Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Inovacijų proveržis žemės ūkio sektoriuje

Inovacijų proveržis žemės ūkio sektoriuje

0

Šiuolaikiniame žemės ūkyje naujovės yra svarbesnės nei bet kada anksčiau. Visa pramonė susiduria su didžiuliais iššūkiais: didėjančiais tiekimo kaštais, darbo jėgos trūkumu ir vartotojų pageidavimų kiekiu bei tvarumo būtinybe. Žemės ūkio korporacijos vis labiau pripažįsta, kad šiems iššūkiams reikia neatidėliotinų ir efektyvių sprendimų. Per pastaruosius 10 metų žemės ūkio technologijų investicijos labai išaugo – vien per pastaruosius 5 metus investuotos labai didelės sumos. Pagrindinės technologijų naujovės šioje erdvėje buvo sutelktos į tokias sritis kaip vertikalus ūkininkavimas patalpose, automatizavimas ir robotika, gyvulininkystės technologijos, moderni šiltnamių praktika, tikslusis žemės ūkis ir dirbtinis intelektas.

Vertikalus ūkininkavimas patalpose

Vertikalus ūkininkavimas patalpose gali padidinti pasėlių derlių, įveikti ribotą žemės plotą ir netgi sumažinti ūkininkavimo poveikį aplinkai, sumažindamas tiekimo grandinėje nuvažiuojamą atstumą. Vertikalus ūkininkavimas patalpose gali būti apibrėžtas kaip produkcijos auginimas vienas virš kito uždaroje ir kontroliuojamoje aplinkoje. Naudojant vertikaliai sumontuotas auginimo lentynas, tai žymiai sumažina augalams auginti reikalingos žemės plotą, palyginti su tradiciniais ūkininkavimo būdais. Šis auginimo būdas dažnai siejamas su miesto ūkininkavimu, nes jis gali klestėti ribotoje erdvėje. Vertikalūs ūkiai yra unikalūs tuo, kad kai kurioms sąrankoms augalams augti nereikia dirvožemio. Dauguma jų yra arba hidroponinės, kai daržovės auginamos maistinių medžiagų turinčiame vandens dubenyje, arba aeroponinės, kai augalų šaknys sistemingai purškiamos vandeniu ir maistinėmis medžiagomis. Vietoj natūralios saulės šviesos naudojami dirbtiniai auginimo žibintai.

Vertikaliuose ūkiuose sunaudojama iki 70 % mažiau vandens nei tradiciniuose ūkiuose.

Nuo tvaraus miesto augimo iki maksimalaus derliaus padidinimo su mažesnėmis darbo sąnaudomis – vertikalaus ūkininkavimo patalpose pranašumai yra akivaizdūs. Vertikalus ūkininkavimas gali kontroliuoti tokius kintamuosius kaip šviesa, drėgmė ir vanduo, kad būtų galima tiksliai išmatuoti ištisus metus, didinant maisto gamybą ir patikimą derlių. Sumažėjęs vandens ir energijos suvartojimas optimizuoja energijos taupymą – vertikalūs ūkiai sunaudoja iki 70 % mažiau vandens nei tradiciniai ūkiai. Darbo jėgos taip pat labai sumažinamos naudojant robotus derliaus nuėmimui, sodinimui ir logistikai, sprendžiant iššūkį, su kuriuo ūkiai susiduria dėl dabartinio darbo jėgos trūkumo žemės ūkio pramonėje.

Ūkio automatika

Ūkių automatizavimas, dažnai siejamas su „protingu ūkininkavimu“, yra technologija, kuri ūkius daro efektyvesnius ir automatizuoja pasėlių ar gyvulininkystės ciklą. Vis daugiau įmonių kuria robotikos naujoves, siekdamos kurti dronus, autonominius traktorius, robotus kombainus, automatinius laistymo ir sėjos robotus ir dar daugiau. Nors šios technologijos yra gana naujos, pramonėje vis daugiau tradicinių žemės ūkio įmonių į savo procesus įtraukė ir ūkių automatizavimą. Labai geras pavyzdys būtų lygiagretaus vairavimo įranga.

Nauji technologijų pasiekimai – nuo ​​robotikos ir dronų iki kompiuterinės regos programinės įrangos visiškai pakeitė šiuolaikinį žemės ūkį. Pagrindinis ūkio automatizavimo technologijos tikslas – atlikti lengvesnes, kasdienes užduotis. Kai kurios pagrindinės technologijos, kurias dažniausiai naudoja ūkiai, yra: 

  • derliaus nuėmimo automatika;
  • autonominiai traktoriai;
  • automatinė sėja;
  • automatinis ravėjimas;
  • dronai. 

Ūkių automatizavimo technologija sprendžia tokias pagrindines problemas kaip didėjantis pasaulio gyventojų skaičius, darbo jėgos trūkumas ūkiuose ir besikeičiantys vartotojų pageidavimai. Tradicinių ūkininkavimo procesų automatizavimo nauda yra didžiulė, nes sprendžiamos vartotojų pageidavimų, darbo jėgos trūkumo ir ūkininkavimo ekologinio pėdsako problemos.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia