Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį apdovanojo 2024 m. Nacionalinio judumo iššūkio nugalėtojus.
Į šalies vadovo kvietimą rudenį pasitikti su Nacionaliniu judumo iššūkiu atsiliepė daugiau nei 105 tūkst. žmonių. Atstovaudami savo miestams, miesteliams, mokykloms, organizacijoms ar bendruomenėms, jie vidutiniškai per parą nuėjo 12 proc. daugiau žingsnių nei praėjusiais metais.
Prezidento teigimu, šių metų Nacionalinis judumo iššūkis buvo išskirtinis: „Šįkart kviečiau prisijungti su šūkiu „Tvarus judumas visiems“, kuris kyla iš suvokimo, kad mūsų šalyje ne visi turi lygias galimybes judėti laisvai. Ne visi turi galimybę savarankiškai nuvykti iš taško A į tašką B, ir tai yra problema.“
Valstybės vadovas pažymėjo, kad šiandien asmenims su negalia judėjimas po miestą tiek pėsčiomis, tiek viešuoju transportu vis dar yra didelis iššūkis. Tik 13 iš 60 savivaldybių gali pasiūlyti maršrutus, kurie yra visiškai pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia. Šalies vadovas pabrėžė tikintis, kad ilgainiui kliūčių judėti rasis vis mažiau ir Lietuvoje visi, nepaisant individualių poreikių, galės patogiai judėti ir džiaugtis judėjimo teikiamomis galimybėmis.
Šalies vadovas padėkojo visiems dalyviams ir akcentavo, kad šiais laikais, kuomet technologijos sukuria tam tikrą sieną tarp žmogaus ir gamtos, svarbu šią sieną griauti, o technologijas panaudoti glaudesniam sąlyčiui su gamta.
Mokyklų iššūkyje triumfavo Mažeikių Pavasario progimnazija, aplenkusi Vilniaus Baltupių progimnaziją ir Plungės „Saulės“ gimnaziją, didžiausią žingsnių vidurkį pasiekė Ukmergės „Ryto“ ugdymo centras.
Aukštųjų mokyklų iššūkyje pirmąją vietą pelnė Vilniaus universitetas, antrąją – Mykolo Romerio universitetas, trečiąją – Kauno technologijos universitetas, didžiausią žingsnių vidurkį pasiekė Žemaitijos kolegija.
Pasaulio lietuvių iššūkyje pirmąją vietą laimėjo Latvijos lietuvių bendruomenė, antrąją– Norvegijos lietuvių bendruomenė, trečiąją – Airijos lietuvių bendruomenė, didžiausią žingsnių vidurkį surinko Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga.
Bendruomenių iššūkyje nugalėtoja tapo Pilaitės bendruomenė, antra – Gyvatėlių bendruomenė, trečia – bendruomenė „Žaliai balti“, didžiausią žingsnių vidurkį surinko Birutiečių bendruomenė.
Viešųjų ir nevyriausybinių organizacijų iššūkyje nugalėjo Lietuvos policija, antri liko Rotary Lietuva, treti – labdaros ir paramos fondas „Rugutė“, didžiausią žingsnių vidurkį pasiekė Kauno teritorinė ligonių kasa.
Šiais metais startavusiame Dviračių iššūkyje nugalėjo Vilnius, aplenkęs Kauną ir Plungę, o didžiausią kilometrų vidurkį surinko Šilalė.
Miestų iššūkyje nugalėjo Vilnius, aplenkęs Kauną ir Klaipėdą, o didžiausią žingsnių vidurkį surinko Neringos miestas.
Miestelių iššūkyje nugalėjo Kauno Akademijos miestelis, jis aplenkė Vaškų ir Darbėnų miestelius, o didžiausią žingsnių vidurkį surinko Daugailių miestelis.
prezidentas.lt
Ukmergės ,,Ryto” ugdymo centro bendruomenė 9 savaites žingsniavo miesto gatvėmis, parkuose, Dukstynos miške, Pivonijos šile, Šventosios upės pakrantėmis, Anykščių miesto šilelio takais. Ėjo kai švietė saulė, lijo lietus, pūtė stiprus vėjas ir net tada, kai krito pirmosios snaigės. Žygeivių komanda nuėjo daugiau nei 27 tūkstančius kilometrų, ,,apėjo” 16 kartų aplink Lietuvą, nužingsniavo daugiau nei 38 milijonus žingsnių ir Respublikos mokyklų tarpe iš 867 komandų užėmė 103 vietą. Tačiau, ,,Ryto” ugdymo centro bendruomenės žygeiviams pavyko išlaikyti didžiausią žingsnių vidurkį (770 381) ir iškovoti šiame iššūkyje pirmąją vietą!
Ukmergės ,,Ryto” ugdymo centras ta proga ketvirtadienį pasipuošė violetine spalva. Čia vyko bendruomenės narių, kurie dalyvavo NACIONALINIO JUDUMO IŠŠŪKYJE ir iškovojo pergalę Lietuvos mokyklų tarpe išlaikydami didžiausią žingsnių vidurkį, apdovanojimai!
Į apdovanojimų šventę atvyko pati #walk15 vaikščiojimo programėlės kūrėja, Lietuvos lengvosios atletikos čempionė, televizijos ir radijo laidų vedėja Vlada Musvydaitė, Ukmergės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Ragelytė- Kriaucevičienė, sveikatos stiprinimo ir sporto klubo ,,Gabarytas” treneriai, NVŠ projekto ,,Aš toks pats kaip ir tu” vadovai Miglė ir Nerijus Butėnai.
Šventės metu atminimo taurės įteiktos daugiausia žingsnių surinkusiems suaugusiems bendruomenės nariams, aktyviausiems moksleiviams, apdovanotos geriausiai žingsniavusios klasės, įteikti medaliai visiems žygeiviams, kurie 9 savaites rinko žingsnius ir taip prisidėjo prie komandinės pergalės!