J. Smoriginas scenoje uždainavo

    0
    p1340143
    p1340143

     

    Prieš pat Naujuosius, prieš sėdant prie šventinio stalo, ukmergiškiai ir miesto svečiai Kultūros centre  grožėjosi šokiu. VšĮ „Choreografinių projektų teatras VILNIAUS BALETAS“ žiūrovams pristatė šokio spektaklį „Jausmai“ ir šou programą.

     

    Po jausmingo spektaklio šokėjai pademonstravo žaismingą ir linksmą šou programą. Pilna salė grožėjosi šokio profesionalų – Viktorijos Engelgardt ir Artur Bajor meistriškumu. Šou programoje sudalyvavo ir pats „Vilniaus baleto“ vadovas, choreografas ir režisierius Jurijus Smoriginas. Jis ne tik šoko, tačiau scenoje ir uždainavo.

     

    Tai jau antras J. Smorigino režisuotas šokio spektaklis Ukmergėje. Prieš penkerius metus rodytoje „Sulamitoje“ šoko Operos ir baleto teatro artistai ir porą choreografinių projektų teatro „Vilniaus baletas“ auklėtinių. Šį kartą spektaklį atliko „Vilniaus baleto“ aktoriai.

     

     

    J. Smoriginas pasakojo, kad jo vadovaujamas teatras gyvuoja jau 10 metų. Per šį laiką choreografas užsiaugino savo artistus, kurie suformavo naujus lietuviškos šokio mokyklos pradmenis. Tai reta. Pasak J. Smorigino
    šiandien yra daug šokio instancijų, bet dauguma jų labai abejotino profesionalumo lygio.

    Nepriklausomybė atnešė ne tik daug gero, bet ir supratimą, kad iš visko galima daryti pinigus. Ne tik turguje, bet ir mokymosi įstaigose. Režisieriaus teigimu, netalentingi žmonės paprastai būna labai aktyvūs ir agresyvūs. Jie užima vadovaujančias pozicijas, kuria projektus, gauna finansavimą. Bet tų įstaigų lygis dažniausiai būna labai abejotinas.

    Paklausus, ar garsiai nuskambėjusiame projekte „Šok su manimi“ nebuvo imituojamas profesionalumo ugdymas, režisierius pasakė, kad negalima painioti mokymo įstaigų ir realybės šou. Į šou surenkami matyti ar girdėti žmonės. Ir sakyti, kad žmogus projekte išmoko šokti yra absurdas.

    Pasakodamas apie emocijas teisėjaujant projekte, J. Smoriginas teigė, kad tai nuostabi vieta, kur galima paaiškinti žiūrovui, kad per keturis mėnesius negalima išmokti gerai, profesionaliai šokti. Kad šokis nėra vien tik pasilinksminimo priemonė.

    Turi būti sceninė estetika, nugara turi būti patempta, o pilvas – nestyroti. Tačiau žiūrovai iš šou programos tikisi linksminimo. Bet choreografas į tai žiūri profesionaliai. Todėl finale šokėjai šoka jau geriau. Taip projektas tampa profesionalumo mokykla, kurioje parodoma kiek reikia išmokyti per 5-6 metus.

    Pasakodamas apie konfliktus televizijos ekrane su Vyteniu Pauliukaičiu J.Smoriginas paminėjo, kad tai jau ketvirtas jo dalyvautas šokių projektas televizijoje. Ir konfliktai gali būti šou. Pasak J. Smorigino jie su V. Pauliukaičiu yra nuostabus duetas, kuris įaudriną publiką, sukelia kalbas. Ir šeštadienio vakarais prašviesina žmonių gyvenimus.

    Prieš pat naujuosius J. Smoriginas su savo teatru pastatė spektaklį „Fedra“. Paklaustas, ar ukmergiškiai jį galės pamatyti, J. Smoriginas pasakė, kad norėjo jį atvežti dabar. Bet, juokavo režisierius, spektaklio pabaigoje herojė pasikaria. „Tai kaip jį vežti dabar?“. Todėl kovo mėnesį Ukmergė taps trečiu miestu, kur bus rodomas premjerinis spektaklis. Iki šiol jis buvo rodytas tik Vilniuje „Šokio teatre“ ir Birštone.

     

    Šiame spektaklyje pagrindinį vaidmenį atlieka daug metų Amerikoje dirbusi balerina. Scenoje matysime ir Artur Bajor, pramoginių šokių specialistą, nieko bendro neturintį su baletu. Tačiau „eksperimentas pavyko labai gerai“ – komentuoja J. Smoriginas. „Fedra“ – spektaklis apie 70-metę moterį, įsimylėjusią dvidešimtmetį vaikinuką. Režisieriaus nuomone nuostabu, kai tokio amžiaus moteris gali įsimylėti. Tai viltis, kad senatve neužsibaigia gyvenimas. Nesibaigia meilė ir jausmingumas.

     

     

    vilkmerge.lt
    vilkmerge.lt ir Alvydo Motiejūno nuotraukos
    {youtube}ifH_5eKMx5k{/youtube}
    Jei nematote video, spauskite ČIA.
    smoriginas_ukmergeje_015
    smoriginas_ukmergeje_027
    smoriginas_ukmergeje_035
    smoriginas_ukmergeje_037
    smoriginas_ukmergeje_038
    p1330908
    p1330933
    p1330973
    p1340045
    p1340100

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia