Mokiniai bus mokomi prikelti senolių patirtį

    0

     

    IMG 2780

    Švietimo centras įgyvendina TAPK projekto Regioninio tapatumo stiprinimo programą „Prikelkime senolių patirtį iš krašto praeities“. Programos partneriai Švenčionių rajono Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centras bei VšĮ „Rokiškio jaunimo centras“.

    Planuojama, kad programoje dalyvaus 1030 vaikų iš visų projekte dalyvaujančių rajonų. Vaikų amžius – nuo 6 iki 18 metų. Ukmergės rajono ugdymo įstaigų programos dalyvių skaičius sieks 500.

    Programa siekiama supažindinti  vaikus su regiono etnokultūrinėmis vertybėmis, tautodailininkais, žmonėmis, puoselėjančiais krašto papročius, tradicijas, amatus, žmonėmis, prisidedančiais prie tapatumo išsaugojimo, stiprinimo ir plėtimo ateityje. Ekspedicijų metu, vykdant tiriamąją veiklą, bus  užmegzti ryšiai su vietos bendruomene, jaunimu, bendradarbiaujama su neformaliojo švietimo įstaigomis – kultūros centrais, atpažįstami šalia gyvenantys kitos etninės kilmės žmonės, gerbiamos jų tradicijos ir išskirtinumas, ugdoma tolerancija.

    Numatoma, kad projekto metu bus sukurtos naujos edukacinės programos, užfiksuota informacija, įvyks susitikimai su krašto senųjų amatų, kulinarinio paveldo propaguotojais. Bus parengti maršrutai-žemėlapiai, sukurti stalo žaidimai „Keliaukime po Rokiškio, Ukmergės kraštą“, kiekvienoje projekte dalyvaujančioje savivaldybėje bus išleisti informaciniai leidiniai.

    Siekiant geriau įgyvendinti projektą, Veprių turizmo ir laisvalaikio filiale buvo surengtas mokymų seminaras dalyvių grupių vadovams. Regioninio tapatumo stiprinimo Programą, jos tikslus, uždavinius, įgyvendinimo modelius ir siekiamus rezultatus pristatė koordinatorė Aldona Rudokienė. Po vadovų prisistatymų visi klausėsi paskaitų: „Nalšios žemės vaikai – tradicija vakar, šiandien ir rytoj“ (Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos Informacijos ir kultūros paveldo skyriaus vyresnioji specialistė – kultūrologė Sigutė Mudinienė), „Esamų pažintinių maršrutų pristatymas ir naujų kūrimo pagrindiniai aspektai“ (Švenčionių rajono Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro direktorius Kęstutis Lisauskas).

    Ukmergės kraštotyros muziejaus specialistai: Kristina Darulienė ir Raimondas Ramanauskas pasakojo apie istorinės-archyvinės, ikonografinės bei etnografinės medžiagos rinkimo metodiką. Apie Ukmergės bendruomenių sąjungos veiklą pasakojo jos pirmininkė Angelė Jakūbynienė. Susirinkusieji su susidomėjimu išklausė paskaitą apie sentikius Lietuvoje ir mūsų regione. Apie juos pasakojo Manefa ir Arsenijus Nikitinai. Pastarasis yra Ukmergės sentikių bendruomenės pirmininkas.

    Kitoje seminaro dalyje Kristina Keturakytė, VDU psichologijos magistrė, Individualiosios psichologijos draugijos narė kalbėjo apie tolerancijos, bendravimo ir bendruomeniškumo ugdymą. Ne tik kalbėjo, bet ir surengė seminaro dalyvius labai pralinksminusius senoviškus žaidimus. Regina Raišienė, VšĮ „Rokiškio jaunimo centras“ neformalaus švietimo mokytoja metodininkė pasakojo apie moksleivių mokymą pinti iš vytelių.

    Linksmiausia seminaro dalis – pokalbis apie muziką ir sutartinių mokymasis. Jūratė Martinkutė, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė, folklorinio ansamblio „Dagilėlis“ vadovė per keliolika minučių visas seminaro dalyves išmokė ne tik sutartinių, bet ir šokti pagal jų melodiją.

    vilkmerge.lt

    Nuotraukos J. Lisausko ir A. Rudokienės

    Tautiskumas 02 9taskai 02

    DSCF5015

    IMG 2756

    IMG 2758

    IMG 2780 copy

    IMG 2790

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia