Sekmadienio naktį Lietuva pradės gyventi žiemos laiku – laikrodžio rodyklės bus pasuktos viena valanda atgal.
Vasaros laikas atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą ryto.
Daugelis teigia, kad toks laikrodžio rodyklės sukaliojimas teikia galimybę ilgiau naudotis šviesiu paros metu, taupyti elektros energiją.
Pasiknaisiojome po internetą, ir atradome gan įdomią nuomonę šiuo klausimu viename tinklaraštyje:http://lt.netlog.com/_Matelis
Nežinau ar daug kas iš mūsų kada nors susimąstė kam reikalinga ši anomalija. Nežinau ar daug kas prisimena kada tai prasidėjo. Nežinau, ar kam įdomios medikų nuomonės apie tai, kad toks laiko kaitaliojimas neigiamai atsiliepia visų mūsų sveikatai.
Tačiau nei kiek neabejoju, kad visa tai kažkada kažkas sugalvojo tik vienu tikslu – siekiant dar labiau padidinti oligarchų pajamas. O tam užmaskuoti buvo pasitelkta daug įvairių gražbylysčių, viena iš kurių man yra įstrigusi labiausiai. Ja buvo tvirtinama, kad anksčiau sulaukus aušros, prailgės žmogaus diena. Iš tikro tai yra absoliutus melas. Nuo tokio laiko pertvarkymo nukenčia absoliučiai kiekvienas iš mūsų: tiek ekonomiškai, tiek emocionaliai, tiek sveikatos požiūriu, tiek… … Tiesa, Jūs galite bandyti paprieštarauti, kad tuo pačiu laiku priversti naudotis ir oligarchai, tačiau nepamirškime, kad pinigų siekimas kai kam taip ar taip užtemdo protus, tad jie nesiskaitydami su nieku gyvenime temato vieną tikslą – pinigus. Čia jau jų reikalas, bet tam pajungti visą žmoniją yra nesąžininga ir neleistina.
Pažiūrėkime kaip yra iš tikrųjų… 8 valandą ryto, pagal normalų astronominį Lietuvos laiką, pas mus būtų dar tamsu, tačiau persuktas laikas padaro „stebuklą” – tuo laiku jau šviesu. Žmonės tokiu laiku jau darbuose, tad išjungiamos elektros į naudą kam? Aišku, ne piliečiui, o įmonei. Būtent darbdaviui valanda mažiau reikia naudoti elektrą apšvietimui. Tuo tarpu įprastu laiku vakare, kai darbo valandos daugeliui jau pasibaigė, žmonės namuose dar galėtų apsieiti be šviesos, tačiau priverstinai jau įsiviešpatavo tamsa ir mes priversti įsijungti šviesą. Kas iš to laimėjo? Akivaizdu – darbdavys sutaupė vieną valandą elektros sąnaudų, o gyventojas tiek pat moka daugiau…
Jei vakare, kad ir vėsų žiemos vakarą ilgėliau būtų šviesu, mes po darbo valandų galėtume suspėti kažką naudingo ar įdomaus nuveikti savo labui. Deja, lauke tamsu, tad daugelis iš mūsų priversti užsisklęsti savo namuose ir taip pratūnoti. Gi mes ir čia pralaimėjome. O dar tiksliau sakant – viena valanda sutrumpėjo mūsų gyvenimas. Na, ne tikrąja to žodžio prasme, tačiau ankstyvą pogulį vargu ar kas drįstų pavadinti pilnaverčiu gyvenimu.
Už savo gydymą mes jau seniai viena ar kita forma susimokame pakankamai nepigiai. Ir niekam neįdomu, kad medikai visame pasaulyje tvirtina, jog toks laiko kaitaliojimas kenkia žmonių centrinei nervų sistemai ir dar daugeliui kitų organų. Tokie medikų pareiškimai kol kas nėra labai blokuojami, tačiau jei kažkada kažkas ims judinti šį klausimą rimčiau, netruksime išgirsti ir iš medikų, kad taip mes tampame dar sveikesni ir laimingesni. Nes kam jau kam , o palankioms „mokslinėms” išvadoms pramoninkai pinigų tikrai nepagailės…
Aš labai abejoju ar man gyvenime dar pasiseks sulaukti to laimingo laiko, kai kažkas sustabdys šią savivalę. Nes jau eilę metų kasmet vis prabylama iš įvairių valdžios institucijų su gera iniciatyva nebekaitalioti laiko. Tačiau tie balsai netrukus užtyla tarsi užsukto krano vandens srovė… Bet viltis miršta paskutinė. O gal gi sulauksime?