Niekam ne paslaptis, kad sportas gali ženkliai pagerinti sveikatą ir bendrą savijautą. Vis dėlto, norintiems pradėti sportuoti gana dažnai kyla klausimas, kokio tipo treniruotės gali būti pačios veiksmingiausios, taigi, aptarkime, kokie pasirinkimai gali duoti pačių geriausių rezultatų.
Ištvermės treniruotės
Ištvermės treniruotės – tai įvairūs aerobiniai pratimai, kuriuos atliekant padažnėja kvėpavimas ir širdies ritmas. Šio tipo treniruotės turi teigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai bei plaučiams, be to, ištvermės pratimai gali padėti išvengti daugybės įvairių ligų, kuriomis dažnai serga vyresnio amžiaus žmonės. Ištvermės treniruotėms yra priskiriamas vaikščiojimas arba bėgimas ristele, plaukimas, įvairūs komandiniai žaidimai (tenisas, futbolas, krepšinis, ir t.t.), šokiai, važiavimas dviračiu, lipimas laiptais arba į kalnus, ir t.t. Tokio tipo treniruotėms per savaitę reikėtų skirti bent 150 minučių.
Jėgos treniruotės
Jėgos treniruotės stiprina raumenis ir gerina fizines galimybes. Raumenų stiprinimas gerina koordinaciją, todėl tai gali padėti gerokai sumažinti įvairių traumų riziką. Jėgos treniruotėms yra priskiriamas svorių kilnojimas, mankšta su elastinėmis juostomis, pratimai su savo kūno svoriu, ir t.t. Pradedantiesiems rekomenduojama naudoti vos kelių kilogramų svorius (arba atlikti pratimus vien tik su savo kūno svoriu), o vėliau galima pereiti ir prie didesnio svorio kėlimo. Jėgos sporto treniruotėms yra naudojami įvairios masės svoriai bei jėgos suoliukai, kurių galite įsigyti čia.
Pusiausvyros treniruotės
Pusiausvyros pratimai gerina koordinaciją ir padeda sumažinti įvairių traumų tikimybę. Pusiausvyros pratimai gali būti ir visai elementarūs: pavyzdžiui, pirmiausia pabandykite pastovėti ant vienos kojos. Tikėtina, kad iš pradžių jums gali prireikti atramos, o vėliau šį pratimą galėsite atlikti ir be papildomos pagalbos. Taip pat naudinga išbandyti sportinį ėjimą, kuris ne tik gerina pusiausvyrą, bet ir padeda efektyviai deginti kalorijas.