Nemaloniai stebina vis dažniau matomose vietose atsirandantys apgamai? Net jeigu jie ir nėra labai ryškūs ar dideli, vis tiek patartina kreiptis į gydytojus išsamesniems tyrimams. Kas žino – galbūt susirgote rimtomis ligomis, kurių gydymui prireiks nemažai laiko. Apgamų šalinimas (Vilniuje) atliekamas ne iš karto kai pacientas apsilanko specialisto kabinete. Visada turi būti nustatoma priežastis, dėl kurios atsiranda šie odos dariniai.
Apgamų šalinimo procedūros nėra brangios, bet taip pat ne visada yra atliekamos
Apgamai yra iš tų odos darinių, kurie gali būti kelių rūšių. Tai reiškia, kad vieni atsiranda dėl vienokių, o kiti – dėl kitokių priežasčių. Gydytojas – dermatovenerologas nustato priežastis, dėl kurių susidaro šie odos dariniai. Vieniems pacientams jie atsiranda dėl to, kad saulėje išbūta per ilgai. Kitiems apgamai susidaro dėl senėjimo ir t.t. Kai bus nustatyta priežastis, dėl kurios jums susidarė šie odos dariniai, tuomet ir bus pasiūlytas gydymas ar jų naikinimo metodas.
Apgamų šalinimas dažniausiai atliekamas chirurginiu būdu arba naudojant specialias lazerines technologijas. Jeigu pasitelkiami lazeriai, vadinasi procedūra truks neilgai. Kai apgamai šalinami operaciniu būdu, tuomet teks šiek tiek pakentėti. Tokiais atvejais, kai apgamas šalinamas chirurginiu būdu, pacientui taikoma nejautra. Dėl to jam iš anksto tenka pakoreguoti kasdienius planus. Jeigu apgamas šalinamas naudojant specialų lazerį, tuomet tikėtina, kad iš kabineto pacientas bus išleistas vos po dvidešimties minučių.
Kalbant apie apgamų šalinimą lazeriu, pravartu žinoti, kad ši procedūra nėra atliekama šiltuoju metu sezonu, kuomet yra didelė tikimybė atsirasti odos įdegiui dėl saulės aktyvumo. Dažniausiai tokios procedūros nėra atliekamos vėlyvo pavasario bei vasaros metu. Būtent po šio laikotarpio į dermatologus kreipiasi vis daugiau žmonių. Tai yra laikotarpis, kuomet aktyviau susidaro apgamai.
Kokius nurodymus pateiks gydytojas, atlikęs apgamų šalinimą lazeriu?
Jeigu jums apgamų šalinimas atliekamas tik su specialiais lazeriais, jūs būsite informuojami kaip prižiūrėti odą po procedūros.
Dažniausiai gydytojai pabrėžia, kad ta vieta, nuo kurios pašalinamas apgamas, turi būti stebima. Tai reiškia, kad privalėsite reguliariai tą vietą tepti gydytojo išrašytu geliu ir pleistrą laikyti tiek, kiek nurodys specialistas. Pabrėžiama, kad po procedūros būtina vengti bet kokių ultravioletinių spindulių. Tai reiškia, kad privalu vengti saulės ar soliariumo.
Pacientas po procedūros įprastai neturi smarkiai saugotis. Nėra net jokio sveikimo periodo, kuris privestų prie nedarbingumo. Vieta, nuo kurios buvo pašalintas apgamas, dažniausiai sugyja per kelias dienas ar savaitę. Žinoma, pasitaiko ir sudėtingesnių situacijų, kuomet gijimas gali trukti kelias savaites.
Gydytojas jus informuos kaip elgtis po procedūros. Labiausiai perspėjama ir dėl to, kad gali būti kažkokia tikimybė, jog apgamas tiesiog ataugs, tad šią apgamų šalinimo procedūrą gali tekti kartoti ateityje.