Renginys sulaukė didelio būrio svečių: Panevėžio vyskupo Jono Kaunecko, seimo narių – Juliaus Veselkos, Kazimiero Uokos, Gintaro Songailos, Ryto Kupčinsko, Vytenio Povilo Andriukaičio, Auksutės Ramanauskaitės-Skokauskienės, Lietuvai pagražinti draugijos pirmininko Juozo Dingelio. Kalbėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Politinių kalinių ir tremtinių frakcijos Ukmergės skyriaus pirmininkė Birutė Žilėnienė, istorinio patriotinio parko-muziejaus įkūrimo iniciatyvinės grupės pirmininkas Juozas Strazdas.
Minėjime skambėjo Šilo vidurinės mokyklos moksleivių, Jono Basanavičiaus ir Antano Smetonos gimnazistų atliekamos dainos. Pasisakius svečiams ir organizatoriams žodis buvo suteiktas gausiai, iš visų mokyklų suvažiavusiems moksleiviams – vyko Dukstynos pagrindinės ir Veprių vidurinės mokyklų Tolerancijos ugdymo centrų organizuota akcija „Tremties takais“.
Moksleiviai skaitė pasiruoštą medžiagą apie lietuvių tremties vietas. Tuo pat metu kiti moksleiviai ant pievoje pažymėtų Sovietų Sąjungos kontūrų, smeigė sričių, kur buvo ištremti lietuviai, pavadinimus.
Renginio kulminacija tapo parko-muziejaus kūrimo pradžią simbolizuojančio ąžuoliuko sodinimas. Jį sodino svečiai, o vaikai subėrė iš mokyklų atsivežtas žemes. Nuaidėjo trys automatų salvės – Negrįžusiems tremtiniams atminti, kovotojams už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę bei už parko-muziejaus įkūrimą.
Renginys baigėsi žirnių košės ragavimu bei Taujėnų vidurinės mokyklos moksleivių koncertu.