Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kaip išmokti siuvinėti kryželiu?

Kaip išmokti siuvinėti kryželiu?

0

Siuvinėjimo amato yra mokinama mokykloje. Nors ir joje suteikiamos bazinės žinios, bet turėdami pradines žinias jau galima sukurti kažką savito. Tiesa, siuvinėjimas kryželiu nėra sudėtingas procesas, tačiau retas žmogus, kuris gali idealiai šį raštą perteikti ant audinio.

Svarbu atkreipti dėmesį į turimas priemones

Kiekvienam darbui yra reikalingos priemonės. Ne išimtis yra yra siuvinėjimas. Tam, kad jums pavyktų norimas dirbinys, prieš siuvinėjant patikrinti audinio tankį, adatos numerį ir schemą pagal kurią dirbsite. Svarbiausia atkreipti dėmesį, ar visos šios priemonės dera tarpusavyje. Jeigu pastebėjote bent menkiausią netikslumą, geriau įsigyti kitas siuvinėjimo medžiagas, kurios tiks norimai schemai. Kokybiškų siuvinėjimo priemonių galite įsigyti https://www.valerijafic.com, kurios padės sukurti nepriekaištingus dirbinius.
Prieš renkantis priemones, atkreipkite dėmesį į:

  • naudojimas per smulkios adatos pasirinktam audiniui, gali sukelti keblumų, nes ji lengvai pereis per audinį. Tačiau atsiras didesnė trintis siūlui, todėl tokiu atveju jis gali pasipešioti
  • naudojimas per stambios adatos pasirinktam audiniui, gali ištampyti audinio skylutes, kurios matysis išsiuvinėjus visą darbą
  • naudojimas per daug siūlų gijoms pasirinktam audiniui, sukels keblumų su kryželiais – jie bus susispaudę
  • naudojimas per mažai siūlų gijų, išsiuvinėtas bendras vaizdas atrodys blankus ir nekokybiškas.

Kaip siuvinėti be mazgų ir vienodai?

Siuvinėjimas kryželiu yra išskirtinis, nes jame nėra naudojami mazgai nei pradžioje, nei pabaigoje, todėl būtent dėl šios savybės gauti darbai yra labai dailūs, o įrėminus darbą jis būna be gumbų ir lygus.
Kai pradedate siuvinėti kryželiu, tik paėmus siūlą galima naudoti jo kilpą, užsiūti siūlo galą arba daryti mikromazgelius. Na, o užbaigiant siūlą, šį galima užkišti už kitų (užsiuvinėtų) siūlų arba mikromazgeliais.

Viena iš didžiausių klaidų siuvinėjant kryželiu yra nevienodas kryželių dėliojimas. Nėra svarbu, kaip siuvinėjate, ar eilėmis, ar spalvomis, svarbiausia, kad visi kryželiai būtų vienodi ir gultų į vieną pusę. Jeigu pradėjote savo siuvinėjimą iš dešinės pusės viršaus į kairės pusės apačią, o užbaigėte iš kairės pusės viršaus į dešinės apačią, tuomet visus kryželius tokia seka ir turite siuvinėti.

O kaip su pusiniais kryželiais?

Dažnai būna iššūkis norint siuvinėti pusinius kryželius. Ypač kyla dvejonių dėl pusės – į kurią nukreipti siūlą. Svarbiausia yra įsigilinti į schemą ir pagal ją vadovautis viso darbo metu. Jeigu schemoje pavaizduoti pusiniai kryželiai, kurie sušvelnina siūlo spalvą bei sudaro perėjimą nuo pilnų kryželių, tuomet siuvinėkite ta puse, kaip siuvinėjote viršutinį kryželio dygsnį. Na, o jeigu schemoje pavaizduota, kad pusinis kryželis turi sukurti kontrastą tarp siuvinėjimo fono ir objekto, tuomet siuvinėkite ta kryptimi, kaip siuvinėjote pilno kryželio apatinį dygsnį. Labai svarbu nepamiršti vadovautis paveikslėliu ir schema, nes joje pavaizduota viskas aiškiai, kaip turi būti!

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia