Rajono savivaldybės administracija pateikė Ukmergės miesto bendruomenei atsakymus į klausimus, iškilusius svarstant Šventosios upės pakrantės, tarp Vilniaus ir J. Basanavičiaus gatvių, specialiojo plano rengimo. Šiame plane numatyta tarp minėtų gatvių sutvarkyti upės pakrantę, įrengti joje dviračių ir pėsčiųjų taką. O Šventupėje įrengti kempingą.
vilkmerge.lt
„Šitame atsakyme jokio atsakymo negavome” – teigia bendruomenės pirmininkas Julius Kazėnas. Jis teigia, kad šio klausimo nepaliks ramybėje. Kitą savaitę J. Kazėnas kreipsis į rajono prokuratūrą ir respublikinę žiniasklaidą, kad apgintų viešąjį interesą. Bendruomenės pirmininkas, Ukmergės rajono savivaldybės administraciją kaltina korupcija, kad ši atstovauja ne bendruomenės interesams, o verslo klanams. Jis įsitikinęs, kad sutvarkius 800 m Šventosios upės pakrantės, nuo Vilniaus g. tilto iki J. Basanavičiaus g., gerokai šoktelėtų teritorijoje, esančio (tai yra) buvusio avalynės fabriko kaina.
O kam priklauso apleisto fabriko pastatai ir žemės sklypas, savivaldybės administracija, pasak J. Kazėno, neatskleidžia. „Utenoje „Maxima” turėjo pastatyti bažnyčią ir autobusų stotį, kad galėtų pastatyti du prekybos centrus. Kėdainių savivaldybė taip pat išsiderėjo, kad „Maxima” pastatytų naują autobusų stotį. O pas mus atvirkščiai, savivaldybė sutvarkys upės pakrantę ir taip pakels privatiems asmenims priklausančio turto kainą” – teigia J. Kazėnas. Jis mano, kad protingas šeimininkas būtų išsiderėjęs, kad 800 m. upės pakrantę sutvarkytų avalynės fabriką įsigiję savininkai, o Europos Sąjungos lėšomis, kuriomis ketinama finansuoti minėtos teritorijos tvarkymo darbus, skirti tolesniam pakrantės tvarkymui.
J.Kazėno nuotr.
Savivaldybės administracijos valdininkai visus J. Kazėno kaltinimus kategoriškai neigia. Administracijos direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už investicijas, Rolandas Janickas, vilkmerge.lt teigė, kad Šventosios upės pakrančių sutvarkymo nuo Vilkmergėlės upelio iki AB „Ukmergės baldai” projektas parengtas, ir rajono tarybos patvirtintas dar 1999 m. Kadangi ES paramos lėšos ribotos, buvo priimtas sprendimas sutvarkyti tik dalį upės pakrantės.
Pasirenkant šią dalį, buvo atsižvelgta į tai, kad kitu projektu bus tvarkomas piliakalnis ir jo prieigos. Pasak R. Janicko tai leis harmoningai sujungti Ukmergės senamiestį su Šventosios pakrante ir juos pritaikyti turizmo plėtrai. Administracijos direktoriaus pavaduotojas patvirtino, kad jiems teko bendrauti su avalynės fabriko savininkais. Tarp fabriko ir upės yra mažas atstumas ir dviračių takas „įlenda” į privačią teritoriją. Pasak R. Janicko, sklypo savininkai leido neatlygintinai naudotis jų žeme, tvarkant pakrantę. Direktoriaus pavaduotojas džiaugėsi, kad pakrantės tvarkymas skatina investicijas. Jis teigė, kad po pirmų susitikimų su buvusio fabriko savininkais, šie teigė lauksia kol pavyks pelningai parduoti pastatus. Vėliau, sužinoję apie planuojamus darbus Šventosios pakrantėje, jie nusprendė patalpas sutvarkyti ir jose įrengti viešbutį.