Taujėniškiai pasiryžę „Juodojo gandro žemę“ išgarsinti visoje Lietuvoje

    0

    taujenai

    Lietuvos krašto legendas, žymius žmones, unikalius gamtos ir architektūros kampelius geriausiai pažįsta vietos žmonės. Bene kiekvienas turi ką papasakoti ir parodyti atvykėliui. Bet plačiausiai visą šį lobyną paskleidžia šiuolaikinės technologijos. Prie įsibėgėjančio projekto „Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai“ prisijungę Ukmergės rajono Taujėnų miestelio gyventojai jau kuria pasakojimą apie tai, ką savo krašte turi geriausio.

    Dešimt aktyvių ir kūrybingų Taujėniškių pasiryžo Lietuvai ir pasauliui parodyti, kokia įstabi yra „Juodojo gandro žemė“. Būtent taip vadinamas Taujėnų kraštas, kurį reprezentuos to paties pavadinimo skaitmeninis pasakojimas. Jame susilies vaizdas, garsas, muzika ir fotografija bei bus atspindėtos miestelio lankytinos vietos, kraštotyros perlai.

    „Mūsų kraštą reprezentuoja nemažai įspūdingų objektų ir vietų, tačiau dar niekas iki šiol nesugalvojo visų jų apjungti į vieną pristatymą, kuris būtų patrauklus tiek vietiniams, tiek potencialiems turistams. Todėl sužinoję apie šį konkursą, akimirksniu apsisprendėme jame dalyvauti“, – sakė Ukmergės raj. Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Taujėnų filialo bibliotekininkė Gražina Žukauskienė.

    Moteris netruko suburti vietos gyventojų komandą, kuri pasiryžo įgyvendinti idėją. „Mūsų bendruomenės nariai yra aktyvūs žmonės, tad įkalbėti juos dalyvauti projekte buvo labai lengva. Susirinko dešimt žmonių – nuo bendruomenės pirmininko ir pedagogų iki studentų. Pasiskirstėme pareigomis – idėjų generavimas, leidyba, tekstų rašymas, fotografavimas, muzikinis fonas ir panašiai. Scenarijų jau turime, prie jo kūrimo su komanda sėdėdavome vakarais, net iki išnaktų. Idėjos tiesiog sklandė ore ir buvo nelengva jas sudėlioti taip, jog išeitų graži visuma, būtų apimti visi žymūs objektai“, – pasakojo komandos koordinatorė.

    G. Žukauskienės teigimu, skaitmeninis pasakojimas prasidės panoraminiu miestelio vaizdu, o pats siužetas plėtosis dviejų pagrindinių herojų – miestelio šviesuolio Alfonso Karvelio bei vaiko – akimis. Pasakojime bus pristatyti Taujėnų krašto pasididžiavimais vadinami Radvilų dvaro rūmai, Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia, Prezidento A. Smetonos vasaros rezidencija, Taujėnų miškai, šventvietės, taip pat atsispindės protėvių kovos už laisvę, tarptautiniai mėgėjų teatrų festivaliai, kraštiečių susitikimai, vykdyti  kultūriniai ir socialiniai projektai, Taujėnų miestelio bendruomenės darbai gražinant, puoselėjant ir garsinant šį  kraštą.

    „Sukurtas skaitmeninis pasakojimas  bus puiki mūsų bendruomenės reprezentacinė priemonė, padėsianti pristatyti mūsų kraštą respublikoje ir už jos ribų. Turėdami skaitmeninio turinio kūrimo įrangą ir apmokytą komandą galėsime plačiau paskleisti informaciją apie bendruomenėje vykstančius įvykius, būsime žinomi, stiprės bendradarbiavimo galimybės, kultūriniai mainai“, – apibendrino G. Žukauskienė.

    Projekto „Bibliotekos pažangai“ inicijuojamu konkursu „Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai“ siekiama paskatinti Lietuvos gyventojus ir bendruomenes atrasti savo kraštą ir kurti skaitmeninius pasakojimus apie įžymų vietos žmogų, gamtos ir kultūros paminklą ar kitą vietinei bendruomenei svarbų, išskirtinį objektą.

    Norintys dalyvauti konkurse autoriai, savo darbus turi patalpinti internete, o jų nuorodas pateikti elektroninės krašto enciklopedijos „Graži tu mano“ žemėlapyje www.grazitumano.lt/map iki spalio 30 d.

    Geriausių žemėlapyje pateiktų skaitmeninių pasakojimų autoriai bus paskelbti 2011 m. lapkričio 30 d. ir apdovanoti išmaniaisiais telefonais bei pakvietimais į renginius.

    Daugiau informacijos apie konkursą – tinklalapyje www.grazitumano.lt.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia