Bendradarbiauja su Europos mokyklomis

    0
    projektai_003_dailes_mok_foto
    Atnaujinta (video)
    Jau dešimt metų Ukmergės dailės mokykla dalyvauja Tarptautiniuose Comenius projektuose. Šių projektų dėka, pedagogai ir moksleiviai pasikeitė patirtimi su Italijos, Prancūzijos, Anglijos, Ispanijos, Rumunijos ir Suomijos bendraminčiais. Bendradarbiavimo projektų idėją iškėlė ir vėliau juos koordinavo mokyklos pedagogė Jolita Šlepetienė.

     

     

    Praėjusią savaitę Dailės mokykloje vyko Respublikinė dailės mokyklų pedagogų konferencija. Jos tikslas perduoti kitoms šalies mokymo įstaigoms ukmergiškių patirtį, rengiant tarptautinius projektus. Mokyklos direktorės Birutės Žilėnienės teigimu, projektų įgyvendinimas nėra lengvas darbas. Tai gerai atsispindėjo ir konferencijos metu. Tik dvi mokyklos iš penkiolikos dalyvavusių ir tik pernai įsijungė į Tarptautinius Comenius
    mokyklų  bendradarbiavimo projektus.

    ,,Mes Europoje. Mūsų šalių identitetas ir kultūrinės tradicijos: panašumai ir skirtumai‘‘, buvo pirmasis projektas, rengtas Ikimokyklinio ugdymo institucijos ir pradinio ugdymo mokyklos, iš Piazza Armenina miesto Italijoje. Šio projekto partneriai buvo: Jules Ferry ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokykla (Montlucon, Prancūzija), Arnot pradinė mokykla (Liverpulis Anglija) ir Ukmergės dailės mokykla.

    Projekto metu visų šalių dalyviai kūrė interpretacijas, susijusias su tautų kultūra. Savaitę Ukmergėje viešėjo projekto partneriai iš Italijos ir Prancūzijos. Viešnagės metu vyko darbų aptarimai ir diskusijos. Svečiams buvo surengta ekskursija po Lietuvą, jie buvo supažindinti su mūsų šalies kultūra.

    „Tapyba lyg dienoraštis” – Leidos (Ispanija) pradinės mokyklos projektas pradėtas įgyvendinti 2002 m. ir truko 3 metus. Šio projekto partneriais tapo Marin Sorescu meno licėjus iš Krajovos (Rumunija) ir ukmergiškiai. Kaip ir pirmojo projekto metu, į Ukmergę atvyko abu partneriai. Su jais buvo piešiamas ir iš molio lipdomas Ukmergės senamiestis.

    Vėliau Ukmergiškiai pedagogai lankėsi tiek Leido, tiek Krajovos miestuose.

    Trečiojo projekto, pradėto 2008 m., iniciatoriais tapo Ukmergės dailės mokykla. Projekto partneriais ukmergiškiai pasirinko Meridos meno ir dizaino mokyklą (Ispanija) bei Oulu mokytojų rengimo centrą ir Oulu vidurinę mokyklą (Suomija). Kaip ir prieš tai vykdytuose projektuose, partneriai pirmiausia apsilankė Lietuvoje. Vėliau Ukmergės dailės mokyklos pedagogai lankėsi Ispanijoje. Pas partnerius į Suomiją su pedagogais skrido ir 4 moksleiviai.

    Apie kiekvieną vykdytą projektą buvo sukurta interneto svetainė, knyga, plakatai ir lankstinukai su dalyvių darbais.

    „Siejant su mokykloje mano taikomais visuotinės kokybės vadybos principais, žinodama kolegų svarbius savirealizacijos poreikius, manau, kad tarptautinė projektinė veikla sustiprino ir veiklos motyvaciją, atskleidė naujus gebėjimus, išugdė naujus įgūdžius, kompetencijas. Ši veikla ypač reikšminga mokytojų kvalifikacinės, savišvietos ugdymo kompetencijų srityje. Susitikimai su projekto partneriais, kurių valstybių demokratinės tradicijos, ekonominis išsivystymo lygis yra aukštesnis, galimybės susipažinti su skirtingų kultūrų civilizacijų paveldu, šalių identitetu bei kultūrinėmis tradicijomis, galimybė asmeniškai dalyvauti, fiksuoti ir kaupti patirtį skaitmeninėse laikmenose teigiamai įtakojo Dailės mokyklos bendruomenės socialinę aplinką bei mokyklos kultūros augimą” – sakė B. Žilėnienė.

     

    vilkmerge.lt
    {youtube}mFF44pGbyaY{/youtube}
    Jei nematote video, spauskite ČIA.

    projektai_001_dailes_mok_foto

    Mokytoja metodininkė projekto ,,Tapyba lyg dienoraštis ‘’ partneriams iš Rumunijos ir Ispanijos pasakoja apie savo darbo metodiką

    projektai_002_dailes_mok_foto

    Projekto koordinatorė Jolita Šlepetienė su Ispanijos Leidos mokyklos pradinukais kuria interpretacijas- monotipijas K.Zimblytės darbų tema. 2004 m.Katalonija.

    projektai_003_dailes_mok_foto

    Prie restauruojamos Siesikų pilies. Ukmergės raj. 2008 m.

    projektai_004_dailes_mok_foto

    Projekto partnerius iš Suomijos ir Ispanijos supažindiname su  Vilniaus senamiesčiu. 2008 m.

    projektai_005_dailes_mok_foto

    Suomių moksleivės pasakoja apie savo šalies jaunimo kultūrą. Ukmergė. 2008 m.

    projektai_006_dailes_mok_foto

    Projekto partneriai Iš Ispanijos sakė, kad mūsų akyse atsispindi Lietuvos ežerų vanduo ir pilkai žalsvi miškų toliai.  2008 m.

    projektai_007_dailes_mok_foto

    Suomija svetinga, bet šalta. Dailės mokyklos mokiniai, išlipę iš lėktuvo pajuto, kad čia žemės trauka stipresnė. 2009 m. vasaris. Oulu m. Suomija.

    projektai_008_dailes_mok_foto

    Oulu m. simbolis –didysis policininkas, saugantis, miesto ramybę ir tvarką. Partneriniame susitikime dalyvavę Dailės mokyklos ir Ispanijos mokiniai-studentai. 2009 m.

    projektai_009_dailes_mok_foto

    Lankėmės Oulu vidurinėje mokyk oje. Tą dieną vyko tradicinė šventė, kurios šeimininkai – bebaigiantys mokyklą mokiniai. Mūsų mokinius sužavėjo demokratiškumas, pagarba mokiniui, mikroklimatas, aplinka.

    projektai_010_dailes_mok_foto

    Įspūdinga tradicinė šventė. Balinius šokius šoka apie 800 moksleivių iš viso Oulu rajono.2009 m. Vasaris.

    projektai_011_dailes_mok_foto

    Projekto ,,Kultūros paveldas ir jaunimo kultūra’’ partnerių susitikimas Meridos dailės ir dizaino kolegijoje. Ispanija.2008 m. Spalis.

    projektai_013_dailes_mok_foto

    projektai_012_dailes_mok_foto

    Pietų Ispanijos kulinarinio paveldo pažinimo kompetencijų gilinimas. Su partneriais iš Suomijos. 2009 m.

    projektai_014_dailes_mok_foto

    Ernesta Vaivadaitė.17 m. Kojomis į dangų

    projektai_015_dailes_mok_foto

    Rūta Lazauskaitė.14 m. Pabandyk pajusti vėją

    projektai_016_dailes_mok_foto

    Justina Vaičiūnaitė.17 m. Laukiančios.

    projektai_017_dailes_mok_foto

    Raimonda Kielaitė.16 m. Vėjas.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia