Įvyko LR Seimo rinkimų pirmasis turas. Po jo paaiškėjo, kad į Seimą iš daugiamandatės apygardos pateko šešių partijų atstovai. Ukmergės vienmandatėje apygardoje antrame ture susitiks daugiausiai balsų gavę – Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Agnė Balčiūnienė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Juozas Varžgalys.
Savaitės viduryje prasidėjęs išankstinis balsavimas teikė vilties, kad šie rinkimai pagal rinkėjų aktyvumą bus rekordiniai. Suskaičiavus išankstinio balsavimo ir balsavimo namuose balsus, paaiškėjo, kad balsavo 6,66 proc. rinkėjų. Ukmergės apygardoje balsavusių buvo 9,2 proc. Prieš ketverius metus šalyje iš anksto balsavo 5,51 proc., Ukmergėje – 6,89 proc. Šalyje aktyviausios buvo Nalšios (12,49 proc.) ir Varėnos-Trakų (12,46 proc.) apygardos. Mažiausias aktyvumas buvo užfiksuotas Naujosios Vilnios (2,54 proc.) apygardoje. Ukmergės apygarda šiuo atžvilgiu užėmė 17 vietą šalyje. Ukmergės apygardoje iš anksto balsuodami aktyviausi buvo Lėno apylinkės rinkėjai (23,17 proc.), mažiausiai aktyvūs – Pivonijos (4,73 proc.).
Kalbos apie rinkėjų aktyvumą pasibaigė atėjus rinkimų dienai. Suskaičiavus visus rinkėjus paaiškėjo, kad Lietuvoje balsuoti atėjo 49,9 proc. balsavimo teisę turinčių žmonių. Ukmergėje rinkėjai į apylinkes ėjo aktyviau negu šalyje – balsavo 51,16 proc. rinkėjų. Prieš ketverius metus šalyje balsavo 52,93 proc., Ukmergės apygardoje – 51,83 proc. Šių rinkimų aktyviausia apygarda šalyje buvo Verkių rinkimų apygarda (58,21 proc.). Mažiausiai aktyvūs šalyje buvo Marių rinkimų apygardos rinkėjai (40,12 proc.). Ukmergė pagal aktyvumą šalyje buvo 27 vietoje. Ukmergės apygardoje aktyviausia buvo Lėno (61 proc.) ir Pašilės (60,5 proc.) apylinkės. Mažiausiai rinkėjų atėjo Tolučiuose (40,69 proc.).
Naktį iš spalio 9 į 10 dieną paskelbti rinkimų rezultatai parodė, kad Ukmergės daugiamandatėje apygardoje rinkėjai pasitiki:
1. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (24,81 proc., 4119 balsai);
2. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionimis demokratais (18,52 proc., 3075 balsai);
3. Lietuvos socialdemokratų partija (16,2 proc., 2690 balsų);
4. Darbo partija (9,49 proc., 1576 balsai);
5. Antikorupcine N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija) (7,5 proc., 1245 balsai);
6. Partija Tvarka ir teisingumas (5,42 proc., 900 balsų);
7. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu (4,94 proc., 820 balsų);
8. Lietuvos žaliųjų partija (2,13 proc., 353 balsai);
9. Politine partija „Lietuvos sąrašas“ (2,01 proc., 334 balsai);
10. Lietuvos laisvės sąjunga (liberalais) (1,73 proc., 287 balsai);
11. Lietuvos liaudies partija (1,10 proc., 183 balsai);
12. S. Buškevičiaus ir Tautininkų koalicija „Prieš korupciją ir skurdą“ (Partija „Jaunoji Lietuva“, Tautininkų sąjunga) (0,51 proc., 84 balsai);
13. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (0,42 proc., 69 balsai);
14. „Drąsos kelias“ politine partija (0,25 proc., 41 balsas).
Balsavimo rezultatai vienmandatėje apygardoje:
1. Agnė Balčiūnienė, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (20,93 proc., 3250 balsų);
2. Juozas Varžgalys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (19,51 proc., 3030 balsų);
3. Arūnas Dudėnas, Lietuvos socialdemokratų partija (16,99 proc., 2638 balsai);
4. Loreta Graužinienė, Darbo partija (16,70 proc., 2594 balsai);
5. Eduardas Zeziulevičius, save išsikėlęs (7,73 proc., 1200 balsų);
6. Tomas Baginskas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (5,47 proc., 849 balsai);
7. Juozas Imbrasas, Partija Tvarka ir teisingumas (3,97 proc., 616 balsų);
8. Nijolė Giedraitienė, Antikorupcinė N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija) (3,92 proc., 608 balsai);
9. Regimantas Baravykas, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) (2,79 proc. 433 balsai);
10. Jūratė Baltrūnienė, Politinė partija „Lietuvos sąrašas“ (2,00 proc., 311 balsų).
Apygardos rinkimų komisijos primininkas Sigitas Labanauskas baigiantis balsavimui sakė, kad didelių nesklandumų nebuvo. Tik strigo programinė įranga. Todėl žmonės negalėjo greitai balsuoti.
„Užupio“ pagrindinėje mokykloje balsavusi Loreta Graužinienė sakė, kad ji balsavo už stabilumą, patyrusius, dirbančius žmones, ne tik ateinančius į posėdį ar visai neateinančius. Jos teigimu, šie rinkimai yra labai atsakingi, kadangi reikia vertinti ne tik vidaus politiką, bet ir neramią aplinką Europos Sąjungos valstybėse. Todėl reikia patyrusių, atsakingai dirbančių Lietuvai žmonių. L. Graužinienė tikėjosi, kad bus išrinkti labai atsakingi Seimo nariai, kurie į posėdžius ateis pasiruošę, kad kuo mažiau reikės keisti priimtus teisės aktus. Senojo Seimo darbą ji vertina septynetui, nes kadencijos metu buvo priimti seniai pribrendę sprendimai, kurių anksčiau niekas nesiryždavo atlikti. Tai, pavyzdžiui, tiesioginiai merų rinkimai, įvykdyta socialinė reforma, pavyzdžiui, SODROS. Nes pensijos nuo sausio 1 dienos nepriklausys nuo politikų valios, jos priklausys nuo ekonominių valstybės rodiklių.
Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatas Regimantas Baravykas, balsavęs toje pat apylinkėje, tikėjosi, kad Seimas atsinaujins ir dirbs produktyviau negu anksčiau. Vyriausybė dirbo neefektyviai. Todėl jis balsavo už naują, efektyvią valdžią, už atsakingą Seimą, už skaidrumą, už nepolitikavimą, o darbą Lietuvai.
Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Agnė Balčiūnienė partijos būstinėje vakare priiminėjo jaunimą. Ji sakė, jog tikisi žmonių aktyvumo balsuojant ir jų teisingų sprendimų. Ji tikėjosi, kad į Seimą bus išrinkti jauni, aktyvūs žmonės, kompetentingi, baigę mokslus užsienyje. Jos teigimu, jie būtų verti dirbti Seime ir atstovauti rinkėjus.
Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Arūnas Dudėnas tikėjosi, kad žmonių pasirinkimas bus racionalus. Kadangi visada einama į tobulumą, jis vylėsi, kad naujas Seimas, kuriame dirbs žinovai, savo srities profesionalai, bus geresnis.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Juozas Varžgalys rinkimų dienos vakare sakė, kad reikia permainų, Seimo atsinaujinimo. Kadangi veikia sinusoidės principas – „socdemai keičia konservatorius, jie keičia socdemus“, reikia naujos politinės jėgos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos. Todėl tikimasi, kad kažkokių permainų bus. Kandidato manymu, priimant Seimo nutarimus reikia atsižvelgti į žmones, juos išklausyti.
Darbo partijos Ukmergės skyriaus pirmininkas, rajono meras Rolandas Janickas tikisi, kad Seimas atsižvelgs į savivaldos pastabas ir suteiks jai to, ko labiausiai trūksta – didesnio pasitikėjimo sudėtinguose klausimuose. Juk kai kurie savivaldai skirti klausimai sprendžiami gerai. Pavyzdžiui, socialinių klausimų sprendimas, socialinių lėšų skirstymas. Jo manymu, ateityje žmonėms būtų lengviau, jei dalį klausimų spręstų savivaldybė. Tik norisi konstruktyvaus darbo, bendravimo, mažiau vidinių karų ir intrigų, bendro darbo Lietuvos žmonėms. R. Janickas mano, kad turi derėti energija ir patirtis. Patyręs, bet neenergingas – blogai, nepatyręs, bet energingas – irgi nėra labai gerai. Nes ir labai energingas žmogus kartais padaro daugiau problemų negu naudos.