Jau nuo ankstyvo ryto Sližiai gražiai pasipuošė trispalvėmis vėliavomis, o popietėje sujudimas aiškiai rodė, kad kažkas vyksta Sližių mažuosiuose kultūros namuose. Čia vyko jau tradicinėmis tapusios šaškių, šachmatų bei stalo teniso varžybos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinėms paminėti. Visi azartiškai nusiteikę pasirinkę, kas kur dalyvaus, pasiskirstė prie stalų.
Sporto salėje vyko stalo teniso varžybos, o bibliotekos fojė – šaškių ir šachmatų. Po trijų valandų paaiškėjo net 22 prizines vietas laimėję dalyviai. Kai kurie jų sudalyvavo skirtingose sporto šakose ir užėmė pirmąsias vietas: Aivaras Šimonis šaškių rungtyje užėmė II vietą, o stalo teniso – IV. Šachmatais geriausiai žaidė Vladas Palaima, stalo teniso garbingą I-ąją vietą laimėjo Meinardas Bagdonavičius, o šaškėmis geriausiai tarp vaikų žaidė Justina Kardauskaitė (abu jie svečiai iš Veprių). III-ią vietą moterų stalo tenise bei šaškėse užėmusi III-ią vietą besivaržydama užėmė 12-metė žaidėja Irena Takarevičiūtė.
Po apdovanojimų vyko projekto „LIETUVAI apie pasaulį, pasauliui apie LIETUVĄ“ pristatymas. Jo sumanytojas ir vykdytojas įžymus Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas Gintautas Babravičius pasakojo apie numatomą žygį aplink pasaulį 2016-2019 metais. Besidomintiems istorija ir kelionėmis šio žygio organizatoriai yra gerai žinomi iš unikalių ekspedicijų:
„2000 km istorijos” (žemaitukų žygis iki Juodosios jūros)
„Meilės keliu“ (žemaitukais nujota nuo Vilniaus iki Krokuvos)
„Pašto kelias“ (žemaitukų kinkiniai pašto karietomis Peterburgas-Varšuva).
„Klajūnų klubo“ prezidento Gintauto Babravičiaus vadovaujamoje ekspedicijoje „Pašto kelias Latvija-Lietuva-Lenkija 2014” dalyvavo 16 žmonių ir dešimt žirgų. Vienas iš žygio tikslų – populiarinti žemaitukus Lietuvoje ir užsienyje, paskatinti žirgų augintojus naudoti juos poilsio ir sporto reikmėms, turizme, duoti dingstį kurtis žirgininkystės ūkiams. Žygio organizatorių nuomone, rūpestis žemaitukais – tai pagarba senoliams ir savo šaknims.
Antrasis ekspedicijos tikslas – išpopuliarinti senovinį pašto traktą „Sankt Peterburgas – Varšuva“ bei paskatinti turistus domėtis šalia jo esančiais istoriniais objektais. Gintauto Babravičiaus nuomone, europiečiai, atvykę į Varšuvą, galėtų pratęsti atostogas keliaudami pašto traktu iki Sankt Peterburgo, bet kol kas trūksta turistams pritaikytos informacijos apie trakto istoriją, lankytinus objektus, aktyvaus turizmo galimybes ir kitas teikiamas paslaugas.
Viso pašto trakto „Sankt Peterburgas – Varšuva“ ilgis – 1200 kilometrų, jis jungia keturias šalis: Rusiją, Latviją, Lietuvą ir Lenkiją. Dar 1836 m. nutiestas kelias su puikiai veikusia pašto ir žirgų poilsio infrastruktūra tuo metu buvo moderniausias Europoje. Pasak žygeivių, ketinama sudaryti žinyną Sankt Peterburgas – Varšuva, kad šiuo keliu vykstantys turistai žinotų, į kokius muziejus nueiti, kur pavalgyti, kokių aktyvių pramogų siūloma.
Važiuodami karietomis žygio dalyviai buvo užsukę į Veprius, bendravo su vietiniais gyventojais, bendruomenės atstovais. Buvo smagu pamatyti to susitikimo nuotraukas ir pabendrauti dar sykį.
Sližių kaimo padalinio vyr. bibliotekininkė Rasa Vasiliauskienė