Kaip apsisaugoti nuo sukčių

    0

    sulaike

    Policija pastebi, kad gana dažnai gyventojai elgiasi lengvabūdiškai ir pernelyg patikliai, todėl nukenčia nuo sukčių. Pasitaiko atvejų kai apgavikai apsimeta komunalinių tarnybų, mokesčių inspekcijos, Sodros ar kitų įstaigų darbuotojais. Užėję į namus šeimininkams užduoda įvairių klausimų, suranda dingstį kaip pasilikti vieniems, o tuomet „susižėrę“ kartais paskutines, „juodai“ dienai laikytas santaupas, dingsta. Pastaruoju metu pas gyventojus užsuka sukčiai neva surašinėjantys, kokias daržoves augina…

    Paplitęs ir toks sukčiavimo būdas, kai pasinaudojant žmonių dokumentais parduotuvėse įsigyjami brangūs daiktai. Visai neseniai nukentėjo vienas ukmergiškis. Patikėjęs nepažįstamųjų pažadais neva jį įdarbins sargu, vyriškis sutiko kartu važiuoti į Kauną, atidavė savo dokumentus, manydamas, kad yra sprendžiamas jo įdarbinimo klausimas, o paskui dar savo vardu išsimokėtinai nupirko „geradariams“ plazminį televizorių ir filmavimo kamerą.

    Pasisaugoti reikėtų ir čigonų tautybės moterų. Net trumpam išeidami į savo kiemą, užrakinkite namų duris, nesidomėkite pusvelčiui siūlomais daiktais, nes vėliau jie jums gali kainuoti dešimteriopai…

    „Prieš įsileisdami nepažįstamuosius į namus, priimdami sprendimą, ypač susijusį su dokumentais ar pinigais, gerai pamąstykite, pasitarkite su artimaisiais, kodėl nepažįstamieji jums  tokie malonūs ar rodo išskirtinį dėmesį“, – gyventojams pataria Vilniaus apskrities VPK Ukmergės r. policijos komisariato viršininkas Rolandas Kiškis.

    Policija pataria:

    Įeiti į privačias patalpas be savininko sutikimo draudžiama. Žmonės neprivalo įsileisti jokių tarnybų darbuotojų. Jei nusprendėte atidaryti duris, būkite atsargūs. Kiekvienos tarnybos darbuotojai turėtų turėti uniformą arba darbo pažymėjimą. Jei abejojate, paskambinkite į atitinkamą instituciją ir įsitikinkite, ar toks žmogus tikrai dirba jų darbovietėje ir šiuo metu yra išvykęs tikrinti prietaisų. Nepilnamečiai turėtų nepažįstamųjų visai neįsileisti. Jei gyvenate vieni, pasikvieskite kaimyną, giminaitį. Tarnybų darbuotojams pasiūlykite atvykti vėliau, kai namie būsite ne vieni.

    Kaip apsisaugoti nuo vagių?

    Budrumas – neįsileiskite nepažįstamų žmonių; neatidarykite durų apsimetėliams tikrintojams; pas kaimynus pastebėję įtartinus asmenis praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

    Durys – tinkamai sutvirtinkite buto duris, įdėkite patikimas spynas, įsirenkite akutę, durų sklendę.

    Šviesa – išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris; esant galimybei, palikite bute įjungtą šviesą, radiją.

    Užraktas – įsirenkite telefonspynę; visada rakinkite duris, tai daryti paraginkite ir kaimynus.

    Signalizacija – įsirenkite saugos sistemą.

    Draudimas – vagių padarytus padarytus nuostolius atlygins draudimo bendrovė, tačiau tik tada, jei būsite apsidraudę.

    Vilniaus apskrities VPK Ukmergė r. PK informacija

    vilkmerge.lt archyvo nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia