Eilinis rajono tarybos posėdis tapo išskirtiniu

    0

    6

    Eilinis rajono tarybos posėdis tapo išskirtiniu – jame pirmą kartą veikė piliečių tribūna,  posėdžiui buvo pristatytas rekordinis, daugiau nei 50-ies klausimų kiekis. Ir pirmą kartą opozicijos pastangomis posėdis buvo nutrauktas ir atidėtas iki antradienio.

    Posėdžiauti susirinkę 23 rajono tarybos nariai išklausė piliečių tribūnoje panorusią išsakyti savo prašymą Aldoną Adomavičienę. Moteris prašė leisti naudotis savivaldybei priklausančių žemės sklypu, esančiu šalia jos žemės. Jos prašymas bus išnagrinėtas ir sekančiam rajono tarybos posėdžiui bus pateikta informacija apie prašymo įgyvendinimą.

    Tvirtinant dienotvarkę, socialdemokratas Arūnas Dudėnas pasiūlė įtraukti klausimą apie Kontrolės komiteto sudėties pakeitimą, kadangi yra vyriausybės atstovo nurodymas. Tačiau posėdžiui vadovavęs meras Algirdas Kopūstas pasiūlė atmesti šį klausimą, kadangi jis turėjo būti pateiktas ne vėliau kaip 24 valandos prieš posėdį.

    Toliau posėdis vyko ramiai, išskyrus tik tai, kad oponuodami vienas kitam, beveik kiekvienu klausimu pasisakė Tarybos nariai Kazys Grybauskas ir Juozas Armanavičius. Rajono tarybos veiklos reglamento dalinis pakeitimas buvo priimtas tik valdančiųjų balsais. Svarstant šį klausimą vicemeras Regimantas Baravykas sakė, kad taip taisomos klaidos.

    Patvirtinta praeitame posėdyje atidėta Tarybos Etikos komisija. Jos pirmininke tapo Darbo partijos atstovė Angelė Jokubynienė. Nariais –  rajono tarybos nariai: Arūnas Civilka, Grigorijus Malčanovas, Sigitas Masiulionis, Birutė Žilėnienė, Siesikų seniūnijos Belazariškių seniūnaitė Jolanta Mačiulienė, Želvos seniūnijos Bajorų seniūnaitė Zita Morkūnienė. Po diskusijų į komisiją buvo įtrauktas ir tarybos narys Arūnas Jasaitis.

    Buvo patvirtinti praeitame posėdyje atidėti savivaldybei priklausančių įmonių 2010 metų veiklos rezultatų paskirstymai. Pelningai dirbo UAB „Ukmergės vandenys”, gavusi daugiau kaip 10 tūkstančių pelno, UAB ,,Ukmergės knygynas”, gavusi 556 litus pelno, UAB „Ukmergės autobusų parkas“, gavęs 176650 litus pelno. Svarstant pastarosios įmonės veiklą tarybos narys Andrius Kalesnikas, staiga, paklausė, kaip įmonė ruošiasi likviduoti nuostolį. Įmonės direktoriui Alfonsui Prabišui pasidomėjus, kur tas nuostolis yra, A. Kalesnikas pasakė, kad bus. Nuostolingai dirba UAB ,,Ukmergės butų ūkis”, patyręs 65379 litų nuostolį. Neapseita be diskusijų šilumos klausimais. Svarstant UAB „Ukmergės šiluma“ direktoriaus Raimondo Ragausko parengtą klausimą dėl savivaldybės atstovavimo UAB „Ukmergės šiluma“ eiliniame visuotiniame akcininkų susirinkime kilo diskusija dėl įmonės valdybos sudėties. Siūlyta įmonės valdybą ketveriems metams sudaryti iš trijų asmenų: savivaldybės administracijos direktoriaus Juozo Varžgalio, savivaldybės specialistų: Algimanto Šuminsko ir Algirdo Pečiulio. Tarybos nariai pradėjo domėtis kredito iš banko likimu. Įmonės direktorius paaiškino, kad panaudota 1,7 milijono litų. Šie pinigai skirti Maironio gatvės šilumos trasos rekonstrukcijai ir apyvartinėms lėšoms. Aptariant įmonės valdybos sudėtį A. Kaslenikas pasiūlė įkurti valdybas prie visų savivaldybei priklausančių bendrovių ir į jas įtraukti vartotojų teisių gynimo atstovus. Tarybos narys Kazys Grybauskas pasiūlė į įmonės valdybą įtraukti Julių Kazėną, kitus, prie katilinės kovojusius žmones, nes jie užsitarnavo teisę valdyti įmonę. Jam paprieštaravo Tarybos narys Juozas Armanavičius, sakydamas, kad įmonės valdybą reikia formuoti iš atsakingų žmonių. Jam paantrino ir Tarybos narys Mindaugas Tamošiūnas, sakydamas, kad prie katilinės buvo prašoma įtraukti visuomenės atstovus į šilumos kainos skaičiavimą, o apie valdymą kalbos nebuvo. Tačiau sutarta, kad sekančiame tarybos posėdyje bus pakeisti įstatai ir į įmonės valdybą įtraukti bendruomenės atstovai. Meras pažadėjo kitam tarybos posėdžiui pateikti ir šilumos ūkio ataskaitą.

    Pritarta Dainavos gyvenvietės šilumos ūkio decentralizavimui. Nes gyventojams masiškai atsijungiant nuo centralizuoto šildymo sistemos, šiuo metu centralizuotai šildomi tik 53 butai. Daug metų nekeistos šiluminės trasos. Todėl centralizuoto šilumos tiekimo kaštai yra dideli, UAB „Dainavos energetika“ patiria ženklius finansinius nuostolius. Decentralizuoti Dainavos šilumos ūkį siūloma ir Mokslinių-taikomųjų tyrimų studijoje „Tvarių šilumos tiekimo ir vartojimo pusių Ukmergės rajone koncepcijos sukūrimas“. Planuojama visuose butuose įrengti autonominį šildymą. Taryba dar turės apsispręsti, kokią dalį autonominio šildymo įrengimo gyventojams kompensuoti. Planuojama, kad visa decentralizacija kainuos apie pusę milijono litų.

    Svarstant savivaldybės socialinio būsto nuomos sąlygų ir tvarkos aprašą, K. Grybauskas pradėjo teikti pasiūlymus. Tuo pasipiktino J. Armanavičius, sakydamas, kad šis aprašas jau aptartas komitete, todėl nežinia kodėl dabar teikiami pasiūlymai. Ir pasiūlė įsteigti K. Grybausko komitetą. Pakeista savivaldybės viešųjų darbų organizavimo programa. Ji numato, kad savivaldybės įstaigos, pavyzdžiui, mokyklos gali priimti dirbti žmones pagal viešųjų darbų programą. Bet nuskambėjo mintis, kad mokyklos negali naudotis šia programa, nes neturėdamos lėšų remontams, neturės kur dėti įdarbintų žmonių. Kitą vertus, iš dešimties įdarbintų žmonių dirbti nori tik vienas. Todėl reikia greitai paruošti tvarką kaip panaudoti pinigus, skirtus viešiesiems darbams, kad miestas būtų gražesnis.

    Posėdis įstrigo svarstant klausimą „Dėl atstovų delegavimo į Ukmergės rajono vietos veiklos grupės valdybą“. Staiga J. Armanavičius susidomėjo ar Klavdija Stepanova gali būti vietos veiklos grupės pirmininke ir projektų vadove. Nes, pasak Tarybos nario, ji pati save mkontroliuoja ir sau vadovauja. Ar šios pareigos nesikerta su tarybos nario darbu, ar tai neprieštarauja viešiems ir privatiems interesams – klausė J. Armanavičius. Todėl pasiūlyta šį klausimą atidėti kol bus išsiaiškinta padėtis. Tam paprieštaravo Arūnas Dudėnas, sakydamas, kad dabar svarstomas žmonių skyrimas į VVG valdybą. O ar gali joje dirbti K. Stepanova turi išsiaiškinti ji pati. K. Stepanova paaiškino, kad savivaldybė gali neskirti narių į valdybą, bet tada nebus gauta Europos Sąjungos parama. Tarybos nario Rolando Janicko teigimu, pradedami politizuoti tie dalykai, kurių politizuoti nereikia. Juk iki šiol viskas buvo gerai, VVG dirbo gerai.
    Tačiau merui nekreipiant dėmesio, kad klausimo svarstymas nukrypo į šoną, ir J. Armanavičius kalba kiek nori, pastarasis nenurimo. Jis pasiūlė „atsisukti į rinkėjus veidu“ ir klausė „ar mes tik deklaruojam kad būsim sąžiningi ir teisingi?“  Tada K. Grybauskas socialdemokratų frakcijos vardu paprašė pertraukos. Po pertraukos posėdžiui užsiregistravo tik 12 tarybos narių, nors salėje sėdėjo beveik visi tarybos nariai. Opozicija posėdžiui nesiregistravo. Todėl nustačius, kad nėra posėdžio kvorumo, posėdis nukeltas į antradienį.

    Vilkmerge.lt rytoj rengia politikų diskusiją apie šį eilinį rajono tarybos posėdį, tapusi išskirtiniu Ukmergės politikos istorijoje. Valdančiosios daugumos atstovai teigia, kad opozicija savo veiksmais griauna Tarybos posėdžių darbą. Tuo tarpu opozicijoje esantys politikai teigia jog valdantieji politizuoja tuos klausimus, kurių politizuoti nereikia. Apie tai rytoj diskutuos rajono mero pavaduotojas Regimantas Baravykas bei opozicijos lyderis Arūnas Dudėnas. Diskusiją bus filmuojama kavinėje „Piliakalnis” 17 val. Kviečiame visus besidominčius politiniu rajono gyvenimu atvykti į diskusiją. Jei politikams turite klausimų galite juos užduoti šio straipsnio komentarų skiltyje.

    Vilkmerge.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia