Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje – apie gaisrus, afrikinį kiaulių marą, bepiločius orlaivius…

    0

    Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje svarstyti klausimai dėl prevencinių priemonių pavasario – vasaros gaisrams atvirose teritorijose pasirengimo plano įgyvendinimo, dėl Ukmergės rajone esančių vandens telkinių vandens gaisrų gesinimui paėmimo vietų įrengimo ir pažymėjimo; pateikta informacija apie afrikinio kiaulių maro plitimą; nutarta kreiptis į Generalinę miškų urėdiją prie Aplinkos ministerijos dėl gaisrinio automobilio su didele vandens cisterna ir padidintu pravažumu nupirkimo Ukmergės miškų urėdijai; seniūnai įpareigoti pateikti duomenis apie sprogmenimis užterštas teritorijas; aptartas bepiločių orlaivių skraidymo zonų ribojimas.

    Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis specialistas Valdas Rabazauskas, Vilniaus RAAD Ukmergės rajono agentūros vedėjas Jonas Čivas, VĮ ,,Ukmergės miškų urėdija“ miškų urėdas Vygantas Kraujalis informavo apie vykdytas prevencines priemones pavasario – vasaros gaisrams atvirose teritorijose. Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba surengė šešis reidus dėl sausos žolės deginimo, jų metu du asmenys nubausti, atlikti du operatyviniai patikrinimai durpyne ir miške, rugiapjūtės metu surengti trys reidai.

    Aplinkos apsaugos agentūra surengė tris reidus dėl sausos žolės ir ražienų deginimo, jų metu nustatyti du pažeidimai, vienam pažeidėjui paskaičiuota padaryta žala gamtai. Surengti keturi patikrinimai rajono seniūnijose, nustatytas vienas pažeidimas. Miškų urėdija miškus stebi kameromis. Per vasarą miškuose buvo kilę du gaisrai. Urėdijos darbuotojai įspėjo miškų lankytojus dėl pastebėto netinkamo elgesio.

    Pastebėta, kad per pastaruosius kelerius metus rajone gerokai sumažėjo žolės ir ražienų degintojų. Pasidžiaugta bendru visų tarnybų ir seniūnijų prevenciniu darbu ir tuo, kad šiemet rajone nekilo didelių miškų gaisrų.

    Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimvydas Lukošius informavo, kad šiemet rajone kilo mažiau gaisrų. 2014 metais rajone per aštuonis mėnesius kilo 203 gaisrai, šiemet užregistruota 180 gaisrų. Per tą patį laikotarpį pernai žuvo du, šiemet vienas žmogus. Šiemet atvirose teritorijose užregistruoti 106 gaisrai, o pernai – 214. Šiemet išvengta didelių, ilgai trunkančių gaisrų.

    Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Audrius Kuprionis, pažymėjo, kad norminiai teisės aktai reikalauja, kad susisiekimo sistemos užtikrintų privažiavimą prie vandens telkinių ir šulinių ir būtų įrengtos apsisukimo aikštelės 12X12 m. Šios vietos turi būti pažymėtos šviesą atspindinčias ženklais. Iki šiol įrengtos ir pažymėtos dvi vietos Taujėnų ir Veprių seniūnijose.

    Komisija pavedė seniūnams iki 2015 m. lapkričio 1 d. numatyti vandens telkinius, prie kurių būtų tikslinga įrengti privažiavimus, apsisukimus, vandens paėmimo vietas ir jas pažymėti.

    Ukmergės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Ričardas Gleiznys supažindino su Europos komisijos dokumentais dėl gyvūnų sveikatos kontrolės priemonių, susijusių su afrikiniu kiaulių maru tam tikrose valstybėse narėse, situacija Pabaltijo šalyse, Lietuvoje, kaimyniniuose rajonuose, demonstravo vaizdinę medžiagą apie afrikinio kiaulių maro židinių plitimą. Sakė, kad šiuo metu visuose aplinkiniuose rajonuose jau yra užregistruoti afrikinio kiaulių maro židiniai, mes esame apsupti jų iš visų pusių. Nuo metų pradžios ištirti 99 nušautų ir 7 kritusių šernų mėginiai, 497 skerstų ir 8 kritusių kiaulių mėginiai.

    Ukmergės VMVT viršininkas akcentavo, kad kiaulių augintojai turi būti itin budrūs, nuovokūs, supratingi, deklaruoti auginamas kiaules seniūnijoje pagal gyvenamąją vietą arba Ukmergės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyboje. Būtina laikytis saugos priemonių. Patariama kasdien stebėti laikomas kiaules, sergančias – nedelsiant izoliuoti ir kreiptis į veterinarijos gydytoją, kol bus nustatyta ligos priežastis. Labai svarbu nelaikyti kiaulių lauke, taip būtų užkertamas kelias kontaktams su laukiniais gyvūnais. Drabužiai, įranga ir transporto priemonės, įvažiuojančios ar išvažiuojančios iš fermų, turi būti valomos ir dezinfekuojamos. Kiaulių laikymo vietose neturėtų lankytis pašaliniai asmenys. Be to, griežtai draudžiama gyvulius šerti virtuvės atliekomis – vienu iš pagrindinių šaltinių, per kurį užkratas plinta. Kilus įtarimams dėl gyvulių sveikatos būklės, kiaulių laikytojai turi nedelsdami informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

    Valdas Rabazauskas informavo Komisijos narius apie gautą Lietuvos Respublikos Seimo nario Artūro Paulausko raštą dėl bepiločių orlaivių skraidymo zonų ribojimo. Rašte sakoma, kad ,,padaugėjo atvejų, kai bepiločiai orlaiviai skraido virš tankiai gyvenamų rajonų, įkalinimo įstaigų ar svarbių valstybinių pastatų. Bepiločių orlaivių pagalba virš tokių objektų gali būti vykdoma neteisėta, nusikalstama veika, žvalgoma teritorija ar bandoma pakenkti valstybės bei žmonių interesams.

    Pagal galiojančias Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus 2014 m. sausio 20 d. įsakymu Nr. 4R-17, ,,Bepiločių orlaivių taisyklės“, 10.1 punktu ,,teritorijoje, kurioje tokių skrydžių nedraudžia vietos savivaldybė ir jie vykdomi laikantis nustatytų sąlygų bei reikalavimų (jeigu jos nustatytos)“, savivaldybėms suteikiama teisė nustatyti bepiločių orlaivių neskraidymo zonas ar objektus, ar kitaip riboti bepiločių orlaivių skrydžių vykdymą.“

    Diskutuota, ar tikslinga riboti bepiločių orlaivių skrydžius ir sutarta, kad iki spalio 19 d. tarnybos pateiks savivaldybės administracijai informaciją apie teritorijas, virš kurių turėtų būti ribojamas bepiločių orlaivių skraidymas.

    Dalia Ivaškevičienė, Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

    ukmerge.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia