Kepurės, kurių neretai taip nemėgsta vaikai, gali apsaugoti ne tik nuo šalčio, bet ir tapti išskirtiniu aprangos aksesuaru. Konkrečiu atveju tinkamą kepurę turėtų padėti išsirinkti betn jau minimalios žinios ne tik apie madą, bet ir joms gaminti naudojamas medžiagas.
Kepurės moterims – įvaizdžio dalis
Klaidinga manyti, kad ši aprangos detalė ne visiems tinka. Visiems žmonėms kepurės tinka, tik pravartu išsiaiškinti, kaip jas tinkamai pasirinkti. Tokį galvos apdangalą turėtume derinti ne tik prie aprangos (striukės ar megztinio), bet ir prie veido formos. Tinkamai parinkta kepurė atrodys nepakartojamai! Ovalo formos veido savininkams reikėtų džiaugtis, kadangi tai laikoma idealiausia forma, kuriai tinka praktiškai viskas – beretės, skrybėlės, sportinės kepurės, megztos ar nertos kepuraitės. Svarbiausia, jog kepurės moterims viršus nebūtų siauresnis už jūsų skruostikaulius, nes tuomet bus rizikuojama atrodyti kaip „smurfui“.
Deimanto formos veidas artimas ovalui, bet ryškūs skruostikauliai jam suteiks grubumo. Kai siekiama, jog skruostikauliai atrodytų siauresni, vertėtų rinktis beretes ar megztas, šiek tiek apdribusias kepures, bet prigludusios, į viršų siaurėjančios kepurės niekada neturėtų tapti nauju pasirinkimu.
Tuomet, kai veidas apvalus, jį būtina vizualiai pailginti. Tam, jog tai padarytume, turėtume rinktis kepures aukštesniu viršumi. Pavyzdžiui, jei norisi būti išskirtiniams ir ekstravagantiškiems, kietos ir kampuotų formų, vyriško modelio, nežymiai ant šono pakrypusios skrybėlės puikiai tiks. Verėtų atminti, kad megztos beretės, kailinės kepurės jums ne draugas. Šios formos galvos apdangalas labiau suapvalins veidą ir jis atrodys putlokas.
Stačiakampio veido savininkams
Jiems vertėtų žinoti, jog apvalios formos sušvelnins veido kampus, tad jiems puikiai tiks kepuraitės su apvaliu viršumi, apskritais ir banguotais, į viršų užriestais kampais bei negriežtų formų megztos kepurės. O kietos ir kampuotų formų kepurės gali paversti terminatorium.
Jei veidas panašus į širdelę, labiau pravartu rinktis asimetriškas kepures arba tokias, kurios turi aukštą viršų ar siaurą atbrailą. Skrybėlės kietais kampais – ne koks pasirinkimas, jos tik susiaurins veido apatinę dalį, optiškai išdidindamos kaktą.
Geriausia rinktis natūralių medžiagų kepures, vengiant sintetikos. Ypatingai svarbu, kad kepurė nebūtų per didelė ar priešingai – per maža. O visa kita – asmeninis skonis.
Esminiai kriterijai
Reikiamas kepurės dydis garantuos stabilumą, kad kepurė nebūtų pernelyg laisva ar per daug užspausta. Kone visos kepurės turės gale esantį dirželį, kuriuo galima reguliuoti dydį atsižvelgiant į savo galvos apimtį. Standartinis reguliuojamos kepurės dydis bus nuo 55 cm iki 60 cm. Kai galvos apimtis ne tokia didelė, verta pasirinkti nestandartinius kepurių variantus, kurie turi mažesnį dydį. Išmatuoti galvos apimtį galima matavimo metru remiantis dydžio gidu.
Vienas svarbių kriterijų, siekiant rasti kokybišką kepurę, – gamybai naudojamos medžiagos. Būtina žinoti dažniausiai naudojamas medžiagas: medvilnę, poliesterį, akrilą. Minėtos trys medžiagos būna dominuojančios. Ne visos jos suteiks kepurei kokybę. Norint patogesnės ir kokybiškos kepurės, reikėtų pasirinkti kepures, kurių sudėtyje yra daugiau medvilnės (geriausia 100 proc. medvilnė). Tokių kepurių dėvėjimo laikas gerokai ilgesnis (https://eshop.fur.lt) už kepures tik iš sintetinių medžiagų (poliesterio, akrilo). Visgi dalis poliesterio kepurės sudėtyje neretai tiesiog būna rekomenduojamas, kadangi tokia medžiaga yra gana pralaidi orui. Tai leis galvai neprakaituoti.
Populiarios kepurės tam tikrais atvejais priekyje turės logotipą, užrašą, ar paveikslėlį. Visgi, siekiant, jog užrašas ar paveikslėlis būtų ilgaamžis, reikėtų rinktis kepures, kurios turi siuvinėtus užrašus.