Tai jau antras J. Smorigino režisuotas šokio spektaklis Ukmergėje. Prieš penkerius metus rodytoje „Sulamitoje“ šoko Operos ir baleto teatro artistai ir porą choreografinių projektų teatro „Vilniaus baletas“ auklėtinių. Šį kartą spektaklį atliko „Vilniaus baleto“ aktoriai.
šiandien yra daug šokio instancijų, bet dauguma jų labai abejotino profesionalumo lygio.
Nepriklausomybė atnešė ne tik daug gero, bet ir supratimą, kad iš visko galima daryti pinigus. Ne tik turguje, bet ir mokymosi įstaigose. Režisieriaus teigimu, netalentingi žmonės paprastai būna labai aktyvūs ir agresyvūs. Jie užima vadovaujančias pozicijas, kuria projektus, gauna finansavimą. Bet tų įstaigų lygis dažniausiai būna labai abejotinas.
Paklausus, ar garsiai nuskambėjusiame projekte „Šok su manimi“ nebuvo imituojamas profesionalumo ugdymas, režisierius pasakė, kad negalima painioti mokymo įstaigų ir realybės šou. Į šou surenkami matyti ar girdėti žmonės. Ir sakyti, kad žmogus projekte išmoko šokti yra absurdas.
Pasakodamas apie emocijas teisėjaujant projekte, J. Smoriginas teigė, kad tai nuostabi vieta, kur galima paaiškinti žiūrovui, kad per keturis mėnesius negalima išmokti gerai, profesionaliai šokti. Kad šokis nėra vien tik pasilinksminimo priemonė.
Turi būti sceninė estetika, nugara turi būti patempta, o pilvas – nestyroti. Tačiau žiūrovai iš šou programos tikisi linksminimo. Bet choreografas į tai žiūri profesionaliai. Todėl finale šokėjai šoka jau geriau. Taip projektas tampa profesionalumo mokykla, kurioje parodoma kiek reikia išmokyti per 5-6 metus.
Pasakodamas apie konfliktus televizijos ekrane su Vyteniu Pauliukaičiu J.Smoriginas paminėjo, kad tai jau ketvirtas jo dalyvautas šokių projektas televizijoje. Ir konfliktai gali būti šou. Pasak J. Smorigino jie su V. Pauliukaičiu yra nuostabus duetas, kuris įaudriną publiką, sukelia kalbas. Ir šeštadienio vakarais prašviesina žmonių gyvenimus.
Prieš pat naujuosius J. Smoriginas su savo teatru pastatė spektaklį „Fedra“. Paklaustas, ar ukmergiškiai jį galės pamatyti, J. Smoriginas pasakė, kad norėjo jį atvežti dabar. Bet, juokavo režisierius, spektaklio pabaigoje herojė pasikaria. „Tai kaip jį vežti dabar?“. Todėl kovo mėnesį Ukmergė taps trečiu miestu, kur bus rodomas premjerinis spektaklis. Iki šiol jis buvo rodytas tik Vilniuje „Šokio teatre“ ir Birštone.