyklos pradinukas gali lankyti keramikos būrelį ir čia patirti visą glėbį gerų emocijų.
Keramika – lašas mūsų istorijos, išlikusios iki šių dienų. Naujosios technologijos nepalieka vietos seniesiems tradiciniams amatams mokyklų technologijos pamokų programose. Pradinių klasių mokytojai, susirinkę į seminarą, norėtų padovanoti lipdymo iš molio džiaugsmą kuo didesniam būriui vaikų.
Sonata Terekienė