Kovo 27 d. Ukmergės kraštotyros muziejuje atidaryta kaunietės tautodailininkės Eglės Dvarionaitės-Vindašienės personalinė karpinių paroda „Medžio sakmė“.
E. Dvarionaitė-Vindašienė karpo iš popieriaus jau daugiau nei trisdešimt metų ir tiki, kad kiekvienas menininkas kuria savo medį bei turi savo paukštį. Tautodailininkė ištikima baltiškai pasaulėvokai, todėl pagrindinis jos karpinių motyvas – mitinis medis, kuris yra indoeuropietiškos kultūros dalis. Autorė Pasaulį vaizduoja kaip medį, kuris jungia tris dalis – požemį (šaknys), žemę (kamienas) ir dangų (šakos). Čia galima atpažinti žalčius, ugnį, kalną, marias, saulę, paukštį – Visatą, žmogaus santykį su gamta ir Kūrėju. Autorės teigimu, „žmogaus dermė – sutapti su Pasaulio medžiu ir tapti Visatos ašimi”. Karpiniuose gausu baltiškų simbolių ir mistinių būtybių, kurie teikia apsaugą, ragina prisiminti senolių papročius, išmintį ir grįžti prie ištakų, gamtos. Dalis kūrinių taip pat skirti Maironiui.
Šiandien E. Dvarionaitė-Vindašienė – tikra šio amato meistrė, viena žinomiausių karpytojų Lietuvoje Tautodailininkų sąjungos narė dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse parodose. Ji vienintelė Lietuvoje karpo laiškus. Eglė tiki, kad kantriosios lietuvių moterys gali šito meno išmokti, skatina jas puošti ir apsaugoti savo namus rankų darbo dirbiniais.
Paroda veiks iki balandžio 30 d.
Ukmergės kraštotyros muziejaus muziejininkė Kristina Zinkevičienė