Sukčiams atidavė pusketvirto tūkstančio litų

    0

    telefoninis.s

    Dar vienas ukmergiškis tapo telefoninių sukčių auka bei atidavė jiems didelę sumą pinigų.

    Lapkričio 29 d., apie 17 val. Ukmergės mieste gyvenantis J.R. (g. 1941 m.) sulaukė netikėto skambučio. Į laidinį telefoną paskambinusi mergina kalbėjo verkšlenančius balsu, todėl vyriškis iškarto pamanė, kad tai jo anūkė ir pavadino ją vardu.

    Skambinusi mergina aiškino, neva ji lipdama laiptais sužalojo mergaitę. Pastaroji esą nuvežta į ligoninę, o jos gydymui reikia 12 000 litų. J.R. atsakė, tokios pinigų sumos neturinti. Paskui mergina perdavė ragelį policijos pareigūnu apsimetusiam asmeniui.

    Vyriškis pasakė, kad tuojau prie namų atvažiuos nukentėjusios brolis, kuriam J.R. turintis perduoti pinigus. Apie 18 val. atvykęs jaunuolis paėmė pinigus. J.R.  jam padavė 2000 litų, tačiau sukčia,i nujausdami, kad ukmergiškis dar turi pinigų, nepaliko jo ramybėje. Apsimetėlis „policininkas“ į telefono ragelį kalbėjo vis naujus išgalvotus šokiruojančius dalykus. Jis aiškino, kad būtinai reikia dar daugiau pinigų, nes sužalotai mergaitei į smegenis išsiliejo kraujas, todėl teks atlikti skubią operaciją. Apie 18 val. 20 min., prie J.R. namo durų vėl stovėjo tas pats jaunuolis, kuriam ukmergiškis atidavė dar 1500 litų. Ukmergiškiui buvo paaiškinta, kad netrukus pas jį
    atvyks pareigūnas su jo anūke ir bus sutvarkyti visi formalumai. Netrukus į namus sugrįžo žmona ir J.R. tik tuomet suprato pakliuvęs į sukčių spąstus.

    Sukčių auka tapęs ukmergiškis iškart kreipėsi į policiją. Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. Lapkričio mėnesį tai jau ketvirtas tokio pobūdžio nusikaltimas Ukmergės rajone. Šiais metais dėl telefoninio sukčiavimo Ukmergės rajono policijos komisariate iš viso yra pradėta 17 ikiteisminių tyrimų.

    Policija nuolat perspėja gyventojus  apie tokius sukčiavimo būdus. Informacija yra plačiai paskleista, tačiau kiekvienąsyk telieka apgailestauti. Nusikaltėliai atkakliai ieško aukų, manipuliuoja žmonių jausmais, sukelia šoką, pranešdami išgalvotas šokiruojančias žinias, neleisdami atsitokėti  ir blaiviai mąstyti. Telieka apgailestauti, kad jie prisistato policijos pareigūnais.

    Todėl darsyk prašome gyventojus įsidėmėti: policijos pareigūnai telefonu niekuomet nepaprašys pinigų atliekamoms procedūroms spręsti, o pas gyventoją atvykęs pareigūnas būtinai prisistatys ir pateiks tarnybinį pažymėjimą. Apie tokius sukčiavimo atvejus būtina nuolat kalbėtis su savo vaikais ir senyvo amžiaus artimais žmonėmis.

    Vilniaus apskrities VPK Ukmergės raj. PK informacija

    Sukčiams atidavė pusketvirto tūkstančio litų     2011-11-30  Ukmergė     Dar vienas ukmergiškis tapo telefoninių sukčių auka bei atidavė jiems didelę sumą pinigų.  Lapkričio 29 d., apie 17 val. Ukmergės mieste gyvenantis J.R. (g. 1941 m.) sulaukė netikėto skambučio. Į laidinį telefoną paskambinusi mergina kalbėjo verkšlenančius balsu, todėl vyriškis iškarto pamanė, kad tai jo anūkė ir pavadino ją vardu. Skambinusi mergina aiškino, neva ji lipdama laiptais sužalojo mergaitę. Pastaroji esą nuvežta į ligoninę, o jos gydymui reikia 12 000 litų. J.R. atsakė, tokios pinigų sumos neturinti. Paskui mergina perdavė ragelį policijos pareigūnu apsimetusiam asmeniui. Vyriškis pasakė, kad tuojau prie namų atvažiuos nukentėjusios brolis, kuriam J.R. turintis perduoti pinigus. Apie 18 val. atvykęs jaunuolis paėmė pinigus. J.R.  jam padavė 2000 litų, tačiau sukčia,i nujausdami, kad ukmergiškis dar turi pinigų, nepaliko jo ramybėje. Apsimetėlis „policininkas“ į telefono ragelį kalbėjo vis naujus išgalvotus šokiruojančius dalykus. Jis aiškino, kad būtinai reikia dar daugiau pinigų, nes sužalotai mergaitei į smegenis išsiliejo kraujas, todėl teks atlikti skubią operaciją. Apie 18 val. 20 min, prie J.R. namo durų vėl stovėjo tas pats jaunuolis, kuriam ukmergiškis atidavė dar 1500 litų. Ukmergiškiui buvo paaiškinta, kad netrukus pas jį atvyks pareigūnas su jo anūke ir bus sutvarkyti visi formalumai. Netrukus į namus sugrįžo žmona ir J.R. tik tuomet suprato pakliuvęs į sukčių spąstus.  Sukčių auka tapęs ukmergiškis iškart kreipėsi į policiją. Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. Lapkričio mėnesį tai jau ketvirtas tokio pobūdžio nusikaltimas Ukmergės rajone.Šiais metais dėl telefoninio sukčiavimo Ukmergės rajono policijos komisariate iš viso yra pradėta 17 ikiteisminių tyrimų.  Policija nuolat perspėja gyventojus  apie tokius sukčiavimo būdus. Informacija yra plačiai paskleista, tačiau kiekvienąsyk telieka apgailestauti. Nusikaltėliai atkakliai ieško aukų, manipuliuoja žmonių jausmais, sukelia šoką, pranešdami išgalvotas šokiruojančias žinias, neleisdami atsitokėti  ir blaiviai mąstyti. Telieka apgailestauti, kad jie prisistato policijos pareigūnais. Todėl darsyk prašome gyventojus įsidėmėti: policijos pareigūnai telefonu niekuomet nepaprašys pinigų atliekamoms procedūroms spręsti, o pas gyventoją atvykęs pareigūnas būtinai prisistatys ir pateiks tarnybinį pažymėjimą. Apie tokius sukčiavimo atvejus būtina nuolat kalbėtis su savo vaikais ir senyvo amžiaus artimais žmonėmis. 

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia