Vasario 18 d. Ukmergės ,,Šilo” pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojos oganizavo diskusijų forumą ,,Kaip ugdome šių dienų mokinį”. Jame dalyvavo Ukmergės rajono pradinio ugdymo mokytojos. Forumo dalyvius ir organizatorius pasveikino Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė, mokyklos direktorius Leonas Žuklys ir istorikas Stanislovas Budraitis, mokykloje pristatęs savo kolekcijos parodą „Lietuviško vadovėlio istorija“. Parodoje buvo pristatyta vaizdinė medžiaga: senieji Lietuvos žemėlapiai, senoviniai elementoriai ir jų reikšmė tarpukaryje steigiant lietuviškas mokyklas. Labai svarbu prisiminti 1918 metų signatarų vaidmenį kuriant vadovėlius mokyklai.
Renginys buvo pradėtas pranešimu ,,Šiuolaikinio ugdymo iššūkiai ir galimybės”. Mokytojai trumpam buvo sugrąžinti į savo pirmuosius darbo metus. Jiems primintos tuo metu naudotos darbo priemonės ir metodai, kurie palyginti su šiuolaikiniais ugdymo metodais, priemonėmis.
Dabar, ugdant šiuolaikinį mokinį, turime tokias sąlygas, kad galime dirbti kitaip, žymiai įdomiau. Pasikeitė ir mokinių ugdymosi metodai. Bet svarbiausia, kad šitaip dirbti joks institutas mūsų, pedagogų, nemokė. Visa tai mes išmokome patys, nes kitaip dirbti privertė gyvenimo sąlygos. Mokiniai ateina kitokie ir negalima su jais dirbti taip, kaip prieš 20 metų.
Po to ,,Šilo“ pagrindinės mokyklos pedagogai pasidalino savo patirtimi. Rajono pedagogai turėjo galimybę išklausyti temas: „Pedagoginės veiklos galimybės skatinant kūrybingumą”, ,,Pedagoginės veiklos galimybės mokant pirmokus matematikos”, ,,Kūrybiškumo ugdymas muzikos pamokoje”, ,,Skatinkime vaikus skaityti”, ,,Kūrybiškumui palanki aplinka mokinių ugdymo(si) sėkmės prielaida” , ,,Mokomųjų dalykų integravimas ir kūrybiškumo ugdymas’’, ,, Ugdymo formų įvairovė lavinant romų tautybės vaikus ” , „Galimybės ir idėjos mokinių ugdymui”, ,,Ugdymo karjerai ir profesinio informavimo galimybės pradinio ugdymo pakopoje”.
Manome, kad tokie renginiai yra labai naudingi, nes jų metu galime pasidalinti savo patirtimi ir pasimokyti vieniems iš kitų.
Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos mokytoja Meilutė Baškienė