Ansamblio „Vaivora“ koncertas Veprių vidurinėje mokykloje

    0

    1 copy copy

    Veprių vidurinėje mokykloje koncertavo tarptautinių konkursų laureatas, liaudies muzikos instrumentų ansamblis „Vaivora“, kuris mokiniams pristatė programą „Pasivaikščiokime liaudies instrumentų šalyje“.

    Muzikos mokytoja metodininkė Irmina Balsienė pristatė ansamblio vadovę ir įkūrėją – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorę Liną Naikelienę, kilusią iš Veprių miestelio. Mūsų mokykloje ji mokėsi aštuonerius metus ir džiaugiasi  galėdama koncertuoti savo kraštiečiams.

    Koncerto pradžioje vadovė pristatė savo kolektyvą, paminėjo, kad ansamblis šiais metais švenčia 20-metį. Tai profesionalus kamerinis kolektyvas. Šiandieninės „Vaivoros“ sudėtis – Lina Naikelienė (pirmosios kanklės), Aistė Bružaitė (antrosios kanklės), Aušrelė Juškevičienė (bosinės kanklės), Gediminas Bružonis (birbynė) ir Eugenijus Čiplys (birbynė).

    Ansamblis yra surengęs per 600 koncertų Lietuvoje ir svetur, įrašęs kūrinių Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos fondams, išleidęs 2 audio kasetes ir 5 kompaktines plokšteles, yra dalyvavęs daugelyje Lietuvos kultūros pristatymų užsienyje, gastroliavęs Prancūzijoje, Vokietijoje, Danijoje, JAV, Kanadoje ir kitur.

    Kolektyvas yra pelnęs daug apdovanojimų. Tai Lietuvos muzikos sąjungos „Auksinio disko“ laureatas, tarptautinio liaudies instrumentų atlikėjų konkurso Maskvoje antrosios premijos laureatas, tarptautinio konkurso „Baltija 2009“ Peterburge Grand Prix laimėtojas, Japonijos kamerinės muzikos fondo organizuojamo 7-ojo tarptautinio kamerinės muzikos konkurso Osakoje IV vietos laimėtojas, apdovanotas specialiuoju žiuri geriausio liaudies muzikos atlikėjų kolektyvo prizu ir premija.    

    Koncerto metu skambėjo liaudiška, šiuolaikinė bei populiarioji muzika. Mokiniai turėjo galimybę išgirsti J. Švedo, B. Dvariono, V. Bagdono, V. Mikalausko, A. Bražinsko, V. Germanavičiaus ir kitų lietuvių autorių kūrinius, atliekamus ištobulintomis (koncertinėmis) kanklėmis, birbynėmis, tradiciniais liaudies muzikos instrumentais: ragais, ožragiais, lamzdeliais. Kūriniai žavėjo, melodingumu, liaudiškumu, spalvingumu, įvairumu.

    Atlikėjai atskleidė lietuviškos tautinės muzikos įvairovę. Ansamblio vadovė  mokiniams papasakojo apie kankles, jų kilmę. Paminėjo, kad šiandieninės kanklės tapo pilnaverčiu liaudiškos kilmės lietuvių muzikos instrumentu, išlaikiusiu savo tautinį identitetą. Jos tapo populiariu reprezentaciniu  instrumentu, dėl savo originalumo vis labiau pripažįstamu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Birbynininkas E. Čiplys vaizdžiai pristatė pučiamuosius liaudies instrumentus, atskleidė jų galimybes.

    Koncertas klausytojams neprailgo, paliko neišdildomą įspūdį. Ansamblio dalyviai buvo palydėti audringais plojimais, ovacijomis. Muzikantų veiklos kryptis – edukacinis jaunimo ugdymas koncertų-pamokų forma, todėl iš Veprių vidurinės mokyklos jie nuvyko koncertuoti į Ukmergės vaikų globos namus. Būtų nuostabu dar ne kartą savo mokykloje sulaukti ansamblio „Vaivora“.

    Jonė PALAIMAITĖ, Greta JESKELEVIČIŪTĖ,  Veprių vidurinės mokyklos 9 kl. mokinės

    Laimutės Žentelienės nuotr.

    1 copy

    Ansamblis „Vaivora“ koncertuoja mokykloje

    2

    Kanklėmis groja ansamblio „Vaivora“ vadovė,  profesorė Lina Naikelienė

    3

    Mokiniams labai patiko pasiklausyti trūbų  skambėjimo

    4

    Profesorė Lina Naikelienė muzikos mokytojai Irminai Balsienei įteikia leidinėlį ir pasakoja apie ansamblio kūrybinio darbo metus

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia