Ar tikrai du fotografų požiūriai fotografijose į juos supančius reiškinius, pokyčius Baltijos šalyse skatina susimąstyti ir pagalvoti apie žmogų ir jo aplinką, kultūrinį paveldą, kuris niokojamas ne tik laiko ir vėjo šuorų, bet ir žmogaus abejingumu savo istorijai, savo identiteto išsaugojimui? Juk naikinant savitą savo krašto kultūrą ir ją niveliuojant, atsiranda asimiliacijos pavojus, grėsmė savo tautos šaknims. Ar tai įžvelgiama parodų salėje eksponuojamuose darbuose, kuriuos pamatyti ukmergiškiai galės iki gruodžio 8 dienos?
Apžiūrėdamas šios parodos fotomenininkų darbus pamačiau dviejų skirtingų charakterių matymo laukus. Albino Kuliešio fotografijose daugiau romantiškai akcentuojamas gyvenimo virsmas. Jo darbuose „ Laikas“, kur pamatai paminkle iškaltą žmogaus veido bareljefą apaugusią kerpėmis, „Apsisprendimas“, kur šalia Maxima parduotuvių tinklo reklamos tarsi stiebo su vėliava matosi modernios bažnyčios bokšto kryžius. Dvi kardinaliai šiuolaikinės vertybės, dominuojančios visuomenėje: kurios pusės pasiims žmogų jam einant gyvenimo keliu?
Miuhlhauzeno muziejų direktoriaus Tomas Miulerio, aistringo keliautojo, fotografijose pastebi panašius nerimo signalus: kalba apie kasdienybės tėkmę ir jos alinančią grėsmę, jo darbuose daugiau akcentuojama kultūrinio paveldo, istorinių paminklų (bažnyčių) grožis ir nykstantis reikšmingumas savo istorijos šaknims. „Ilgas šešėlis“, kur pavaizduotas Leninas su ištiesta ranka rodantis į bažnyčios pusę (fotomontažas)…Ar man patikęs darbas „Apsaugotas“, kur prieš altorių susilenkusi žmogaus figūra tarsi supratusi atleidimo ir gyvenimo kolizijų priešpriešą. Primena tikrų vertybių kainą. Jas akcentuoja abu šios parodos „ Du požiūriai“ fotomenininkai.
Ši fotografo Albino Kuliešio paroda yra jo 30 metų kūrybinio darbo paminėjimas, akcentavo Kraštotyros muziejaus direktorė V.Sakolninkienė, sveikindama fotografą, pridūrė, kad kitas parodos bendraautoris iš Vokietijos Tomas Miuleris neatvyko į Lietuvą dėl ligos.
Fotografas Albinas Kuliešis, kalbėdamas susirinkusiems, prisiminė, kaip pavasarį (balandžio pradžioje), kai Ukmergės delegacija keliavo į Vokietijos Miuhlhauzeno miestą į šios parodos „Du požiūriai‘ pristatymą, taip pat buvo drėgnas ir žvarbokas oras, o dabar (lapkričio mėn.) kraštotyros muziejaus salėje giedri žvilgsniai ir gražūs sveikinimai šildo šią rudens atmosferą.
Susirinkusios „Bočių „ draugijos dainorėlės paįvairino bendravimo Kraštotyros muziejuje nuotaiką.