Pastaraisiais metais vis daugiau mūsų rajono institucijų įsitraukia į tarptautinius projektus. Ukmergės „Šilo“ vidurinė mokykla šioje srityje turi nemažą patirtį. Laimėjo konkursus ir vykdė Comenius projektinę veiklą 2005-2008 mokslo metais. Visų šių projektų iniciatorė ir veiklos koordinatorė prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Alma Kubrakovienė.
Projekto tema labai įdomi ir prasminga: „Taip toli ir taip arti: vieningos Europos pasakos, mitai ir legendos.“ Ja susidomėjo ir bendroje veikloje dalyvauja mokyklos net iš aštuonių valstybių: Ispanijos, Italijos, Portugalijos, Prancūzijos, Turkijos, Čekijos, Lenkijos ir „Šilo“ vidurinė iš Lietuvos. Projektu siekiama skatinti mokinių ir mokytojų europietišką bendradarbiavimą, padėti suprasti skirtingų Europos tautų įvairovę ir vienybę. 14-18 metų amžiaus mokiniai, projekto dalyviai, skaitys, analizuos, lygins projekte dalyvaujančių šalių pasakas, legendas, mitus, stengsis daugiau sužinoti apie šalių, projekto partnerių, istoriją, papročius ir tautos savimonę. Taip pat mokiniai rinks ir tyrinės savo šalies tautosaką, ją pristatys kitų partnerinių mokyklų mokiniams, inscenizuos, iliustruos, kurs bendrą pasaką ir t.t. Dveji projekto vykdymui skirti metai (2010-2012) bus kupini įdomios etnokultūrinės veiklos, pažintinių kelionių.
Pirmasis bendras projekto partnerių renginys visai neseniai įvyko Turkijoje. Į Stambulo Hadimkoy Toki licėjų buvo pakviesti visų aštuonių valstybių projekto dalyviai mokytojai. „Šilo“ vidurinei mokyklai atstovavo projekto vadovė Alma Kubrakovienė, anglistė Jūratė Varžgalytė, lituanistės Janė Juzėnienė ir Milda Kazakevičienė bei direktorius Leonas Žuklys. Susitikimas turėjo tris tikslus: pristatyti ir aptarti per du mėnesius atliktus darbus, susitarti dėl tolimesnės projekto veiklos, aplankyti žymiausias mitais ir legendomis apipintas Stambulo vietas, išgirsti apie jas pasakojimus. „Šilo“ vidurinės mokyklos komanda pristatė parengtą vaizdinę medžiagą apie mokyklą, supažindino su lietuvių pasakomis, pateikė iliustruotų pasakų, legendų ir mitų aplanką. Apie savo šalis ir mokyklas, atliktus projekto darbus pasakojo ir kiti renginio dalyviai. Turkijos moksleiviai džiugino mušamaisiais išgaunamomis nacionalinėmis melodijomis, tradiciniais šokiais, paprastu, nuoširdžiu smalsumu. Su svečiais bendravo, nacionaliniais valgiais vaišino moksleivių mamos.
Pažintis su didžiausiu Turkijos miestu Stambulu nepaliko nė vieno abejingo. Stebino dviejų kultūrų – krikščioniškosios ir musulmoniškosios – sandūros ženklai didingame Sofijos sobore, menančiame Bizantijos epochą, dydžiu pribloškė 336 kolonomis papuošta požeminė vandens saugykla Bazilika, statyta šeštame amžiuje. Žavėjo miesto, išsidėsčiusio abipus Bosforo sąsiaurį, panorama, kurią teko stebėti plaukiant Marmuro jūra, grožėtis naktį. Dėmesį traukė vienareikšmiškai nenusakomas kasdienio žmonių gyvenimo būdas. Miesto istorija apipinta legendomis, mitais, su kuriais susipažins ir Ukmergės moksleiviai.