Kelionė po brangiausius pasaulio miestus

    0

    Kiekvienais metais tyrėjams įvertinus didžiųjų pasaulio miestų paslaugų, maisto prekių, nuomos, nekilnojamo turto ir kitas kainas, yra paskelbiamas brangiausių pasaulio miestų sąrašas.

    Kai kurie didieji miestai kasmet patenka į brangiausių penketuką, tačiau kitų pozicijos kinta. Vienas pagrindinių tai nulemiančių veiksnių – valiutų kursų pokytis. Metų eigoje sustiprėjus, arba, priešingai, susilpnėjus valiutų kursui, nemažai pasaulio gyventojų ima svarstyti apie kreipimąsi į paskolų banką, siekiant gauti lėšų įvairioms reikmėms patenkinti. Gyvenant žemo pragyvenimo lygio šalyje, būsto, vartojimo ar kitokios paskirties paskolos neretai tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Tad kokiuose miestuose už įvairias paslaugas reikia sumokėti daugiausiai ir kurie jų paskelbti brangiausiais 2016-ais metais?

    Ne pirmus metus brangiausiu pasaulio miestu yra tituluojamas Singapūras. Tai – nedidelis miestas-valstybė, įsikūręs pietryčių Azijoje. Vienas didžiausių industrijų čia sudaro turizmas bei bankų veiklos, o į miestą kasmet atvyksta daugiau turistų negu jame yra gyventojų. Valstybė laikoma viena saugiausių pasaulyje, tačiau tuo pačiu čia vyrauja įvairūs draudimai, už kurių nesilaikymą gresia baudos.

    Antrasis praėjusių metų brangiausias pasaulio miestasCiurichas. Jis yra laikomas finansų miestu dėl čia įsikūrusių draudimo kompanijų bei bankų. Šveicarijos ekonomikos centre yra įsikūrę daug tarptautinių organizacijų, o paslaugų sektoriuje dirba net 90% dirbančiųjų. Finansų sektorius yra neabejotinai svarbiausia pramonės šaka, o mieste savo būstines turi tokie bankai kaip Šveicarijos nacionalinis bankas bei „Credit Suisse Group“. Taip pat vykdomų tyrimų ir apklausų rezultatuose matyti, jog 2016-ais metais Šveicarija tapo antrąja pasaulio šalimi, kurioje gyvena laimingiausi žmonės. Šveicarijoje puikiai išvystyta infrastruktūra, mokesčių sistema yra subalansuota, o žmonės patenkinti gaunamu uždarbiu.

    Trečiasis brangiausias pasaulio miestasHonkongas. Ekonomikos pagrindą mieste sudaro paslaugų sfera, o vienas šiuolaikiškiausių pasaulyje oro uostų yra tapęs keliautojų persėdimo tašku skrendant tiek iš Europos, tiek iš JAV miestų. Palanki mokesčių sistema, žemas korupcijos lygis Honkonge leido įsikurti įvairioms stambioms būstinėms bei atstovybėms. Privatus verslas čia užima didelę dalį ekonomikos sektoriaus, nes jam vystytis yra sudarytos itin palankios sąlygos.

    Dar vienas Šveicarijoje esantis Ženevos miestas patenka tarp brangiausių praėjusiais metais. Ženevoje yra įsikūrusi viena iš JTO būstinių, o taip pat čia reziduoja daug kitų tarptautinių organizacijų. Pagal gyvenimo kokybę ne pirmus metus aukštas pozicijas užimantis miestas, atrodo, net neketina trauktis iš brangiausių pasaulio miestų penketuko.

    Prancūzijos sostinė Paryžius yra didžiausia Euro zonos metropolinė zona. Mieste yra ypač išplėtotos pramonės sritys kaip automobilių, lėktuvų gamyba, elektrotechnika, maisto perdirbimas, galanterija. Paryžiuje reziduoja tokios tarptautinės organizacijos kaip UNESCO, kuriai priklauso daugiau nei 200 šalių. Išvystytas turizmo sektorius kasmet į Paryžių pritraukia milijonus lankytojų iš viso pasaulio.

    Anglijos sostinė Londonas – šeštas brangiausių pasaulio miestų sąraše. Londone gyvena didžiausias skaičius žmonių iš visų Europos Sąjungai priklausančių šalių. Miestas yra vienas svarbiausių komercinių ir finansų centrų pasaulyje. Centrinėje Londono dalyje įsikūrusios įmonės patenka į didžiausių pasaulyje šimtuką, o taip pat šiame mieste yra daugiau nei 500 bankų. Nors Londone yra itin gerai išvystyta viešojo transporto sistema, ši yra viena brangiausių pasaulyje. Į Londoną plūsta ne tik turistai, bet ir gerai apmokamo darbo trokštantys asmenys.

    Didžiausias JAV miestas – Niujorkas. Praėjusiais metais jis tapo šeštuoju brangiausiu pasaulio miestu. Niujorke yra įsikūrusi Jungtinių Tautų Organizacijos būstinė, o taip pat šis miestas yra tituluojamas kaip vienas pagrindinių pasaulio komunikacijos ir finansų centrų. Pastaraisiais metais sustiprėjusi JAV dolerio pozicija po keleto metų sugrąžino Niujorką į brangiausių pasaulio miestų dešimtuką, nes kurį laiką jo pozicija buvo kur kas žemesnė.

    Taigi, jei svajojate aplankyti vieną ar daugiau brangiausių ir įspūdingiausių pasaulio miestų, galite kreiptis į paskolų banką, siūlantį išsirinkti geriausias paskolos sąlygas.

    PR

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia