„Radijo ereliai“ – geriausias 2009 metų spektaklis!
2009-ieji metai Lietuvoje kontrastingi: ekonominio sunkmečio fone vienas po kito vyko kultūriniai renginiai, parodos, gimė nauji spektakliai. Alfa.lt skaitytojai įvertino visų metų teatro režisierių darbą ir išrinko, jų nuomone, geriausią spektaklį.
Daugiausiai balsų skaitytojai atidavė už „Domino“ teatro pristatytą muzikinę komediją „Radijo ereliai“: už praėjusių metų hito „Striptizo ereliai“ tęsinį balsavo daugiau nei penktadalis visų dalyvavusių apklausoje – 23 procentai.
Radijas teatro scenoje gyvai
Kultinė komedija „Striptizo ereliai“ pagaliau sulaukė savo tęsinio. Dabar jie – „Radijo ereliai“! Viena diena „Tipo M-1“ radijo studijoje. Beprotiška diena, kai griūna visi planai ir viskas krenta iš rankų.
Nuo saldumynų arba stipriųjų gėrimų apsvaigę radijo laidų vedėjai, darboholikas direktorius, nuolat vėluojanti susireikšminusi laidų vedėja, kvaiša sekretorė ir niekada neišsiblaivantis techninis darbuotojas – visa ši marga šutvė verčiasi per galvą spręsdami dilemą: eteris po 15 minučių, o konkurentai nugvelbė laidos temą! Ką daryti?! Ką pasakoti visą valandą?!
Menka ir nereikšminga žinute radijo stoties „Tipo M-1“ kūrybininkų dėka virsta tikru nacionaliniu skandalu, į kurį įsitraukia Saugumo ministerija, pasaulinė žvaigždė Bridžita Bordo ir į radijo studiją koncertuoti atvykusios grupės…
„Būtų keista ir nelogiška nedaryti kultinės komedijos tęsinio. Aš asmeniškai nežinau populiaresnio spektaklio nei „Striptizo ereliai“, tačiau šis suplanuotas tęsinys savo populiarumu gali nurungti net ir kultinius „Striptizo erelius“, – pasakojo aktorius Juozas Gaižauskas.
Muziką kuria Faustas Latėnas, Suopis ir Rambynas
Muziką spektakliui kuria kompozitoriai Faustas Latėnas, Audrius Balsys, tačiau neįtikėtina yra tai, kad kartu su juo muziką kuria ir gerai žinomi parodijų kūrėjai, save vadinantys atlikėjais, Suopis ir Rambynas. Muzikiniame spektaklyje taip pat išgirsime muzikinės grupės Skamp atlikėjų balsus ir žinomų pop grupių parodijas, kurias specialiai spektakliui sukurs mistiniais pasakojimais apipinti herojai Suopis ir Rambynas. Maža to, pats Suopis prisijungs prie kūrybinės grupės ir kartu su aktoriais atliks muzikinius numerius. Muzikinėje komedijoje iš viso bus atliekamos net šešios dainos. Dvi dainas šiam spektakliui sukūrė kompozitorius Faustas Latėnas, o dar keturias parašė Suopis ir Rambynas. Visas dainas teatro scenoje atliks patys aktoriai kartu su atlikėju Suopiu. Taip pat specialiai merginoms buvo parašyta daina „Mergaitės“, kurią atliks Edita Užaitė, Brigita Arsobaitė ir Suopis.
Spektaklis „Radijo diena“ Rusijoje
Spektaklis „Radijo ereliai“ statomas pagal Rusijoje anšlaginiu spektakliu tapusią pjesę „Radijo diena“. Rusijoje šį spektaklį 2001 metais pristatė kūrybinė grupė pavadinimu „Kvartet i“. Nuo pat pirmųjų pasirodymų spektaklio populiarumas pranoko netgi pačių kūrėjų lūkesčius. Patys pjesės autoriai ir aktoriai tiki, kad ši komedija yra užprogramuota sėkmei. Praėjus penkiems metams po premjeros, jubiliejinio spektaklio metu, teatro sceną sudrebino garsios roko muzikos grupės „Mumi troli“ ir „DDT“. Spektaklio „Radijo diena“ metu šios grupės atliko hitais tapusias savo dainas.
Filmas „Radijo diena“
Maža to, kad „Radijo diena“ yra iki šiol sausakimšas sales pritraukiantis spektaklis, pjesės turinys sužavėjo ir filmų kūrėjus. Vos prieš metus kino industrijos teismui buvo atiduotas filmas „Radijo diena“. Patys pjesės autoriai „Kvartet i“ džiaugiasi, kad tai yra itin retas atvejis, kai filmas buvo pastatytas pagal spektakliui parašytą medžiagą. Filmas „Radijo diena“ Rusijoje buvo sutiktas itin palankiai tiek žiūrovų, tiek kritikų.
„Radijo erelių“ režisierius Olegas Šapošnikovas dirbo su Vudžiu Alenu
Kultinės komedijos „Striptizo erelių“ tęsinio kūrimas patikėtas garsiam Latvijos režisieriui Olekui Šapošnikovui. Jaunas ir itin perspektyvus režisierius ilgus metus dirbo ir mokėsi iš Rusijos teatro legenda tapusio režisieriaus Romano Viktiuko. O. Šapošnikovas pasakojo, kad kiekviena diena būnant šalia Rusijos teatro genijaus pakeitė jį kaip asmenybę, suformavo jo požiūrį ne tik į sceną, bet ir į gyvenimą. „Su Romanu Viktiuku esame pažįstami daugiau nei vienuolika metų. Iš pradžių dirbau jo asistentu, vėliau pristatėme du bendrus projektus, kurių režisieriumi buvau aš, o jis atliko prodiuserio pareigas. Taip pat kartu Rygoje subūrėme savo studentų kursą“, – interviu metu pasakojo režisierius. Šiandien už patį režisierių kalba jį labiausiai išgarsinę darbai – Latvijoje pastatytas spektaklis pagal populiarią Vudžio Aleno pjesę „Central Park West“ („Vakarinis centrinis parkas“) ir komedija „Kailie briedi“ ( „Nuogi briedžiai“). Pastaroji komedija yra lietuviškos kultinės komedijos „Striptizo ereliai“ atitikmuo.