Būti gražių nagų savininke – kiekvienos moters svajonė. Kai kurios dailiosios lyties atstovės kartą per savaitę ima į rankas pjūklelius ir žirklutes, šiomis priemonėmis kurdamos tobulą nagų formą, o kitos moterys mieliau renkasi aparatinę techniką ir reguliariai lankosi geriausiuose grožio salonuose. Kuo skiriasi metodai?
Metodų ypatybės
Kiekvieną dieną kiekvienas žmogus susiduria su neigiamu plovimo priemonių poveikiu. Kasdieniai namų ruošos darbai, vanduo, šaltis ir net ryškūs saulės spinduliai gali sukelti daugybę problemų. Norint išvengti neigiamų pasekmių, būtina reguliariai skirti dėmesio rankų odai, o ypač nagams. Tačiau jau ne kiekviename grožio salone nagų meistrai savo klientams gali pasiūlyti keletą manikiūro rūšių: aparatinį ir klasikinį manikiūrą.
Aparatinio manikiūro procedūros metu pašalinama sugrubusios odelės. Visą darbo procesą lydi kelių antgalių naudojimas, padedantis pašalinti aplink nago plokštelę esantį raginį sluoksnį. Ši technika laikoma moderniausia ir labai veiksminga siekiant sukurti neprilygstamą manikiūrą.
Aparatinio manikiūro technika gali būti savarankiška arba kompleksinė procedūra, skirta ne tik nagams, bet ir visoms rankoms prižiūrėti. Naudotis aparatiniu nagų tvarkymo metodu galima ir namuose, svarbiausia – iš anksto susipažinti su aparato subtilybėmis ir naudojimo instrukcijomis.
Klasikinis manikiūras
Atliekant klasikinę techniką, odelės pašalinamos atsargiais judesiais mažomis žirklutėmis, kruopščiai apdorojama kiekviena nago plokštelė. Suskeldėjusi oda prie nagų suminkštinama augaliniais aliejais, o tada – nukerpama.
Reikėtų paminėti, kad kosmetikos aplinkoje kirptas manikiūras turi antrą pavadinimą – šlapias. To priežastis – išankstinis rankų paruošimas kirpimo procedūrai, t. y. garų vonelėje.
Kosmetinėmis priemonėmis nagams suteikiama reikiama forma. Oda aplink nago plokštelę tampa minkšta ir švelni. Atlikus kirptą manikiūrą galima lakuoti spalvotos struktūros laku.
Kas yra saugiau?
Šiuolaikiniame pasaulyje klasikinio manikiūro technika, tampa mažiau aktuali dėl didelės traumų rizikos. Odelės visiškai nukerpama nuo nago plokštelės pagrindo, nuo kurio gali atsirasti nematomų odos įpjovimų. Į atviras žaizdas gali patekti infekcija, sukelianti kraujo užkrėtimą. Todėl labai svarbu, kad visos naudojamos priemonės būtų kruopščiai apdorotos specialiu tirpalu. Savo ruožtu aparatinio manikiūro technika neatneša jokios žalos. Pagal visas priemones pasaulinė kosmetologija aparatinį nagų tvarkymo metodą pripažįsta švelnesniu.