Konkurso nugalėtojų atstovas Martynas Valevičius pasakojo, kad kuriant projektą buvo pasitelkta kolegų, kurių vienas ukmergiškis, pagalba. Todėl gerai išanalizuota piliakalnio padėtis, jo vieta mieste.
Kaip pasakojo architektas, tikimasi, kad didžiausi pasikeitimai vyks šalia Vilkmergėlės upelio. Nes dabar nei krantinės, nei priėjimai prie jo nesutvarkyti. Upelį numatoma išvalyti, ties upelio vingiu praplatinti, pastatyti tiltelį. Šalia upelio numatyta naujai nutiesti takus. Dabartinės upelio pakrantėje stovinčios skulptūros liks. Architektų manymu, jei bus organizuojami plenerai, skulptūrų čia gali padaugėti.
Upelio vingyje įsikurs estrada. Žiūrovai, sėdėdami nugaromis į pirties griuvėsius, už estrados matys piliakalnį. Planuojama atlikti tyrimus ir tada sutvarkyti griuvėsius. Nuo upės pusės įrengtų taku bus galima užlipti ant piliakalnio. Panašus takas matosi ir istorinėse nuotraukose.
Įgyvendinus projektą, piliakalnis liks be medžių ir aplink esančių pastatų. Taip išryškėtų piliakalnio forma. Kaip atsvarą iškirstiems medžiams, siūloma jų pasodinti šalia piliakalnio. Naktimis piliakalnis bus apšviestas. Kad dominuotų ir tamsiuoju paros metu.
Architektas sakė, kad bus bandoma išlaikyti senas akmenines dangas. O naujos – iš neutralių medžiagų. Siekiama atsisakyti plytelių.
Vienas svarbiausių siūlymų – rekonstruoti tiltą per Vytauto gatvę. Buvusio ukmergiečio architekto Lino Janėno teigimu, po tiltu reikia praplatinti arką, kad būtų galima įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką, kuris tęsis nuo bažnyčios iki piliakalnio. Taip pat nuo Vytauto gatvės iki šio tako bus įrengti laipteliai.
Prie Šventosios krantų bus įkurta baidarininkų bazė, buvusio avalynės fabriko patalpose galima įrengti viešbutį, upės pakrantėje pliažą, patogią vietą prisišvartuoti upe plaukiantiems baidarėmis.
Projektas dar bus koreguojamas. Tačiau tikimasi, kad principinės projekto detalės nesikeis.
Ukmergės piliakalnio konkursas from archfondas on Vimeo.
www.archfondas.lt video.