Meras daugiausia priekaištų turėjo seniūnijai

    0

    mero_susitikimas_su_gyventojais_002

    Mero ir savivaldybės administracijos susitikime su visuomene nuo rajono vadovo daugiausiai kliuvo miesto seniūnijai. Rajono meras sužinojęs, kad miesto seniūnas nedalyvauja susitikime, nes yra nemokamose atostogose, replikavo, kad šios atostogos gali prasitęsti neribotą laiką. Negausiai susirinkę gyventojai daugiausia nepasitenkinimo reiškė dėl šilumos ūkio ir atlyginimų  klausimų neformalaus vaikų ugdymo darbuotojams.

     

     

    Rajono meras pradėjęs susitikimą su gyventojais informavo, kad per 11 šių metų mėnesių į savivaldybės biudžetą gauta 83,7 mln. Lt pajamų arba 84,8 proc. metinio plano. Tai reiškia, kad iki metų pabaigos dar reikia surinkti 15 mln. Lt. Labiausiai savivaldybės finansinę būklę apsunkina prastas gyventojų pajamų  mokesčio surinkimas – iki gruodžio 1 d. gauta tik 33 mln. 525,3 tūkst. Lt arba 75,7 proc. metinio plano. Tai pagrindinė priežastis, kodėl savivaldybė neturi galimybės laiku atsiskaityti su paslaugų teikėjais už savivaldybės biudžetinių įstaigų šildymą, miesto priežiūrą, atliktus remonto darbus, padengti susidariusius nuostolius Autobusų parkui. Kitų metų biudžetas planuojamas 30 proc. mažesnis nei šiemet. „Na, reikia suvokt šiandien tuos dalykus, mes visi turėtume pripažinti, kad mes gyvenome ne taip jau blogai. Švelniai tariant Visose srityse buvo lengvesnio gyvenimo. Dabar tikrai reikės susiveržti diržus” – apie ateinančius metus kalbėjo meras.

    A. Kopūstas pasidžiaugė, kad nors ir nelengvu laiku, bet savivaldybės ūkio tvarkymo darbai šiemet vyko. Šiuo metu labai aktuali tranzitinio transporto per Ukmergę problema. Atlikti tyrimai parodė, kad transporto srautai per pastaruosius keletą metų labai išaugo. Savivaldybė yra parengusi galimybių studiją ir techninį Ukmergės pietinio aplinkkelio su tiltu per Šventosios upę statybos projektą. Būtina kuo skubiau svarstyti šio projekto įgyvendinimo klausimą, kadangi Savivaldybė savo lėšomis, be Susisiekimo ministerijos ir Kelių direkcijos pagalbos, jo įgyvendinti negalės” – sakė meras. Jis taip pat sakė, kad miesto gatvių rekonstrukcijos, finansuojamos ES struktūrinių fondų lėšomis, bus vykdomos toliau. Per ateinančius pora metų, be jau tvarkomų gatvių, eilės laukia Anykščių, S. Daukanto, J. Basanavičiaus ir Bažnyčios gatvės. Kitais metais turėtų prasidėti ir Muzikos mokyklos rekonstravimo darbai.

    Neliks nuskriaustas ir kaimas. Gyvenamosios aplinkos gerinimui numatoma pritraukti apie 10,5 mln. litų investicijų. Vidiškiuose ir Deltuvoje bus sutvarkytos centrinės miestelių gatvės, jų apšvietimas, pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo aikštelės, viešosios erdvės.

    Taujėnuose bus rekonstruotas buvusios katilinės pastatas ir jame įrengtas daugiafunkcinis centras, pritaikytas bendruomenės poreikiams; išplėstas ir renovuotas Žemaitkiemio gyvenvietės vandens tiekimo ūkis, rekonstruotas buvęs Atkočių vaikų darželis ir pritaikytas bendruomenės poreikiams. Nacionalinei mokėjimo agentūrai jau pateikta 1,3 mln. vertės paraiška  projektui Taujėnų seniūnijos Varnalaukio upelio baseino griovių ir drenažo rinktuvų rekonstrukcijai. Paruošta reikalinga dokumentacija Veprių ežero išvalymui.

    2009-2010 lyginant su praėjusiais mokslo metais rajone sumažėjo 368 mokiniais. „Tvarkant mokyklų tinklą daugiausia problemų iškyla dėl saugaus pavėžėjimo organizavimo ir pedagogų įdarbinimo. Stengiamasi spręsti ir  ištuštėjusių mokyklų pastatų klausimus. Vieni sėkmingiausių sprendimų – tai Balelių mokyklos pastato išsaugojimas bei Atkočių skyriaus pastato panaudojimas” – kalbėjo rajono meras.
    Sprendžiant finansines problemas buvo pakeista užmokesčio už neformaliojo ugdymo įstaigose teikiamas paslaugas tvarka. Bet sudarytos sąlygos mokiniams už papildomą mokestį rinktis papildomas disciplinas meninės krypties neformaliojo ugdymo įstaigose, nustatyta kaina už muzikos instrumentų nuomą. Realybė tokia, kad sumažėjo finansavimas visoms programoms, projektams. Didelis dėmesys skiriamas bendravimui su pedagogais, su tėvais. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su mokytojų profsąjungomis. Iki šiol pavykdavo susitarti, suderinti pozicijas, siekiant sumažinti socialinę įtampą. Mūsų užduotis šiuo laikotarpiu – nesugriauti to, ką tiek metų kūrėme, kalbėjo A. Kopūstas.

    Kalbėdamas apie socialinę apsaugą, rajono meras informavo, kad  gaunančių socialinę pašalpą šeimų skaičius šiemet padidėjo trigubai. 2009 m. lapkričio mėnesį socialinę pašalpą gavo 1037 šeimos, praėjusiais metais tuo pačiu metu socialinę pašalpą gavo tik 285 šeimos.

    Vidutiniškai vienai šeimai tenka apie 450 Lt socialinės pašalpos per mėnesį. Dėl kompensacijų per 2009 m. lapkričio mėn. į Socialinės paramos skyrių kreipėsi 1307 šeimos, per gruodį tikimasi sulaukti panašaus skaičiaus žmonių. Šiuo metu per dieną Socialinės paramos skyriuje apsilanko vidutiniškai 150 gyventojų. Daugiausia kreipiasi dėl kompensacijų už šildymą ir karštą vandenį bei dėl socialinės pašalpos. Per šiuos metus iš intervencinių maisto atsargų, žemės ūkio produktais paremta 7160 asmenų. Ukmergės vaikų globos namuose šiemet apgyvendinta 19 vaikų, kūdikių namuose Vilniuje gyvena 10 mūsų rajono mažiausiųjų.

    Intensyvus socialinių darbuotojų darbas su socialinės rizikos šeimomis dažnai būna bevaisis ir baigiasi tėvystės teisių atėmimu ir apgyvendinimu valdiškoje įstaigoje, nes artimų giminaičių, o tuo labiau svetimų globėjų mūsų rajone labai mažėja. Šiemet užregistruotas 41 seksualinės prievartos atvejis prieš nepilnamečius reikalauja įtempto tarpžinybinio bendradarbiavimo ir skubių veiksmų, organizuojant pagalbą vaikams, o po to dirbant su visa šeima, kuriose auga patyrę prievartą vaikai. Socialinis būstas šiemet suteiktas 50-iai šeimų. Dar apie pustrečio šimto šeimų, turinčių teisę į socialinį būstą ir įrašytų į savivaldybės sudaromą sąrašą, socialinio būsto laukia.

    Rajono meras taip pat apžvelgė aplinkos apsaugos ir atliekų tvarkymo, asmens priežiūros, kultūrinio gyvenimo, žemės ūkio ir teisinės pagalbos sritis. Po pranešimo A. Kopūstas ir savivaldybės administracijos darbuotojai atsakė į gyventojų klausimus. Savivaldybė gavo raštą, kad VĮ „Automagistralė” neprieštarauja dėl magistralėje „Vilnius -Panevėžys” sankryžos, vedančios iš Ukmergės (pro Krekšlius) į Žemaitkiemį atkūrimo. Dabar laukiame Susisiekimo ministerijos palaiminimo, – į gyventojo klausimą atsakė administracijos direktorius Juozas Varžgalys.

    Keletas klausimų buvo susiję su iš savivaldybės biudžeto finansuojamų įstaigų priverstinėmis darbuotojų nemokomomis atostogomis. „Tačiau pagal tai, koks yra suplanuotas sekančių metų biudžetas, vien tik nemokamomis atostogomis šių klausimų nebeišspręsime” – sakė rajono meras. Ar darželiuose bus mažinamas darbuotojų skaičius, o gal darbo valandos, švietimo skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė atsakyti dar negalėjo. „Mokesčių mokėtojai mums niekada neatleistų, jei darželių grupės dirbtų be vaikų”- sakė D. Steponavičienė. Pasak jos rajone, didėjant bedarbystei, vaikų darželiuose mažėja.

    Vienas gyventojas pranešė, kad prie Ukmergės pieninės griūna autobusų stotelės pavėsinė. Pranešėjo nuomone šiai dienai jai suremontuoti užtektu tik 500 litų, o po kelių mėnesių, jei nieko nebus daroma, ji sugrius visiškai. Išgirdęs šį pranešimą meras truputį susierzino. „Mes svarstome, kiek savivaldybėje reikės mažinti darbuotojų. Tokie jūsų klausimai rodo, kad kai kurie darbuotojai neatlieka savo darbo. Labai gerai, kad žmonės pastebi, tačiau savivaldybėje bei miesto seniūnijoje yra ne taip mažai žmonių, kurie turi matyti tuos dalykus. Jei jie nemato, reiškia jie nereikalingi tame poste” – taip gyventojui atsakė A. Kopūstas.

    Ne vieną klausimą gyventojai uždavė su daugiabučių šildymu susijusiomis problemomis. UAB „Miesto energija” direktorius Juozas Kupčinskas gyventojus patikino, kad šiluma visiems namams kainuoja vienodai. O gyventojų mokamos sąskaitos už šildymą visuose namuose skirtingos dėl to namo buklės. Direktorius pateikė keletą skaičių, kiek skirtinguose namuose kainuoja apšildyti 1 m2 buto plotą. Maironio g. 4 namas, lapkričio
    mėn. už 1m2 mokėjo 7,1 lito, kai tuo tarpu, renovuotas Kauno g. 11 namas (virš centrinio pašto įrengti butai) už šilumą moka tik apie 1 litą už m2. V. Kudirkos skg. 25 namas pasiėmė paskolą susitvarkė namo šildymo sistemą ir dabar už 1m2 moka 2,57 lito. „Paslapties jokios nėra, ateikit ir parodysiu, kiek už šilumą moka konkretus namas” – sakė įmonės direktorius.

     

    vilkmerge.lt, ukmerge.lt

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia