Vaiko gimimas atneša daug džiaugsmo, bet ir tuo pačiu – rūpesčių. Jaunosios mamos, ypač jeigu tai yra jų pirmagymis, suka galvas, ką padaryti, jog jų mažylis būtų laimingas ir jaustųsi saugus. Vienas iš variantų yra rankų darbo žaislai naujagimiams. Atrodo itin elementarus dalykas, tačiau tokie žaislai ne tik sukuria artima ryšį tarp mamos ir vaiko, bet ir yra pagaminti iš ekologiškų (jums žinomų) medžiagų.
Lavinamojo kubo subtilybės
Nors ir kubas, atrodo itin paprasta žaislas, tačiau jo dėka yra lavinami kūdikio smulkiosios motorikos įgūdžiai. Jie įtraukia akis, riešus ir pirštus, o tai turi naudos tolimesnei vaiko raidai. Leidžiant kūdikiui liesti skirtingus kubo paviršius, jūs skatinate jo kalbos vystymąsi. Kubas yra siuvamas iš skirtingų medžiagų, kurios liečiant kūdikiui skleidžia tam tikrą garsą, o tai skatina juos griebti ir spausti.
Kadangi gerą pusmetį kūdikis viską deda į burną (natūralus poreikis „masažuoti“ dantenas), geriausiai turėti tokį žaislą (šiuo atveju kubą), kurį laisvai galėtų įsikišti į burną, o jis su savo medžiagomis nepakenktų vaiko sveikatai. Kadangi kubas dažniausiai būna pagamintas iš prisitvirtinančių, minkštų detalių, kurios niekaip negali pažeisti kūdikio burnytės. Na, o palaikant higiena, paprasčiausiai kubą galima išskalbti.
Lavinamoji knygelė – ko ji gali išmokyti?
Knygelės pagrindinis privalumas yra toks, jog ji moko įvairiausių gyvenimiškų įgūdžių – traukti užtrauktuką, atsegti lipukus, sagėles ir pan. Nors atrodo, kad kūdikis dar gali nesugebėti to, tačiau nuolat matydamas savo tėvus darant – automatiškai jų veiksmus pradeda kartoti. Toks nesunkūs, tačiau kruopštūs veiksmai, vaiką mokina kantrybės, susikaupimo bei įsitraukimo į procesą. Beje, nuolatinis toks knygelės „čiupinimas“, vėliau pereina į tai, jog ateityje vaikas išmoksta lengviau pats užsisegti striukę, užsisegti batų lipukus, atsidaryti kuprinėlę ar užsisegti megztinio sagas.
Taip pat lavinamoji knygelė tiks vaikams, kurie mėgsta fantazuoti ir kurti. Aišku kūdikis pats pasidaryti knygelės negali, tačiau nuo mažų dienų rodymas tokios knygelės, skatins kūrybiškumo pažinimą.
Kaip pasigaminti namų sąlygomis žaislus?
Nors ir galbūt kažkaip skamba, jog gamintis žaislus yra sudėtinga, tačiau taip nėra! Juk žaislas neturi būti idealių formų, kuriuos matome parduotuvių lentynose.
Jeigu turite įvairiausių medžiagų, sagų, karoliukų, tai gali jums praversti žaislo kūrime. Pavyzdžiui nusprendėte sukurti lavinamąją knygutę. Jums reikės kažkokio kietesnio pagrindo, kurį galėsite apsiūti medžiagomis. Pagrindu gali būti ir storesnis kartonas, svarbu, kad greitu metu jis nesusilankstytų. Tuomet išsirinkite medžiagas. Gerai būtų, jog pasirinktumėte skirtingų pluoštų medžiagas, kad vaikas galėtų vėliau atskirti medžiagų skirtumą. Apsiuvus knygelės pagrindą, vėliau dėkite ir kitus medžiagos sluoksnius. Galite knygutę išpuošti iš vilnos nuveltais dirbiniais, karoliukais ar sagutėmis. Kuo daugiau skirtingų detalių knygutė turės, tuo daugiau atskirties taškų bus vaikui.