Erkės po truputį puola

    1509
    0
    erkes_zoleje_001
    Gavome tokį skaitytojos Rimos el. laišką „Auginu 6 mėn. kūdikį. Gyvenu šalia „Pivonijos” šilo, labai norėtųsi su vaiku pasivažinėti po mišką, tačiau šeimos gydytoja primygtinai rekomendavo net nesiartinti prie miško su kūdikiu dėl „siaučiančių” erkių.” Vilniaus visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė Vitalija Motiejūnienė situacijos nedramatizavo – „Erkių kasmet po truputį daugėja, jos sėkmingai apsigyvena ir tarp daugiabučių namų kieme esančiose žolėse, kurias iš miško atneša šunys”.
    vilkmerge.lt

     

     

    Nors nei erkinio encefalito, nei laimo ligos protrūkio Ukmergėje nėra, V. Motiejūnienė taip pat nerekomendavo mamoms su kūdikiais lankytis miške, ji taip pat patarė vengti ir aukštos žolės. ” Kūdikio juk nepaklausi kas jam skauda, kaip jis jaučiasi” – sakė V. Motiejūnienė. Nuo metų pradžios iki šios dienos Ukmergėje užregistruoti 3 laimo liga susirgę gyventojai (per metus būna apie 20), erkiniu encefalitu užsikrėtęs tik vienas ukmergiškis ( per metus būna 10 – 15).
    V. Motiejūnienė sakė, kad jau 5 metai kaip nebevykdo įvairių programų, kurių metų skaičiuodavo kiek erkių yra ligų nešiotojos. Norintys gamtoje jaustis saugiai, pasak V. Motiejūnienės apie tai turėtų galvoti žiemą, kai dar nevėlu skiepytis nuo erkinio encefalito. Tačiau pasak specialistės skiepai yra tik nuo vienos erkių pernešamos ligos – erkinio encefalito, nuo laimo ligos skiepų nėra. Įvairūs purškalai pasak V. Motiejūnienės taip pat padeda atbaidyti erkes. Tik svarbu, kad ant taros instrukcijos būtų nurodyta, kad būtent šis purškalas atbaido ir erkes. Kažkokių stebuklingų patarimų įsisiurbus erkei nėra. Pirmiausia ją reikia atsargiai pašalinti ir po stebėti save nuo 1 iki 3 savaičių, ar nepasireiškia ligos simptomai. Ligos simptomai yra labai panašūs kaip gripo.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia