Dėl savivaldybių valdininkų aplaidumo dalis specialiųjų mokyklų pedagogų laiku negavo atostoginių

    0
    akiniai

     

    Nuo liepos 1 dienos panaikinus apskričių administracijas apie 50 apskričių pavaldumo specialiųjų mokyklų perėjo savivaldybių žinion. Deja, visų valdžios institucijų žadėtas perdavimas nevyko sklandžiai. Viena pagrindinių bėdų – sutriko mokyklų finansavimas.

     

     

    Didžioji dalis mokytojų vasarą atostogauja. Jiems ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios turėjo būti išmokėtas darbo užmokestis, kitaip vadinami atostoginiai. Tai reglamentuoja Lietuvos Respublikos Darbo kodekso 176 straipsnis. Be to, šiame straipsnyje sakoma, jog jeigu darbuotojui priklausantis darbo užmokestis nustatytu laiku nesumokamas ne dėl darbuotojo kaltės, kasmetinės atostogos pratęsiamos tiek dienų, kiek buvo delsiama sumokėti darbo užmokestį, ir už pratęstą laiką mokama kaip už kasmetines atostogas.

     

    Dėl savivaldybių valdininkų nesugebėjimo laiku sutvarkyti reikiamų dokumentų, daugumai mokyklų vadovų teko pažeisti Darbo kodekso reikalavimus ir darbo užmokestį už atostogas išmokėti liepos 10 – 14 dienomis. Nes mokyklų sąskaitose paprasčiausiai nebuvo pinigų.

    Pasak Ukmergės specialiosios mokyklos profesinės sąjungos pirmininko Arūno Rimkaus, tik po atkaklių diskusijų ir Darbo kodekso nuostatų išaiškinimo savivaldybės valdininkai suskubo tvarkyti dokumentų ir problemos sprendimas pajudėjo iš vietos. Liepos 14 dieną lėšos pasiekė savivaldybės sąskaitą, netrukus turėtų būti pervestos ir į mokytojų sąskaitas.

    Liepos 15 dienos duomenimis dokumentų dar nebuvo susitvarkiusios 8 savivaldybės, tarp jų Vilniaus ir Kauno. Vilniaus švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rūta Osipavičiūtė, sužinojusi apie problemą, nedelsiant ėmė ieškoti, kur stringa pinigų pervedimai. Visiškai nesuprantamas buvo Vilniaus švietimo departamento noras dokumentus siųsti Švietimo ir mokslo ministerijai registruotu paštu, kai nunešti popierius iš savivaldybės į ministeriją trūktų apie 20 min.

    Kitose savivaldybėse valdininkai kaltino Švietimo ir mokslo ministeriją, tačiau Lietuvos švietimo profesinės sąjungos atstovams viceministras Vaidas Bacys patikino, jog ministerija reikalingus dokumentus gavusi iš savivaldybių sutvarkydavo per dieną.

    Po atostogų grįžę specialiųjų mokyklų mokytojai svarstys, ar jiems nepasinaudoti Darbo kodekso suteikta teise pratęsti atostogų tiek dienų, kiek buvo delsiama laiku sumokėti darbo užmokestį. Vilniaus švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas planuoja surengti protesto piketą prie savivaldybės, jie iki liepos 19 dienos atostoginiai nebus sumokėti.

    www.sxc.hu nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia