Dabartiniame technologijų plėtros etape šildymo, vandens tiekimo, vėdinimo ir kitose sistemose naudojami du iš esmės skirtingi temperatūros reguliavimo tipai – tiesioginio veikimo ir netiesioginio. Apžvelkime juos išsamiau.
Tiesioginio veikimo reguliatoriai
Tai autonominiai reguliatoriai, kurių veikimas nepriklauso nuo išorinio maitinimo šaltinio: elektros ar suspausto oro. Temperatūros valdymas vyksta keičiant skysčių, kurie nėra agresyvūs gaminio medžiagoms, srautą. Jie naudojami šilumos mainų procesuose, kuriems reikalingas greitas atsakas ir mažas tikslumas. Pavyzdžiui, oro šildytuvuose, šalto vandens, karšto vandens sistemose, dujų variklių kompresorių variklių aušintuvuose.
Netiesioginio veikimo reguliatoriai
Netiesioginis veiksmas – elektroniniai tikslūs prietaisai, maitinami iš išorės tiekiama energija. Jie pasižymi didesniu atsako greičiu, sukuria dideles dinamines jėgas reguliuojančių organų judėjimo metu. Sukurtas valdyti sudėtingus objektus. Yra šuolio agregatai, kurie išsijungia / įsijungia, kai pasiekiama nurodytų parametrų riba / minimumas, ir sklandžiai – jie automatiškai kompensuoja menkiausius temperatūros svyravimus.
Temperatūros reguliatoriai – būtina nustatyti šiuos parametrus
- Kanalų skaičius
Reikiamo kanalų skaičiaus apskaičiavimas yra glaudžiai susijęs su nustatymų skaičiumi ir naudojamais įvesties bei išvesties elementais. Vienam valdymo kanalui su vienu jutikliu ir vienu kontroliniu tašku – vieno kanalo reguliatorius. Su daugiakanaliais valdikliais viskas nėra taip paprasta. Yra įvairių kanalų panaudojimo modifikacijų: jie visi veikia nepriklausomai vienas nuo kito arba keli jutikliai dirba kartu viename valdymo kanale.
- Įėjimo/išėjimo signalų tipai
Tirdami šilumos valdiklio įėjimų ir išėjimų tipus, daugiausia dėmesio skiriame signalų iš jutiklių ir valdymo mechanizmų rūšims. Dauguma reguliatorių turi universalias įvestis, tačiau svarbu įsitikinti, kad pasirinkote vieną įvestį. Analoginis temperatūros reguliatoriaus išėjimas gali būti naudojamas valdyti, pavyzdžiui, galios reguliatorių, dažnio keitiklį, vožtuvą ar sklendę ar kitą įrenginį su analoginiu įėjimu.
- Dizainas
Renkantis atidžiai atkreipkite dėmesį į galimą tvirtinimo būdą: ant bėgelio, ant skirstomojo skydo durų ar ant sienos, įvertinkite korpuso apsaugos laipsnį. Jums gali prireikti apsauginio rėmo arba bėgelio.
Taip pat svarbu atsižvelgti į papildomus reikalavimus: parinktis (vožtuvų valdymas, laikmatis, signalizacijos kanalas ir kt.) ir visų temperatūros reguliavimo komponentų (temperatūros jutiklių, maitinimo šaltinių, bėgelių, vožtuvų, šildymo) prieinamumą. Apibrėžę šiuos parametrus, galite pasirinkti temperatūros reguliatorių.