Pradinis Uncategorized Kopūstėliuose įsikūrė „Miško broliai“ (video)

Kopūstėliuose įsikūrė „Miško broliai“ (video)

0

DSCF7116

Kopūstėlių miške, buvusios sovietinės karinės bazės teritorijoje, vėl vaikšto karinėmis uniformomis apsirengę vyrai, blykčioja ginklų vamzdžiai. Čia jau nuo pernai metų rudens įsikūrė klubas „Miško broliai“, vienijantis entuziastus, norinčius atgaivinti Lietuvos partizanų dvasią pokario – 1944-1953 metais.

Vasario pirmosiomis dienomis klubo patalpose – buvusiame kariniame bunkeryje rinkosi ne tik ukmergiškiai klubo nariai, bet ir svečiai iš Airijos – vokiečių desantininkų klubo rekonstruktoriai. Klubo nariai ne tik poilsiavo, dalinosi žiniomis apie praėjusius laikus, bet ir „kariavo“. Aplinkiniuose miškuose 35 klubo nariai ir svečiai rekonstravo 1944 metų vokiečių atsitraukimą iš Lietuvos.

DSCF7093

Svečių dalyvavimas sutapo su to meto įvykiais prie Ukmergės, sukūrė panašumą į to meto realius įvykius. Nes šio vokiečių dalinio kareiviai tuo metu saugojo kelius ir tiltus nuo Kauno iki Daugpilio, atsitraukdami Ukmergėje sunaikino tiltą per Šventąją.

Prieš rekonstrukciją rikiuotėje visiems buvo paaiškintos užduotys. Neseniai į klubą įstojusiems partizanams įteikti klubo narių pažymėjimai. Po kelių kilometrų žygio apsnigtu mišku žygio dalyviai pateko į pasalą, tačiau jos sėkmingai išvengė išsisklaidydami miške. Žygio pabaigoje, pavėsinėje prie Šventosios rekonstruktorių laukė karšta žuvienė ir pasidalinimas pirmojo žygio įspūdžiais.

DSCF7145

Užsieniečių įspūdžiai po pirmos viešnagės Lietuvoje dienos buvo labai geri. Patenkinti svečiai pažadėjo atvykti čia dar kartą. Ukmergiškiai planuoja ateityje pasikviesti žmonių iš kitų klubų, pavyzdžiui, rekonstruktorius iš Suomijos.

Klubo vadovas Artūras Grigucevičius pasakojo, kad prieš keletą metų kilo mintis Ukmergėje įkurti Lietuvoje turtingo įvykiais Antrojo pasaulinio karo pabaigos ir pokario laikų istoriją atkuriantį klubą. „Nes tai istorija apie tėvus, senelius“ – sako klubo vadovas. Tačiau mintis tuomet liko tik mintimi. Prieš porą metų noras kurti klubą atgijo, bet ją puoselėjo jau trise.

Kurti klubą paskatino ir A. Grigucevičiaus dalyvavimas profesionaliame klube užsienyje, kuris rengia vokiečių desantininkų mūšių ir buities rekonstrukcijas. Idėja buvo papasakota draugams, jiems ji patiko. Besikuriančio klubo nariai Ukmergės apylinkėse pradėjo ieškoti patalpų, „nes norint kažką rimčiau padaryti, reikia turėti kur rinktis“ – sako klubo iniciatorius. Planuota bunkerį netgi statytis patiems. Bet padėjo ukmergiškis verslininkas – leido naudotis jam priklausančiomis patalpomis. Tik reikėjo jas sutvarkyti – iškuopti bunkerį, įstatyti duris, sutvarkyti aplinką.

DSCF7071

Pagaliau, praėjusių metų spalio 1 dieną naujai įkurto klubo nariai susirinko prie bunkerio. Tuomet klubas buvo ir oficialiai įregistruotas. Dar tik besikuriantis klubas jau vienija 53 narius, turi atitinkančios tuos metus technikos – keturis motociklus su lopšeliais, visureigį GAZ-69, ginklų, aprangos. Nuolat renkamos istorinės žinios. Kol klubo nariai neturi leidimų įsigyti garsinius ginklus, kaip imitaciją naudoja netinkamus naudoti ginklus, garsą atkuria fejerverkais. Įsigyti aprangą, amuniciją, ginklus padeda paieškos internete, siunčiamasi iš užsienio, ieškoma turguose ar kaimuose, uniformas kai kurie klubo nariai pasisiuvo patys.

Paklaustas apie klubo planus A. Grigucevičius sakė, kad klubo veikla bus plečiama, įsigyjama daugiau laikotarpį atitinkančios technikos. Planuojami susitikimai Vasario 16-ąją, šv. Velykų laikotarpyje. Ateityje – susitarti su buvusiais partizanais, priminti jiems tikrus praeities įvykius – Mūšios parke parodyti partizaninę buitį, inscenizuoti mūšį. „Važiuoja stribai, partizanai puola, atima amuniciją, ginklus“ – apie planuojamą mūšį pasakojo klubo vadovas. Vasarą planuojama prisijungti prie rekonstruktorių Deltuvos mūšyje – įkurti savo stovyklą.

Arvydas Pėšina

{besps}partizanas{/besps}

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia