Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį lankysis Ukmergėje, kur baldų gamybos įmonėje „Narbutas International“ aptars medienos perdirbimo verslo aktualijas, aiškinsis, kaip šiam pramonės sektoriui sekėsi atlaikyti energetikos ir žaliavų brangimą praėjusių metų pabaigoje.
„Energijos ir medienos kainų didėjimas, augančios paskolų palūkanos, neregėto dydžio infliacija ir vartotojų nuotaikos, be abejonės, turėjo didelę įtaką Lietuvos ekonomikai labai svarbiam baldų gamybos sektoriui. Įsitikinome, kad mažiausiai nukentėjo tie verslai, kurie laikėsi nuoseklios strategijos – diversifikuoti eksporto rinkas, didinti verslo tvarumą, investuoti į atsinaujinimą, efektyviai naudoti elektros energiją ir dujas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.
Pasak ministrės, Lietuvos baldų gamintojai plečia savo veiklą, stato didesnes gamyklas bei priima naujų darbuotojų. Tačiau situacija kinta nuolat, todėl svarbu įsiklausyti į verslo problemas ir lūkesčius.
Praėjusių metų pabaigoje Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristatė finansines ekonomikos skatinimo priemones, kurių vertė siekia beveik 1 mlrd. eurų. Ministerija tikisi, kad jomis naudosis ir medienos perdirbimo pramonė.
Iš 1 mlrd. eurų plano apie 120,5 mln. eurų bus paskirstyta rinkų diversifikavimui ir naujų investuotojų pritraukimui, o lėšos darbuotojų įgūdžių ir gebėjimų ugdymui sieks 15 mln. eurų.
Pernai Lietuvoje buvo pagaminta baldų už beveik 2 mlrd. eurų, o pagrindinėmis lietuviškų baldų eksporto rinkomis išliko Švedija ir Vokietija.
Per pastaruosius dvejus metus „Narbutas International“ Ukmergėje į gamyklos plėtrą ir rekonstrukciją investavo apie 25 mln. eurų. Dabar gamyklos plotas siekia apie 57 tūkst. kv. metrų, o gamybos pajėgumai padidėjo 2,5–3 kartus. Įmonėje dirba apie 1 350 žmonių.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija