Prekių importas iš JAV nėra kvantinė fizika. Jums tereikia turėti omenyje keletą praktinių patarimų ir apsvarstyti įvairias transporto galimybes. Tai leis jums rasti geriausią transportavimo nuo durų iki durų variantą ir gauti geriausią įmanomą pasiūlymą. Žemiau pateikiama pagrindinių veiksnių, kurie atlieka svarbų vaidmenį importuojant prekes iš JAV, santrauka.
Krovinių gabenimas iš Amerikos – dokumentai ir transportavimo būdai
Yra du prekių importo iš JAV variantai – jūrų ir oro transportas. Pasirinkimas tarp jų visų pirma priklauso nuo prekių pristatymo greičio ir, žinoma, išlaidų, kurias esate pasiruošę patirti. Be to, ekonomiškiausio transporto sprendimo pasirinkimui įtakos turi ir vieta JAV, kurioje yra tiekėjas, bei jūsų prekių kiekis ir svoris.
Pervežimus vykdo tiek privatūs asmenys, tiek iš šios šalies savo produkciją importuojančios įmonės. Pastaruoju atveju kalbame apie kelių tonų krovinius. Palankiausias būdas atlikti kiekvieną iš šių užsakymų yra jūrų siuntiniai. Tai pranašesnė, nors ir gerokai lėtesnė alternatyva gabenimui oru. Tačiau kaina nėra vienintelis privalumas, dėl kurio verta rinktis jūrų krovinius. Čia reikia pastebėti, kad siuntos matmenų apribojimų praktiškai nėra. Jūra gali būti gabenama net didelė ir sunki statybinė bei žemės ūkio technika, o tai neįmanoma oro transporto atveju. Siuntiniai iš JAV gali būti ir maži, kelių kilogramų, ir didžiuliai, užimantys viso konteinerio erdvę.
Kokias jūrų siuntas galima siųsti iš JAV, kurios yra prijungtos prie jūros ir turi prieigą prie tinkamo uosto?
Iš esmės tai gali būti bet kokios rūšies pakuotė, kuri yra standi, patvari ir leidžianti lengvai būti pakrauta. Tokiu būdu siuntiniai gali būti siunčiami jūra kartoninėse dėžutėse, dėžėse. Esant dideliems matmenims, atsižvelgiama į siuntas ant padėklų ir konteineriuose. Taip pat galima gabenti statines su įvairių rūšių medžiagomis. Žinoma, reikia atminti, kad nepriklausomai nuo pakavimo būdo – pakuotėje visada turi būti tik tos prekės, kurios atitinka paskirties šalies muitinės nuostatas ir ekspeditoriaus vidaus taisykles. Jungtinių Valstijų atveju muitinės reglamentai nedaug skiriasi nuo galiojančių Europos Sąjungoje. Žinoma, iš šalies draudžiama išvežti daiktus, kurie gali kelti grėsmę sveikatai, gyvybei, bei aplinkai.