Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos regionų infrastruktūros projektams vystyti papildomai skyrė 2,1 mln. eurų finansavimą. Iš viso šiais metais skirtas 12,8 mln. eurų finansavimas atvers galimybes
14-ai savivaldybių įrengti ir tobulinti laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą.
„Tai vienas iš žingsnių, prisidedančių prie regioninės ekonomikos stiprinimo, investicijų pritraukimo ir darbo vietų kūrimo. Šiais metais konkurso būdu finansavimas skirtas 24-iems projektams, kuriais savivaldybės sieks ne tik modernizuoti ir gerinti infrastruktūrą, bet ir prisidėti prie palankesnės verslo aplinkos kūrimo“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Papildomas 2,1 mln. eurų finansavimas skirtas keturiems infrastruktūros plėtros projektams, kurie padės pagerinti susisiekimą ir skatins ekonominį aktyvumą. Vienas jų bus įgyvendintas Jonavos mieste, kur planuojama kapitališkai suremontuoti strateginės svarbos gatvę – tam skirta 625,5 tūkst. eurų. Taip pat numatoma Alytaus pramonės parke pagerinti investicinio sklypo grunto būklę ir pritaikyti jį statybos darbams – tam skirta 1 mln. eurų. Ukmergėje planuojama tęsti dviejų gatvių rekonstravimo darbus ir įrengti naujus lietaus nuotekų tinklus. Bendrai šioms dviem iniciatyvoms skirta 470 tūkst. eurų.
„Kasmet investuodami į regionų infrastruktūros gerinimą, mes ne tik remiame planuojamus regionų projektus, bet ir statome tvirtą pagrindą Lietuvos ateičiai. Šis finansavimas yra mūsų įsipareigojimas kurti tvarią ir klestinčią šalį, užtikrinti ilgalaikį socialinį ir ekonominį augimą Lietuvos regionuose“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.
Konkurso būdu šiais metais finansavimas skirtas Panevėžio miesto, Šiaulių miesto, Kauno rajono, Kaišiadorių rajono, Radviliškio rajono, Klaipėdos miesto, Jonavos rajono, Plungės rajono, Kėdainių rajono, Alytaus miesto, Ukmergės rajono, Marijampolės, Mažeikių rajono ir Lazdijų rajono savivaldybėms.
Dar liepos mėnesį Kauno rajono savivaldybei skirta 3,1 mln. eurų Kauno LEZ infrastruktūrai vystyti, o Klaipėdos miesto savivaldybei – 991 tūkst. eurų vandentiekio ir nuotekų tinklams atnaujinti, įskaitant gaisrinio vandentiekio statybą.
Panevėžio miesto savivaldybei buvo skirta 516,7 tūkst. eurų infrastruktūrai modernizuoti ir eismo saugumo priemonėms įrengti, siekiant didinti Panevėžio LEZ patrauklumą investuotojams ir skatinti darbo vietų kūrimą. 232,7 tūkst. eurų skirta Radviliškio rajono savivaldybei, už kuriuos numatoma tiesti kelią prie investicinių sklypų, ir 197,2 tūkst. eurų – Plungės rajono savivaldybei gatvės remonto darbams atlikti.
Kėdainių rajono savivaldybei buvo skirtas 585,6 tūkst. eurų finansavimas viešosios infrastruktūros plėtrai, kuri yra svarbi verslui, o Lazdijų rajono savivaldybei – 202,8 tūkst. eurų žemės sklypo pritaikymui verslo poreikiams.
Marijampolės savivaldybei buvo suteiktas 1,2 mln. eurų finansavimas Marijampolės LEZ žemės sklypui sutvarkyti – karo palikimo grėsmėms pašalinti, kad būtų užtikrinta investicijoms reikiama saugi aplinka. Mažeikių rajono savivaldybei skirtas 266,2 tūkst. eurų finansavimas investuotojams reikalingoms susisiekimo sąlygoms gerinti.
Šiaulių miesto savivaldybei EIMIN skyrė 1,9 mln. eurų paviršinių nuotekų infrastruktūrai įrengti, siekiant užtikrinti palankesnes investavimo sąlygas Šiaulių LEZ ir pramonės parke. Alytaus miesto savivaldybei skirta 114,4 tūkst. eurų Alytaus pramonės parko plėtrai.
1 mln. eurų skirta Ukmergės rajono savivaldybei, kuri ketina rekonstruoti Deltuvos gatvę ir įrengti lietaus nuotekų tinklus Ukmergėje.
Tęstiniam infrastruktūros vystymo projektui Kaišiadorių rajone 395,7 tūkst. eurų finansavimas buvo skirtas rugsėjo mėn.
Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija