Holistinis gydymas – alternatyvi medicinos forma, kurios metu taikomi labiau natūralūs gydymo metodai. Šiais laikais, ši gydymo forma sparčiai populiarėja įvairiausiose medicinos srityse. Odontologija – ne išimtis. Aptarkime, kaip taikomas holistinis gydymas odontologijoje, kas tai yra ir kuo jis skiriasi nuo tradicinių odontologinio gydymo metodų?
Kas yra holistinė odontologija?
Holistinis, dar kitaip vadinamas biologinis gydymas yra dantų gydymo forma, paremta natūraliais gydymo metodais. Holistinei odontologijai būtų galima suteikti ir šiuos sinonimus:
- Natūrali odontologija;
- Netradicinė odontologija;
- Biologiškai su žmogaus organizmu suderinamas dantų gydymas;
- Progresyvi odontologija;
- Alternatyvi odontologija ir pan.
Trumpai tariant, holistinė gydymo metodika, į dantų gydymą žvelgia iš kitos perspektyvos nei tradicinė odontologija. Remiantis holistine odontologija, atsižvelgiama į tai, kaip burnos sveikata gali paveikti visą žmogaus organizmą ir atvirkščiai. Biologinė odontologija stengiasi spręsti burnos ertmės problemas, sutelkiant dėmesį ir į kitus, iš pažiūros nieko bendro su dantimis neturinčius sveikatos aspektus – fizinę, emocinę ir net dvasinę būklę.
Kuo biologinė odontologija skiriasi nuo tradicinės?
Esminiai skirtumai tarp biologinės ir tradicinės odontologijos:
- Filosofija. Tradicinė odontologijos forma orientuojasi tik į dantų sveikatą. Trumpai tariant, ji sprendžia pažeidimus, susijusius su dantų, dantenų ir žandikaulio būkle. Biologinis gydymas remiasi visiškai kitokia filosofija. Holistinėje odontologijoje dėmesys sutelkiamas ne tik į dantų problemas, bet į visą žmogaus kūną, organizmą.
- Gydymo metodai. Dėl netradicinės filosofijos, holistinės odontologijos gydymo metodai taip pat labai skiriasi nuo tradicinių. Tradicinėje odontologijoje taikomi saugūs, moksliškai patvirtinti dantų gydymo metodai ir priemonės, tokios kaip plombinės medžiagos, tam tikri medikamentai ir pan. Holistinėje odontologijoje taikomi taip pat veiksmingi, tačiau mažiau standartiniai gydymo metodai – įvairios terapijos, mitybos pokyčiai ir pan. Tai nereiškia, kad holistinę odontologiją atstovaujantys gydytojai neatlieka standartinių odontologinių procedūrų, tokių kaip protezavimas, implantavimas ir t.t. Visgi, procedūrų, kurių metu yra naudojamos cheminės medžiagos, jie neatlieka, nes jos gali daryti neigiamą poveikį žmogaus organizmui.
- Dantų gydymo priemonės. Holistinę odontologiją atstovaujantys gydytojai dantų gydymą atlieka tik su tokiomis medžiagomis, kurios yra biologiškai suderinamos su žmogaus organizmu. Prieš naudojant tam tikras medžiagas, odontologas atlieka biologinio suderinamumo testus. Tai padeda nustatyti, ar parinkta medžiaga yra suderinama su konkretaus paciento organizmu ir imunine sistema. Taikant šią medicinos formą, naudojamos tik natūralia sudėtimi paremtos gydymo priemonės – iš žolelių pagaminti burnos skalavimo skysčiai, sudėtiniai užpildai ir pan.
Kokią naudą užtikrina holistinė dantų gydymo metodika?
Holistinis gydymas sparčiai populiarėja tiek odontologijoje, tiek kitose medicinos srityse. Holistinė odontologija orientuojasi į efektyvų, tačiau saugų, nekenksmingą, jokios žalos žmogaus organizmui nesukeliantį dantų gydymą. Biologinę odontologiją atstovaujantys specialistai naudoja tik natūralias gydymo priemones, biologiškai su žmogaus organizmu suderinamas medžiagas. Tai ir būtų pagrindinė, holistinės odontologijos nauda.
Nors daugelis žmonių su biologinės odontologijos forma dar nėra pažįstami, tačiau reikia pripažinti, kad holistinis dantų gydymas sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Vis dažniau pastebima, kad sąsaja tarp burnos ertmės sveikatos ir bendros žmogaus organizmo būklės yra labai stipri. Tradicinė odontologija nenagrinėja kitų sveikatos problemų, o holistinis dantų gydymas į burnos ertmės sveikatą leidžia pažvelgti žymiai platesniu kampu. Jeigu teikiate pirmenybę natūraliems dantų gydymo metodams, siūlome kreiptis į šią odontologijos šaką atstovaujantį gydytoją Remigijų Urboną, kuris rezultatyviu darbu tikrai įrodys, jog holistinis gydymas odontologijoje yra labai didelė vertybė.