Sutrikusi širdies veikla yra bene didžiausia priežastis, dėl kurios į gydytojus kreiptis reikėtų kuo skubiausiai. Tai gali būti susiję tiek su lėtinėmis ligomis, tiek ir netinkamu gyvenimo būdu. Ne vienas kardiologas pastebi, kad žmonėms nė motais, kad nuo kraujotakos ir širdies ligų Lietuvoje miršta daugiausia žmonių. Visur kur tik įmanoma pateikiama informacija, kad kraujotakos sistema ir širdis turėtų sulaukti didžiausio pačių pacientų dėmesio. Tačiau, ligų atvejų vis tiek daugėja.
Kaip pagerinti širdies ir kraujotakos veiklą?
Labai svarbu atsižvelgti į informaciją, kuri pateikiama viešoje erdvėje. Kardiologai dažnai pateikia pagrindinius sveikos gyvensenos principus, kurie ženkliai pagerina gyvenimo kokybę, jeigu tik jų laikomasi. Ne paslaptis, kad širdies stiprinimui dažniausiai siūloma užsiimti aerobinėmis treniruotėmis. Tačiau, prieš užsiimant sportu, reikėtų kruopščiai išsitirti sveikatą. Mat, kai kuriais atvejais, tam tikri pacientai sportuoti turėtų tik su profesionalų priežiūra.
Ko gero kiekvienas kardiologas sutiks, kad kasdienis vaikščiojimas tikrai pagerins kraujotakos sistemą. Tuo pačiu bus lavinamas ir širdies raumuo. Vaikščiojimas, važinėjimas dviračiu, bėgiojimas bei kitos panašios treniruotės kaip reikiant pagerina bendrą savijautą, jeigu tuo užsiimama reguliariai.
Gydytojų teigimu, nemažai žmonių daro didžiulę klaidą kuomet per vieną dieną siekia atsigriebti už visą savaitę. Tai dažnai baigiasi ne tik traumomis, bet ir širdies veiklos sutrikimais. Tik vieną dieną per savaitę užsiimti fizine veikla yra gana rizikinga ir tai mažai kuo padės bendrai savijautai gerinti.
Ne vienas tyrimas yra atskleidęs, kad kasdien vaikščiojant bent jau po pusvalandį, pagerėja kraujotakos sistema, sumažėja kitų ligų atsiradimo tikimybė. Bet, tokios treniruotės reiškia, kad pasivaikščiojimas neturėtų būti labai lėtas. Patariama rinktis intensyvią treniruotę, nes priešingu atveju širdies raumuo bus lavinamas nepakankamai.
Kardiologai pabrėžia ir tai, kad širdies ligos dažnai atsiranda ne tik dėl fizinės veikos trūkumo, bet ir dėl rūkymo, nesveikos mitybos, alkoholio vartojimo. Žalingi įpročiai yra daugelio ligų šaukliai, tad patariama kuo skubiau jų atsikratyti.
Kada pavojinga užsiimti fizine veikla?
Kalbant apie reguliarų fizinį aktyvumą, ne veltui pradžioje minėta, kad kai kuriems žmonėms pirmiau rekomenduojama kreiptis dėl sveikatos tyrimo. Jo metu paaiškės kokiu pajėgumu galite sportuoti. Neretai nutukimu sergantys asmenys sužino, kad kai kurie pratimai jiems gali sukelti labai rimtus sveikatos sutrikimus. Pavyzdžiui, bėgimas nutukusiam žmogui gali sukelti netgi širdies sustojimą.
Norintys pagerinti gyvenimo kokybę turėtų išsitirti dėl visų ligų. Kardiologijos skyrius jums atsakys į visus klausimus, kurie bus susiję su jūsų širdimi bei kraujotakos sistema. Kreipiantis į gydytojus būtinai įvardinkite visus nesklandumus, kurie yra patiriami reguliariai, nes tokiu būdu gydytojai galbūt iš anksto identifikuos rimtas ligas.
Tad, jeigu nusprendėte pagerinti savo sveikatos būklę, būtinai tai darykite su profesionalų priežiūra.