Žmonės, gyvenantys privačiuose namuose arba visą vasaros sezoną praleidžiantys dirbdami kaime, žino, kaip svarbu savo nuosavybėje turėti tinkamą vandens tiekimą. O tokios avarinės situacijos, kaip, pavyzdžiui, užlietas rūsys, verčia mus ne tik eikvoti savo jėgas, laiką ir nervus, bet ir pinigus profesionaliai šalinant padarinius. Būtent tokiems poreikiams buvo sukurti drenažiniai siurbliai.
Kaip veikia drenažinis siurblys?
Konstrukciją sudaro variklis ir siurblio blokas, įmontuoti sandariame korpuse. Variklio sparnuotė yra pritvirtinta prie rotoriaus veleno ir turi mentes. Siurblio bloke yra grotelės, pro kurias siurbiamas skystis. Nuo skylučių skersmens priklauso kietųjų dalelių, pro kurias siurblys gali prasiskverbti, dydis. Daugumoje modelių įrengti plūdiniai jungikliai.
Drenavimo siurblių veikimas aukštos temperatūros aplinkoje turi būti ribojamas laike. Taip yra todėl, kad variklis aušinamas atiduodant šilumą siurbiamam skysčiui. Yra speciali įranga, skirta naudoti karštoje terpėje, ir prireikus ją reikėtų pasirinkti.
Kokių tipų drenažiniai siurbliai yra?
Drenažo siurblio tipas lemia jo veikimo principą. Priklausomai nuo panardinimo galimybės, drenažiniai siurbliai skirstomi į 2 tipus: paviršinius ir panardinamuosius. Taip pat yra drenažo siurbliai švariam ir nešvariam vandeniui.
- Panardinamieji drenažo siurbliai yra įtaisai, kurie dedami į vandenį. Jie naudojami vandeniui siurbti iš apsemtų patalpų, pavyzdžiui, iš rūsių ir pusrūsių ir rezervuarams sausinti.
- Drenažo siurblys švariam vandeniui naudojamas ten, kur skystyje yra tik iki 5 mm kietųjų dalelių. Šie siurbliai taip pat gali būti naudojami žemei laistyti.
- Savo ruožtu nešvaraus vandens drenažo siurblys skirtas naudoti tose vietose, kur, skystyje gali būti iki 35 mm kietųjų dalelių.
Kam skirti drenažiniai siurbliai?
Pagrindinė drenažo siurblių paskirtis – išpumpuoti skystį su priemaišomis. Tuo jie skiriasi nuo gręžinių siurblių, kurie pumpuoja tik vandenį be priemaišų. Drenažo įrenginiai gali dirbti įvairiausiuose rezervuaruose: drenažo duobėse, šachtose, pramoninėse sistemose, buitinės kanalizacijos vamzdžiuose ir kituose valymo įrenginiuose. Jie gali nukreipti ir išpumpuoti fekalines nuotekas arba vandenį, užliejus rūsį.
Vienas iš pagrindinių įrenginio privalumų yra tylus veikimas dėl vandens gebėjimo slopinti triukšmą. Be to, prietaisas gali pasigirti dideliu efektyvumu, nes vandeniui siurbti nereikia daug energijos.