Kiekvienos siuntos kelionė prasideda nuo tinkamo pakavimo. Tvirtai supakuotos siuntos turinys būna apsaugotas tiek nuo aplinkos poveikio, tiek ir nuo galimų pažeidimų transportuojant. Tačiau, renkantis patikimą ir svorį išlaikančią pakuotę, siuntėjai kviečiami atkreipti dėmesį ir į tai, kad ji turėtų kuo mažesnę neigiamą įtaką aplinkai.
Jei siunčiant siuntą neturite pakavimui tinkamos jau naudotos dėžės ar voko, verta rinktis iš perdirbtų medžiagų pagamintas arba lengvai suyrančias alternatyvas. Aplinkai draugiškos kartono dėžės, popieriaus drožlės ir įvairios granulės jų tūrio užpildymui parduodamos kone 170 Lietuvos pašto skyrių visoje šalyje. Šiuo metu apie 80 proc. pašto skyriuose parduodamų pakavimo priemonių yra pagamintos iš perdirbtų medžiagų.
Dar vienas tvarus pakavimo sprendimas – daugkartinės siuntų pakuotės, kurias įsigyti galima LP EXPRESS paštomatuose. Viena tokio tipo pakuotė kainuoja 0,25 euro ir į ją telpa siuntos, pritaikytos paštomatų dėžutėms iki M dydžio. Jas ypač pamėgo gyventojai, prekiaujantys tarpusavio prekybos platformose. Per kiek daugiau nei metus LP EXPRESS paštomatuose buvo įsigyta daugiau nei 27 tūkst. vienetų daugkartinių pakuočių.
„Galimybė įsigyti daugkartinę pakuotę tiesiai iš paštomato taupo klientų laiką ir kartu leidžia išvengti perteklinių atliekų susidarymo. Be to, nuolat augant gyventojų sąmoningumui, tokia paslauga atliepia jų poreikį rinktis tvarias pakavimo alternatyvas. Visame pasaulyje atliekami klientų elgsenos tyrimai rodo, kad lengvai prieinami tvarūs sprendimai skatina vartotojus keisti įpročius ir rinktis aplinkai draugiškesnes alternatyvas“, – sako Eglė Sinkevičiūtė, Lietuvos pašto Strateginio planavimo ir darnumo projekto vadovė.
Trapius daiktus siunčiantiems gyventojams primenama, kad keramikai, stiklui, elektroninėms prekėms ir panašiems daiktams siųsti reikėtų naudoti specialią, tik jiems transportuoti skirtą pakuotę. Stikliniai ar kiti dūžtantys daiktai turėtų būti dedami į patvarią dėžutę, pridėtą atitinkamos apsauginės medžiagos, o atsikišusios jų dalys – atskirai apvyniojamos. Rekomenduojama, kad apsauginė medžiaga aplink daiktą sudarytų bent 5 cm apsauginę erdvę. Na, o stiklinės siuntos dalys turi būti atskirtos viena nuo kitos bei sandariai izoliuotos.
Visas rekomendacijas, kaip derėtų teisingai supakuoti siuntinius, galima rasti Lietuvos pašto tinklalapyje esančioje atmintinėje.
Apie Lietuvos paštą:
Lietuvos paštas yra didžiausias pašto ir siuntų paslaugų teikėjas šalyje, per metus pristatantis virš 30 mln. siuntų. Klientus aptarnaujame pasitelkdami apie 170 pašto skyrių, 440 mobiliųjų laiškininkų ir per 1150 tris Baltijos šalis jungiančių paštomatų.