Už ukmergiškių šiukšles prašoma daugiau pinigų

    0

    DSCF2010

    24 rajono tarybos nariai eiliniame posėdyje greitai ir be didesnių diskusijų apsvarstė beveik 30 klausimų. Tik keliais klausimais tarybos narių nuomonės išsiskyrė. Bet, kaip retai būna šioje kadencijoje, aiškios konfrontacijos tarp pozicijos ir opozicijos nebuvo.

    Piliečių tribūnoje išklausyta trijų posėdžio svečių pasisakymų. Aušra Mockevičienė, ligoninės Anesteziologijos-reanimacijos skyriaus vedėja, tarybos nariams papasakojo apie savo skyrių, kaip dirbama su sena aparatūra. Dėl pasenusios aparatūros darbas su ligoniais tampa sudėtingesnis, sunku juos tinkamai gydyti. Kadangi nuspręsta dėl Piliečių tribūnoje keliamų klausimų nediskutuoti, opozicija po posėdžio nusprendė reikalauti sušaukti neeilinį rajono tarybos posėdį ir išnagrinėti padėtį ligoninėje.

    Jonas Jakutis pasakojo, kad Vienuolyno gatvėje norima įkurti kinų restoraną. Būsimame restorane dirbs kinas virėjas. Į savivaldybę dėl leidimo prekiauti alkoholiniais gėrimais kreiptąsi dar prieš tris mėnesius, nes „koks restoranas be alkoholinių gėrimų“. Bet atsakymo nesulaukta iki šiol. Todėl J. Jakutis vėl kreipėsi prašydamas atsakymo, nes laikas eina, o mokesčius mokėti reikia.

    Tarybos narių nuomonės išsiskyrė svarstant klausimą „Dėl įgaliojimo atstovauti neeiliniame UAB „Ukmergės šiluma“ visuotiniame akcininkų susirinkime“. Buvo numatyta, kad UAB „Ukmergės šiluma“ pradės teikti pirties paslaugas. Bet, norint tai padaryti, pirmiausia reikia papildyti įmonės įstatus nauja veikla. Svarstant klausimą tarybos narys Arūnas Dudėnas suabejojo ar nauja veikla netaps įmonei našta, ar dėl to nekils šilumos kaina. Tačiau savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjui Kęstučiui Jurkevičiui paaiškinus situaciją, kad pirties paslaugos šilumos kainos nekels, tose patalpose jau seniai veikė pirtis, 14 tarybos narių pritarė sprendimo projektui.

    Tarybos nariai pritarė dalyvavimui keliuose projektuose. Nuspręsta įgyvendinti projektą „Užugirio (A. Smetonos) dvaro pritaikymas turizmo reikmėms“. Bendra projekto vertė – 5 461 538 Lt, savivaldybės indėlis būtų – 461 538 Lt. Tarybos narys Andrius Kalesnikas pasiūlė klausimo svarstymą atidėti po pietų pertraukos, o per ją susipažinti su projektu. Bet šiam pasiūlymui nepritarta. Meras Algirdas Kopūstas po balsavimo replikavo, kad su projektu nesusipažino tik tie, kas tingėjo ar nenorėjo. Lėšas gavus anksčiau, jų būtų gauta daugiau kaip šeši milijonai litų.

    Pritarta Taujėnų vidurinės ir Deltuvos pagrindinės mokyklų katilinių dujinių katilų pakeitimui biokuro katilais. Dabartinės katilinės įrengtos dar 2001 metais, katilai jau fiziškai susidėvėję, sumažėjęs jų naudingo veikimo koeficientas, padidėjęs dujų kiekis tai pačiai šilumai pagaminti. Pagal projektą bus įrengtos automatizuotos biokuro katilinės, kurioms nereikės kūrikų, bus galima naudoti pigesnį kurą. Tikimasi, kad taip bus sumažinti mokyklų šildymo kaštai.

    Deltuvos pagrindinės mokyklos katilinei būtų skirta 210 000 litų, savivaldybė turės skirti dar 30 000 litų, Taujėnų vidurinei mokyklai atitinkamai 450 000 ir 40 000 litų.

    Trumpos diskusijos kilo svarstant sveikatos priežiūros organizavimo mokyklose pakeitimus. Iki šiol sveikatos priežiūrą mokyklose vykdė Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras. Tam buvo skirta 8,5 etato. Dabar siūlyta vaikų sveikatos priežiūrą perduoti Visuomenės sveikatos biurui. Tarybos nariams suabejojus tokios reformos tikslingumu, klausiant vaikais bus rūpinamasi taip, kaip iki šiol, Savivaldybės gydytojas Vytautas Motiejūnas paaiškino, kad viskas liks kaip buvo. Nes šie darbuotojai atlieka tik profilaktinį darbą, jie bus perkelti iš vienos darbovietės į kitą. Po trumpos diskusijos tarybos nariai pritarė vaikų sveikatos priežiūros mokyklose reformai.

    UAB „VAATC“, atidariusios sąvartyną Kazokiškėse, į kurį keliauja ir ukmergiškių komunalinės atliekos, vienas iš akcininkų yra Ukmergės savivaldybė. Įmonė prašė savivaldybės, kaip akcininkės, pritarti naujo sąvartyno tarifo įvedimui. Siūloma nustatyti didesnius tarifus visiems rajonams, kurie veža šiukšles į minėtą sąvartyną.

    Naujas tarifas būtų gerokai didesnis už esamą ir rajonui siektų 42,30 lito už toną atliekų be PVM. Tarifai buvusioms Vilniaus apskrities savivaldybėms siūlyti nevienodi. Kuo toliau nuo sąvartyno savivaldybė yra, tuo mokestis jai mažesnis. Nes brangiau kainuoja šiukšles atvežti iki sąvartyno.  

    UAB „VAATC“ direktoriaus pavaduotojas gamybai Osvaldas Markevičius sakė, kad kelti tarifus reikia norint užtikrinti įmonės finansavimą. Kituose sąvartynuose tarifai gerokai didesni, pavyzdžiui, Alytaus apskrities sąvartyno tarifas siekia 92 litus. Konsultacinės kompanijos „Jostra“ direktorius Jonas Stravinskas pasakojo, kad įmonės veikla nuostolinga, įgyvendinamiems projektams reikia paskolų, įmonė turi nuostolių. Tarifas turėjo būti pakeltas jau pernai. Sekantis tarifo pakėlimas būtų 2014 metais.

    Bet kaip išsiaiškino tarybos nariai, tokio tarifo pakėlimas atsilieptų gyventojams – už šiukšles tektų mokėti daugiau. Buvo klausiama, kodėl ukmergiškiai turi spręsti įmonės administracijos problemas, nes jiems dirbant atsirado skolos. Buvo prisiminti ankstesni metai, kai žadėta įrengti atliekų rūšiavimo aikštelę. Bet praėjo jau 10 metų, tačiau aikštelės dar nėra. Todėl tarybos narys Sigitas Masiulionis klausė: „jei įmonė vieną kartą jau apgavo, kaip ja tikėti?“ Tarybos narys Mindaugas Tamošiūnas konstatavo, kad bus kaip su šiluma: „žadėjo vienas kainas, buvo kitos“. A. Kalesnikas siūlė pasistatyti atliekų rūšiavimo liniją pas mus, tai atpigintų šiukšlių išvežimą.

    Nors tarybos nariai buvo gąsdinami neišvežtomis šiukšlėmis, vis tik 16 tarybos narių nusprendė, kad sąvartyno tarifo didinti nereikia. 7 tarybos nariai susilaikė.

    Kitas klausimas dėl UAB „VAATC“ sukėlė ne mažiau aistrų. Šis klausimas buvo pateiktas skubos tvarka, todėl tik rajono tarybos biudžeto ir ekonominės plėtros komitetas jo nespėjo apsvarstyti. UAB „VAATC“ iš savivaldybės prašė 1,3 milijono litų. Šie pinigai reikalingi prisidėti prie projekto „Vilniaus regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“. Įgyvendinti projektą bus imama paskola iš banko. Savivaldybės skiriama suma bus naudojama sumokėti banko palūkanoms, ji šią sumą išmokės dalimis per dešimt metų, pradedant 2014 metais. Paskola būtų naudojama atliekų rūšiavimo fabriko statymui.

    UAB „VAATC“ direktoriaus pavaduotojas gamybai Osvaldas Markevičius sakė, kad, pavyzdžiui, Vilnius prie šio projekto turi prisidėti 20 milijonų litų. Įgyvendinti šį projektą reikalauja Europos Sąjunga, kuri, jo neįgyvendinus gali skirti baudas. Tačiau rajono taryba vienbalsiai nutarė šio klausimo sprendimo priėmimą atidėti ir detaliau išsiaiškinti padėtį.

    vilkmerge.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia