Nors saldus miegas dažniausiai kelia asociacijas su minkšta lova, ant kurios jaučiamasi tarsi ant debesies, tačiau nereikėtų pamiršti, kad miego metu labai svarbu užtikrinti tinkamą stuburo, pečių srities ir juosmens padėtį. Būtent todėl dažniausiai yra pasirenkama lova su grotelėmis ir čiužinys, kuris gali užtikrinti ne tik patogų, bet taip pat ir kokybišką poilsį. Čiužinių šiandien galima įsigyti ne vien tik fizinėse parduotuvėse, bet taip pat ir internetu – čia visada yra pateikiama platesnė informacija apie siūlomas prekes, tad rasti palankiausias pasirinkimo galimybes nėra labai sudėtinga. Renkantis čiužinį tereikia atsižvelgti į keletą svarbių kriterijų, ir tai tikrai padės atrasti pačius palankiausius pasirinkimus.
Kokio dydžio čiužinį rinktis?
Tinkamiausias čiužinio ilgis yra apskaičiuojamas labai paprastai: tereikia prie savo ūgio pridėti 20 papildomų centimetrų, ir gausite optimalų čiužinio ilgį (pavyzdžiui, jei jūsų ūgis yra 170 cm, idealiu pasirinkimu bus 190 cm ilgio čiužinys). Čiužinio plotis vienam asmeniui įprastai siekia 90-100 cm, tad dvivietis čiužinys dažniausiai būna 180-200 cm pločio. Taip pat ne ką mažiau svarbu ir tai, koks yra čiužinio aukštis: jei jūsų svoris yra iki 80 kg, visiškai pakaks 15-17 cm storio čiužinio, o daugiau sveriantiems žmonėms rekomenduojama rinktis storesnius čiužinius.
Jei partnerių svoris yra labai skirtingas…
Iki 80 kg sveriantiems žmonėms patartina rinktis vidutinio kietumo čiužinius, o sveriantiems daugiau – kietesnius. Vis dėlto, neretai būna ir taip, kad partnerių svoris labai skiriasi, tad tokiu atveju yra keliamas klausimas, kokio kietumo čiužinį vertėtų įsigyti. Jei čiužinys bus labai kietas, ant jo bus nepatogu miegoti mažiau sveriančiam asmeniui, o pernelyg minkštas čiužinys negarantuos optimalaus patogumo daugiau sveriančiam žmogui. Būtent todėl patartina rinktis du skirtingo kietumo čiužinukus, kurie gali būti uždengiami antčiužiniu – tokiu atveju abu partneriai galės džiaugtis tikrai geru poilsiu.
Kiek anatominių zonų pasirinkti?
Šiuolaikiniai čiužiniai gali turėti tikrai daug anatominių zonų, tačiau svarbu žinoti, kad svarbiausia yra užtikrinti tinkamą dubens, pečių juostos, juosmens bei stuburo padėtį, taigi, įprastai visiškai pakanka įsigyti septynias anatomines zonas turintį čiužinį (žinoma, jei šių zonų bus daugiau, poilsis bus tikrai geras, tačiau įvertinkite ir tai, kad tokie čiužiniai įprastai kainuoja brangiau).
Kiek pinigų skirsite čiužinio įsigijimui?
Pigiausi yra putų poliuretano čiužiniai, kurie šiandien yra pasirenkami dažniausiai, tačiau jų tarnavimo trukmė įprastai yra trumpesnė nei kitų galimų pasirinkimų (taip pat galima pasvarstyti apie spyruoklinius, viskoelastinius ar kitų tipų čiužinius, kurių pasirinkimas yra tikrai gausus).
Jei svarstote įsigyti ne tik čiužinį, bet taip pat ir naują lovą, itin didelį produkcijos pasirinkimą galėsite rasti apsilankę internetinėje parduotuvėje https://pigu.lt/lt/baldai-ir-namu-interjeras/miegamojo-baldai, kurioje siūlomų baldų asortimentas bus tikrai labai didelis.