Ukmergės krašto bendruomenių sąjunga įgyvendindama projektą „Visi kartu“ pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės “Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas organizavo Ukmergės rajono bendruomeninkų kelionę į nacionalinę konferenciją –sąskrydį „Lietuvos kaimo judėjimo iššūkiai ir galimybės “.
Renginys vyko Klaipėdos rajone, Giruliuose. Organizatoriai Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Tai jau septintasis susibūrimas kuriame atstovaujama Ukmergės krašto bendruomenių patirtis. Tradicija, idėja ir mintis nesikeičia. Tai kultūrinis-sportinis-švietėjiškas renginys, skatinantis bendruomenių kultūrinę-tautine savimonę puoselėjant įvairias laisvalaikio praleidimo formas, glaudesnius bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius. Kiekvienas atvykęs į šį renginį turėjo galimybę turiningai praleisti laiką, pasibendrauti su kitais, pasisemti naujų idėjų ateities darbams, užmegzti bendradarbiavimą su kitų rajonų bendruomenėmis.
Ukmergės krašto bendruomenių sąjungai atstovavo gausus 55 bendruomeninkų būrys iš rajono bendruomenių. Šį karta vykome trims dienoms ir kaip dera, tinkamai pasiruošę, atstovauti savo kraštą. Džiaugėmės kad įsigijome puikią iš medienos pagamintą pavėsinę-namelį sukeldami daug kam „baltą pavydą“. Ji sumeistravo Anatolijus Maštalier.
Rajoną reprezentavo bendruomenių amatininkai su savo kūriniais. Tai III Antakalnio bendruomenės auksarankės Erika Buikauskienė ir Virginija Sakalienė, Veprių bendruomenės žolininkės Alma Aleknavičienė ir Irena Žižienė, Deltuvos bendruomenės ūkininkai Genovaitė ir Mindaugas Sakalauskai su uogienėmis, Atkočių bendruomenės sūrininkės Loretos Burokienės sūriai, “Ukmergės duonos“ produkcija.
Vienas iš renginio tikslų buvo apjungti atskirų rajonų bendruomenes į vieną bendrą kiemelį. Mes šį tikslą realizavome geriausiai, draugiškai įsikurdami po vienu stogu su Molėtų bendruomenių sąjungos ir Trakų rajono Aukštadvario bendruomenės atstovais.
Pagal turiningą renginio programą dalyvavome teatralizuotame šventės atidaryme iškeldami Ukmergės vėliavą. Savo išmone ir sugebėjimus demonstravome amatų kiemelyje ir sportinėse varžytuvėse. Apsilankėme prieš Antrąjį pasaulinį karą vokiečių puikiai karui parengtose Mėmelio katakombose . Dalyvavome įdomioje atrakcijoje- Skautų tunto “Vilkijos ąžuolai “parengtame išbandyme „Rami-nerami naktis“. Jos metu praėjome išbandymų kelia susidurdami su vaiduokliais, raganomis , drakulomis ir kitais pasakų personažais.
Be mūsų neapsėjo ir subatvakaris. Šokiai dainos ir gera nuotaika lydėjo mus viso renginio metų. Prasmingiausia tai, kad turėjome galimybę susipažinti su kitų rajonų bendruomenių veikla, vykdomais projektais, užsimezgė bendradarbiavimo ryšiai. Vienas iš tokių akivaizdžių rezultatų tai kad artimiausiu metu oficialiai pasirašysime bendradarbiavimo sutartį su kaimynais -Molėtų bendruomenių sąjunga.
Kelionę planavome išlanksto, nes be šio renginio dar turėjome tikslą išnaudoti visas galimybes ir plačiau susipažinti su Žemaitijos regionu. Todėl į maršrutą įsitraukėme apsilankymus Kretingoje-Kretingos bernardinų vienuolyne ir Tveruose -Lopaičių etnomitologiniame komplekse. Kretingoje, susitikome su broliu Bernardu kuris mums papasakojo ir aprodė vienuolyną bei paskaitė savo eiles. Grįždami namo sekmadienį, kada visa Lietuva šventė Sekmines, mes lankėmės Lopaičiuose.
Pasigrožėjome ir pasisėmėme ne tik teigiamų emocijų, apvaikščiodami visas šventvietes ir besiklausydami gidės pasakojamų būtų ir nebūtų istorijų ,bet ir švento šaltinio vandens parvežėme mūsų laukusiems artimiesiems.
UKBS pirmininkė Angelė Jokubynienė