Gerųjų bakterijų vartojimas daugeliui žmonių tapo norma. Kasdien viena piliulė, kuri gali padėti Jūsų virškinimui dirbti kur kas geriau. Po antibiotikų kurso – jie yra būtini. Šiuo metu gerųjų bakterijų papildų yra labai daug ir tikrai ne visi siūlomi rinkoje verti Jūsų dėmesio. Lygiai taip pat toli gražu ne kasdien juos reikia gerti. Produktai – kinta, tad verta jais domėtis detaliau.
Gerosios bakterijos moterims subalansuotos konkrečiai lyčiai. Dėl jos padeda ne tik užsitikrinti gerą virškinimo sistemos veiklą, tačiau ir apskritai – geriau jaustis.
Apie probiotikų vartojimo dažnumą bei kitus niuansus – pasakoja šeimos gydytoja Monika.
Ne tik virškinimui gerinti
Šeimos gydytoja Monika akcentuoja, kad gerosios bakterijos yra skirtos ne tik virškinimo sistemai gerinti, tačiau taip pat ir žmogaus imuninei sistemai stiprinti. „Žmogaus organizme yra daugiau nei 100 trilijonų bakterijų, kurios yra naudingos kūnui. Taigi, organizmas jų pasigamina užtektinai pats. Tačiau kartais reikia papildyti atsargas, kadangi tik tokiu atveju galima pasirūpinti savo sveikata“,- pasakoja medikė.
„Gerosios bakterijos stiprina jūsų organizmą. Jos net gali padėti išvengti peršalimo ligų, kur kas rečiau sirgti kitomis, kadangi tinkamai funkcionuojantis organizmas padės gerai įsisavinti vitaminus bei mineralus, kuriuos mes gauname su maistu arba gerdami konkrečius vitaminus. Visa tai – sveikos gyvensenos dalis“,- priduria medikė.
Dažniausiai didesnis poreikis pasirūpinti papildomomis probiotikų dozėmis atsiranda dėl pakitusios mitybos. Blogai, kad žmonės suvartoja per mažai maisto, kuriame yra gerųjų bakterijų. Tai yra ne tik raugintas, fermentuotas maistas, tačiau ir kefyras bei kiti panašūs gaminiai. Kartais su suvartojama yra per mažai, tačiau atsargų – vis tiek trūksta. Dėl to kartais gerti papildomai gerųjų bakterijų – visada yra geras pasirinkimas.
Labiausiai siūloma vartoti moterims
Dažniausiai didesnės probiotikų dozės ir net reguliarus jų vartojimas labiausiai rekomenduojamas moterims bei vaikams. „Moterims probiotikai gali padėti išvengti ginekologinių ligų. Pavyzdžiui, kandidozė, kuri tikrai kankina daugelį moterų, dažniausiai atsiranda tuomet, kai blogųjų bakterijų kiekis yra didesnis nei gerųjų. Tokiu atveju jau reikalingas lokalizuotas gydymas. Visgi, papildomai – galima gerti ir bakterijas. Jos padės greičiau pasveikti bei užkirsti kelią problemos pasikartojimui“,- teigia medikė.
Vaikams papildomos probiotikų dozės yra puiki pagalba dėl to, kadangi vaikai dažniausiai ne itin mėgsta valgyti kopūstus bei kitus fermentuotus gaminius, kuriuose yra daug naudingųjų medžiagų. Tokiu atveju bet kokie vitaminai, įskaitant ir probiotikus, labai rekomenduojami.
Tinkamiausių bakterijų paieškos
Šiuo metu gerųjų bakterijų pasiūla rinkoje yra labai plati. Ieškoti geriausia tariantis su specialistais, kurie jais prekiauja. Taip pat būtina pirkti patikimose vietose, kur teikiama garantija, perkami sertifikuoti gaminiai.
„Geriausia yra pirkti tokios probiotikus, kurie geriami kartą per dieną, valgio metu. Tokiu atveju pati didžiausia tikimybė, kad dozė tikrai nebus praleista. Jeigu pamiršote išgerti – didinti dozės nereikia. Juk tai yra vitaminai, ne vaistai. Visgi, geriausia moterims visada su savimi rankinėje turėti po pakuotę, tad tikrai nepasimirš išgerti, kadangi ko nors ieškodama rankinėje – ras ir jos organizmui taip būtinus „vitaminus“,- patirtimi dalijasi Monika.
Perkant vietose, kur siūlomi gaminiai parduodami legaliai, galėsite būti tikras, kad gaunate geriausią kokybę. Būtina naudotis ant pakuotės pateikta instrukcija, taip pat, baigus vieną kursą palaukti bent jau mėnesį, kol bus imamasi kito. Tokiu atveju Jūsų organizme niekada netrūks gerųjų bakterijų, kurios pamaitins kūną iš vidaus.