Pradinis Gyvenimas Patarimai 9 laiko patikrinti patarimai, kaip sumažinti automobilio degalų sąnaudas

9 laiko patikrinti patarimai, kaip sumažinti automobilio degalų sąnaudas

0

Kai degalų kainos svyruoja, vairuotojai neretai nerimauja dėl išlaidų, susijusių su jų automobilio degalų sąnaudomis. Tačiau degalų kainų svyravimai neturėtų jūsų gąsdinti, kadangi yra ne viena priemonė, kuri gali padėti sumažinti jūsų transporto priemonės degalų sąnaudas, kartu padedant jums daugiau sutaupyti. 

  1. Reguliari variklio patikra

Jūsų variklio alyva yra labai svarbi, nes ji sutepa variklį, padeda kontroliuoti jo temperatūrą ir užtikrina efektyvų variklio veikimą. Turėtumėte tikrinti variklio alyvą kas dvi savaites, kad išvengtumėte variklio problemų ar kitų rimtų gedimų.

Net jei neturite galimybės pasitelkti variklio alyvos matuoklį, patikrinkite prietaisų skydelį. Didžiojoje dalyje šiandieninių automobilių apie variklio alyvos sumažėjimą vairuotojas yra informuojamas automobilio prietaisų skydelio, todėl tai neturėtų sukelti jums didelių sunkumų. Nepamirškite, kad tinkamas alyvos lygis yra svarbiausias sveiko variklio elementas.

  1. Variklio alyvos ir oro filtrų keitimas

Kad automobilio variklis būtų geros būklės, reikia ne tik tikrinti alyvos lygį. Taip pat reikia reguliariai keisti alyvą ir filtrus. Gera taisyklė – keisti alyvą maždaug kas 3 mėnesius arba kas 5 000 kilometrų. Tai padedama palaikyti variklio švarą, apsaugoti jo dalis ir užtikrinti, kad jis veiktų kaip įmanoma geriau.

Žinoma, galite būti įpratę variklio alyvą ir filtrus keisti didesniais intervalais, tačiau siekiant kaip įmanoma optimalesnio variklio veikimo darbo, turėtumėte nepamiršti šio patarimo. Net jei neturite patikimo autoserviso, kuriame reguliariai galėtumėte aprodyti savo automobilį, visuomet galite pasinaudoti iš https://www.carone.app atsisiųsta mobiliąja programėle, kuri padės labai greitai surasti artimiausią autoservisą.

  1. Per greitai neįsibėgėkite ir nestabdykite

Kuo sparčiau greitėjate, tuo daugiau degalų sunaudoja jūsų automobilis. Atlikti tyrimai rodo, kad agresyvus vairavimas, pavyzdžiui, greitėjimas ar intensyvus stabdymas, gali padidinti degalų sąnaudas net iki 60 %. Todėl kasdien eksploatuodami savo transporto priemonę, geriau naudokite žemesnę pavarą, o ne smarkiau spauskite greičio pedalą. Tai padės reikšmingai sutapyti daugiau degalų ir kartu padės sumažinti automobilio susidėvėjimą.

  1. Patikrinkite padangų slėgį

Jūsų transporto priemonė geriausiai veikia, kai padangose yra reikiamas oro kiekis. Jei jo trūksta, tuomet automobilis turi dirbti kur kas sunkiau. Stenkitės palaikyti optimalų padangų slėgį, kad jos ilgiau tarnautų ir padėtų sutaupyti daugiau degalų, kartu suteikiant jums didesnį saugumą.

  1. Stenkitės palaikyti pastovų greitį

Pastovaus greičio palaikymas yra vienas iš efektyviausių būdų pagerinti automobilio degalų sąnaudas. Kai važiuojate pastoviu greičiu, ypač vidutiniu greičiu, jūsų transporto priemonės variklis veikia efektyviau ir sunaudoja mažiau degalų. Tačiau jei dažnai koreguosite automobilio greitį, pvz., nuolatos greitėdami ir stabdydami, priversite variklį dirbti kur kas intensyviau, todėl susidursite su kur kas didesnėmis degalų sąnaudomis.

  1. Tinkamai naudokite pavaras

Tinkamai naudodami automobilio pavaras galite sutaupyti daugiau degalų ir efektyviau važiuoti. Svarbiausia – kuo greičiau perjungti aukštesnę pavarą, kad varikliui nereikėtų pernelyg sunkiai dirbti. Važiuojant aukštesnėmis pavaromis mažesniais sūkių dažniais, sumažėja degalų sąnaudos.

Stenkitės perjungti aukštesnę savo transporto priemonės pavarą, kol variklio apsukos dar nėra per didelės. Be to, lėtindami greitį, vietoje to, kad iš karto staigiai stabdytumėte, leiskite automobiliui natūraliai sulėtėti. Tokios metodikos taikymas padeda sunaudoti mažiau degalų nei staigus stabdymas.

Galiausiai atminkite, kad sklandus ir tolygus pavarų perjungimas bei kelio sąlygų numatymas gali gerokai padidinti degalų naudojimo efektyvumą.

  1. Venkite nuolatos naudoti oro kondicionierių

Atlikti tyrimai rodo, kad naudodami oro kondicionierių automobilyje, degalų sąnaudas galite padidinti maždaug 8-10 %.  Todėl jei automobilyje nenaudosite oro kondicionieriaus arba jį naudosite saikingai, galėsite sumažinti degalų sąnaudas.

Transporto priemonės oro kondicionavimo sistema vartoja energiją iš variklio, todėl padidėja variklio apkrova, o kartu ir degalų sąnaudos. Kai įjungtas oro kondicionierius, ypač važiuojant mažesniu greičiu, variklis turi dirbti daug intensyviau, kad kompensuotų papildomą apkrovą, todėl sudeginama daugiau degalų.

Jei eksploatuodami transporto priemonę išjungsite oro kondicionierių ir pasirinksite natūralų vėdinimą, pavyzdžiui, atidarysite langus, kuomet važiuojate mažesniu greičiu, galėsite sumažinti papildomą variklio apkrovą. Tačiau nepamirškite, kad jei važiuosite didesniu greičiu, atidaryti langai gali sukelti aerodinaminį pasipriešinimą, dėl kurio degalų sąnaudos padidės, todėl turėtumėte pasistengti atrasti optimalų balansą.

  1. Naudokite kruizo kontrolę

Jei keliaujate autostrada, pasistenkite kuo ilgiau naudoti kruizo kontrolę, nes jos pagalba galėsite išlaikyti pastovų greitį ir sumažinti degalų sąnaudas. Vengdami staigaus greitėjimo ir stabdymo bei palaikydami tolygų važiavimo tempą, galėsite kur kas efektyviau sumažinti automobilio sunaudojamų degalų kiekį, todėl savo transporto priemonę eksploatuosite ekonomiškiau.

  1. Suplanuokite savo maršrutą

Išankstinis kelionės maršruto planavimas gali reikšmingai padėti sutaupyti degalų. Dėl šios priežasties prieš leisdamiesi į kelią, būtinai pasirinkite patį tiesiausią ir efektyviausią maršrutą, kurio pagalba išvengsite bereikalingų apvažiavimų ir sumažinsite bendrą įveikiamą atstumą.

Žinoma, visuomet rekomenduojama atsižvelgti ir į eismo sąlygas. Maršrutas, kuriame nėra didelių transporto priemonių spūsčių, padeda važiuoti kur kas sklandžiau, rečiau susidurti su dažnais sustojimais ir greitesniais įsibėgėjimais.

Naudodamiesi navigacijos programėlėmis arba GPS sistemomis galite be didelio vargo atrasti pačius trumpiausius arba greičiausius maršrutus ir realiuoju laiku stebėti transporto priemonių spūstis, kelio darbus, autoįvykius bei kitus keliuose vykstančius įvykius.

Be to, jei savo keliones automobiliu planuosite ne piko valandomis taip pat galėsite išvengti dažnesnių sustojimų ir nuolatinio greičio keitimo, tokiu būdu dar efektyviau optimizuodami degalų suvartojimą.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia