Namai kiekvienam iš mūsų yra ta vieta, kurioje mes galime leisti sau atsipalaiduoti ir mėgautis susikurti jaukumu. Kas padeda namuose sukurti jaukią atmosferą? Vieniems tai gali būti maži daikčiukai, išsiuvinėtos pagalvėlės, skulptūrėlės arba mieli žaisliukai. Kitiems – kambarinių gėlių kaimynystė arba akvariumas su egzotinėmis žuvelėmis. Tretiems nieko nėra jaukiau už sielą šildančią žvakių šviesą ir jų skleidžiančius į aplinką aromatus.
Ką reikėtų žinoti apie žvakes prieš jas perkant?
Jei sumanėte savo namuose jaukią aplinką kurti, į pagalbą pasitelkdami žvakes, pirkite pačias natūraliausias. Todėl pirmiausiai atkreipkite dėmesį į du dalykus: iš kokios medžiagos pagaminta ne tik pati žvakė, bet ir jos dagtis. O jeigu žvakė yra aromatinė, tada pasidomėkite, kokia medžiaga yra naudojama kvapams išgauti. Kaip yra žinoma, kvapiosios medžiagos yra išgaunamos iš sintetinių arba natūralių medžiagų. Tiesa, ne visi sintetiniai kvapai yra kenksmingi arba alergizuojantys. Pasitaiko, jog kartais natūralios medžiagos žmogui gali sukelti alergiją arba paskleisti į aplinką nuodingų medžiagų šleifą, todėl būtina pasidomėti informacija, kuri būna užrašyta ant etiketės. Joje būna surašytos medžiagos, galinčios sukelti sunkias alergines reakcijas – ilgalaikę prastą savijautą, galvos skausmus, jos svaigimą, astmos priepuolius.
Kokios žvakės yra draugiškos žmogaus sveikatai ir aplinkai?
Kiekvienam aišku, kad vis dėlto pirmenybę reikia teikti natūralioms, sveiką aplinką palaikančioms žvakėms. Labiausiai tokius reikalavimus atitinka malonaus kvapo žvakė, kuri pagaminta iš sojų vaško. Šis vaškas išgaunamas iš sojos pupelių, jis yra be nuodingų ir genetiškai modifikuotų medžiagų. Šio tipo žvakės dega ilgiau už parafinines žvakes. Sojų vaško žvakės neįkaista daugiau nei 37 laipsniai, todėl ja neįmanoma nusideginti, todėl jei namuose esama mažų vaikų, galite būti ramūs, jie dėl žemos žvakės temperatūros tikrai nenukentės. Be to, sojų vaškas nepalieka sunkiai valomų dėmių. Šiose žvakėse naudojami mediniai arba medvilniniai su lino priedu dagčiai, o kvapnų aromatą skleidžia įvairūs eteriniai aliejai. Aišku, vis dėlto verta pasidomėti aliejų kilme, kad tarp jų nepasimaišytų galintys jums sukelti nemalonias alergines reakcijas.