Deklaracijas patogiau pildyti elektroniniu būdu (atnaujinta)

    0
    deklar

     

    Metų pradžioje Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradėjo priiminėti gyventojų pajamų deklaracijas. Nuo kovo 23 dienos deklaracijas gyventojai gali teikti ir elektroniniu būdu. Apie deklaracijų teikimo tvarką, kodėl jas reikia teikti, kaip jos buvo teikiamos ankstesniais metais Rajono mokesčių mokėtojų skyriaus Ukmergės poskyryje pasakojo Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento Rajono mokesčių mokėtojų skyriaus vedėjo pavaduotoja Regina Kasčiuškienė, Rajono mokesčių mokėtojų skyriaus Ukmergės poskyrio vyriausioji specialistė Rita Šlinkšienė ir Rajono mokesčių mokėtojų skyriaus Ukmergės poskyrio vedėja Danguolė Stundienė.

     

     

    vmi1;
    vilkmerge.lt nuotr./Susirinkusiems pasakojo apie deklaravimo naujoves
    Kaip ir kasmet, iki šių metų gegužės 3 dienos pajamas bei turtą privalo deklaruoti valstybės politikai, tarnautojai, Europos Parlamento nariai, kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 straipsnyje ir jų šeimos nariai. Deklaracijas privalo pateikti individualiai dirbantys gyventojai – tai yra tie, kurie VMI buvo įregistravę individualią veiklą pagal pažymą arba įsigiję verslo liudijimą – nesvarbu gavo jie pajamų, ar ne. Pajamas deklaruoti privalo ūkininkai ir jų partneriai. Deklaruoti pajamas turi tie, kurių duomenų mokesčių inspekcija neturi. Tai yra tie, kurie užsiėmė individualia veikla, turėjo verslo liudijimą ar pardavė turtą.

    Nauja tai, kad šiais metais turto deklaracijas turi pateikti 18 metų 2004-aisiais bei vėlesniais metais sulaukę šalies gyventojai bei atvykę gyventi į Lietuvą užsieniečiai. Deklaracijas reikia pateikti, jei turima neregistruoto turto, kurio vertė daugiau nei 5 tūkstančiai litų. Tai gali būti Registrų centre neregistruotas turtas, arba pasiskolintos ar paskolintos lėšos.

    Be to, pajamas deklaruoti gali ir tie gyventojai, kurie nori susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio. Susigražinti dalį pajamų mokesčio gali tie gyventojai, kurie mokėjo gyvybės draudimo įmokas, palūkanas už paimtą iki 2009 metų sausio 1 dienos kreditą gyvenamajam būstui statyti ar įsigyti, kredito būdu iki 2009 metų sausio 1 dienos įsigiję kompiuterį, mokėję už studijas, kurias baigus įgyjamas pirmas išsilavinimas, savarankiškai mokėję pensijų įmokas į pensijų fondus bei gyventojai, norėdami prisitaikyti nepanaudotą Neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD). Permokas dėl mokestinių lengvatų VMI pradės grąžinti balandžio 12 dieną

    Tačiau tiems, kuriems 2009 metais buvo neteisingai skaičiuojamas NPD, gali tekti į biudžetą sumokėti trūkstamą pajamų mokesčio dalį. Taip galėjo atsitikti, jei žmogus gavo kitų pajamų, pavyzdžiui, autorinį atlyginimą. Jei žmogus ir nedeklaruos pajamų, bet, jei reikia sumokėti, jis vis tiek turės tai padaryti iki gegužės 3 dienos, nes jas tada išieškos pati VMI. Tiesa, tiems, kurie neturės galimybių iškart sumokėti jiems paskaičiuoto mokesčio, GPM bus galima sumokėti dalimis.

    Akcentuota, kad gyventojai, kurie praėjusiais metais nemokėjo privalomų sveikatos draudimo įmokų ir nebuvo draudžiami valstybės ar darbdavio, turės sumokėti trūkstamą sveikatos draudimų įmokų dalį. Taip galėjo atsitikti  keletą mėnesių padirbusiems žmonėms, bet vėliau neregistruotiems Darbo biržoje ir savarankiškai nemokėjusiems šių įmokų.

    Susitikime minėta, kad gyventojas moka 15 procentų dydžio pajamų mokestį ir 6 procentų sveikatos draudimo mokestį. Todėl žmonėms grįš tik 15 procentų. Pavyzdžiui, jei žmogus sumokėjo 1000 litų už mokslą, jam grįš tik 150.

    Kalbėta apie paramos iki 2 procentų nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skyrimą. Prašymus skirti paramą reikia pateikti iki gegužės 3 dienos. Jei prašymo forma pildoma antrą kartą, nebus įskaitoma nė viena prašymo forma.

    Prašymus, kad nebūtų piktnaudžiavimų, reikia pateikti asmeniškai ar elektroniniu būdu. Galima siųsti ir paštu į VMI skyrių ar tiesiai į Deklaracijų tvarkymo centrą Druskininkuose. Prašyme galima nurodyti tiek vieną, tiek kelis paramos gavėjus, tačiau visa prašoma pervesti pajamų mokesčio dalis negali būti didesnė kaip 2 procentai. Svarbu tai, kad jei prašyme nurodyta pajamų mokesčio dalis, apskaičiavus pervestiną sumą, sudaro mažiau nei 10 litų, tai tokia suma paramos gavėjams nepervedama.

    Elektroninio deklaravimo sistemoje mokesčių mokėtojams šiemet pateikta išsami informacija apie jų pajamas bei išlaidas, mokėtiną ar grąžintiną permoką, nurodytos sumokėtos ar mokėtinos Privalomojo sveikatos draudimo įmokų sumos. Deklaruojant pajamas elektroniniu būdu galima naudotis elektroniniu vedliu, adresu http://pagalba.vmi.lt. Ten patalpinta išsami informacija kaip deklaruoti pajamas, atsisiųsti pažymas. Žingsnis po žingsnio aiškinama, kaip užpildyti deklaracijas. O jei jau užpildytose deklaracijose sukelti duomenys teisingi, lieka ją tik patvirtinti. Taip elektroninis būdas palengvina deklaravimą.

    Deklaracijas, aišku, galima atnešti į VMI, atsiųsti paštu, arba galima siųsti tiesiai į Druskininkus, adresu Neravų g. 8, Druskininkai, 66402 – indeksas. VMI teikia konsultacijas ir telefonu 1882. Galima skambinti ir į Ukmergės VMI skyrių.

     

    Greičiausiai bus apskaitomos deklaracijos pateiktos elektroniniu būdu.

    Pateikiamų elektroninių deklaracijų skaičius šalyje kasmet auga. Iš beveik 800 tūkstančių pernai pateiktų deklaracijų, elektroniniu būdu jas užpildė 86 procentai žmonių. Kai 2006 metais elektroninių būdu pajamas deklaravo tik 46 procentai gyventojų.

    Gyventojų pajamų mokesčio permoka 2009 metais pagal visas teisingai užpildytas gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas grąžinta 706 tūkstančiams gyventojų. Gyventojams grąžinta 422,8 milijonai litų.

    vilkmerge.lt
    vmi.lt nuotr.
    Atnaujinta:
    Gyventojai, 2009 m. dirbę pagal darbo sutartį, papildomai Privalomojo sveikatos draudimo įmokų nemokės

    Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) ir LR Finansų ministerija informuoja, kad automatiškai formuojant pirmines (preliminarias) deklaracijas gyventojams nebuvo įvertinti kai kurie individualūs aspektai, susiję su įmokomis į Privalomojo sveikatos draudimo fondą (PSD įmokomis). Toliau tikslinant deklaracijų duomenis su mokesčių mokėtojais, buvo nustatytos tokios pasikartojančios aplinkybės kaip prievolės suformavimas dėl nemokamų darbuotojų atostogų.

    Informuojame, kad tiems gyventojams, kurie 2009 metais dirbo pagal darbo sutartį ir dėl vienų ar kitų priežasčių nemokamai atostogavo daugiau nei mėnesį, Privalomojo sveikatos draudimo įmokos nebus skaičiuojamos.

    Žmonės, dirbantys pagal darbo sutartį, tampa apdraustais nuo sutarties sudarymo momento, ir todėl formuoti mokestinę prievolė pagal Sveikatos draudimo įstatymo 17 str. 9 (buvusios 8) dalies nuostatas nėra pagrindo.

    Todėl VMI peržiūrėjo ir įvertino pirmines gyventojų deklaracijas už 2009 metus bei jas atnaujino atsižvelgiant į minėtus individualius veiksnius. Remiantis atnaujintomis deklaracijomis, tiems, kurie dėl minimų veiksnių priskaičiuotas įmokas jau sumokėjo, jos bus grąžintos.

    VMI teikią išsamią informaciją bei atsako konkretiems mokesčių mokėtojams į visus iškylančius klausimus, susijusius su jiems priskaičiuotomis PSD įmokomis ir kiekvieną atvejį vertina individualiai, atsižvelgiant į konkrečios situacijos ypatumus.

    VMI primena, kad visą informaciją galima gauti paskambinus VMI Informacijos centro telefonu 1882.

    {dybanners}33{/dybanners}

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia