Šiandien, pasaulis neįsivaizduojamas be internetinių parduotuvių. Anksčiau tai atrodė nelabai įmanoma, todėl apie tai nė nesusimąstydavome, tačiau šiandien, nelabai įsivaizduojame apsipirkinėjimo be jų. Koks gi skirtumas tarp šių dviejų tipų parduotuvių? Internetinės parduotuvės egzistuoja internetinėje erdvėje, tuo tarpu įprastinės parduotuvės yra statomos aplink mus ir galime jose lankytis, liesti daiktus bei apsipirkti visiems įprastu būdu. Abiejų rūšių parduotuvės parduoda daiktus, pritraukia nemažai žmonių, skelbia akcijas ir abi yra tiesiog parduotuvės, nesvarbu kokia jų forma. Čia panašiai kaip ir su greitosiomis paskolomis, geriausios SMS paskolos savaitgaliais (bästa sms lån helg), lygiai taip pat, didžiausios akcijos skelbiamos taip pat savaitgaliais, nes tuomet sulaukiama didžiausio pirkėjų srauto, nesvarbu tai fizinė ar internetinė parduotuvė.
Iš tiesų, abi šios parduotuvės turi labai daug panašumų. Fiziniu požiūriu jos labai skiriasi, tačiau kalbant apie lankytojų patirtį, viskas yra labai panašu. Įžengę į didelį prekybos centrą ar maisto prekių parduotuvę, dažnai pamirštame ko mums reikia, nes mus pasitinka daugybė akcijų, puikių pasiūlymų ir patraukliai atrodančių produktų, kurių greičiausiai mums nereikia, tačiau pagauti impulsyvumo juos įsigyjame. Iš tiesų viskas yra labai gerai apgalvota. Yra atsakingi žmonės, kurie sudarinėja prekių išdėstymo planus, todėl pieno produktai yra vienoje vietoje, daržovės kitoje ir pan. Paprastai apie tai nesusimąstome, tačiau viskas strategiškai apgalvota iki smulkmenų. Kalbant apie internetines parduotuves, jų savininkams yra kur kas paprasčiau, nes nereikia galvoti kur padėti vieną ar kitą prekę.
Galvojantiems apie nuosavą verslą ir planuojat atidaryti parduotuvę, reikėtų gerai apsvarstyti, kuris variantas būtų naudingiausias. Kartais geriau yra fizinė parduotuvė, tačiau kartais verčiau įkurti internetinę parduotuvę. Čia nereikėtų daryti skubotų sprendimų, verčiau viską gerai apgalvoti, pasikonsultuoti su specialistais ir tik tuomet imtis veiksmų. Planuojant atidaryti internetinę parduotuvę, sutaupoma nemažai pinigų, kadangi nereikia mokėti nuomos, kitų mokesčių susijusių su fizine parduotuve ir pan. Šiuo atveju daugiau investuoti reikia į techninį aptarnavimą, svetainės priežiūrą, informacines technologijas. Kuriant internetinę parduotuvę, nereikia sukti galvos dėl fizinės parduotuvės dizaino, produktų išdėstymo lentynose ir panašių dalykų. Daugelį darbų galima atlikti patiems, todėl nereikia samdyti papildomo personalo, ypač jei tai maža parduotuvė. Valdant internetinę parduotuvę, pagrindinės išlaidos yra susijusios su prekių siuntimu, internetiniais mokėjimais bei puslapio priežiūra.
Parduotuvės sėkmė priklauso nuo keleto faktorių. Net jeigu internetinę parduotuvę atidaryti dažnai yra pigiau, ji ne visuomet gali atnešti didesnį pelną. Taip yra todėl, kad atidarant fizinę parduotuvę, galima išanalizuoti aplink esančias parduotuves, jų prekes, kainas, kokie žmonės perka dažniausiai ar į parduotuves užsuka pakankamai žmonių ir pan. Internetinėje erdvėje yra kur kas sunkiau, nes yra daug konkurentų parduodančių panašias prekes, na, o pirkėjai dažnai ieško geriausių kainų. Internetinio verslo pradžia gali būti pakankamai sunki ir jeigu nesiruošiate parduoti tam tikrų išskirtinių prekių, kurių nėra kitose parduotuvėse, gali būti sudėtinga aplenkti konkurentus. Tokiu atveju, fizinė parduotuvė gali būti pelningesnė, ypač, gerai išanalizavus vietovę kurioje ketinama atidaryti parduotuvę. O turint internetinę parduotuvę norint padidinti pardavimus, gali reikėti investuoti į skaitmeninės reklamos agentūra, kurios teikia tokias paslaugas, kaip Google reklama.
Internetinės parduotuvės anuomet buvo toks pat keistas reiškinys kaip ir SMS paskola be kredito istorijos (sms lån utan kreditprövning). Tačiau abu šie dalykai šiandien labai populiarūs ir gerokai palengvinantys gyvenimą. Internetinės parduotuvės gerokai palengvino apsipirkinėjimus, taupo laiką, o dažnai ir pinigus. Visgi, kai kurie pirmenybę teikia fizinėms parduotuvėms, nes prekę gali gauti iš karto, todėl nereikia laukti, galima ją apžiūrėti tuoj pat ir nuspręsti ar tikrai verta ją įsigyti. Visuomet bus tokių, kurie mieliau rinksis internetines parduotuves ir tokių, kurie apsipirks fizinėse parduotuvėse, tačiau tokių parduotuvių savininkams tai yra naudinga, nes ir vieniems ir kitiems reikalingi klientai.